Προς το περιεχόμενο

Προβλημα με emg 85


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Συχνά έχουν διπλά ποτενσιόμετρα μέσα στο κουτί, κοντά και μακρυά, μην βιαστείς να βγάλεις συμπέρασμα....

Μιά εβδομάδα για 15 λεπτά δουλειά....

 

καλα μην το τραβατε τοσο πολυ,προφανως υπηρχαν κ αλλα οργανα για μαστορεμα...εγω για την ιδια δουλεια στο guitar store την αφησα 25 μερες περιπου!offtopic αλλα επρεπε!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σιγουρα ειχε δουλεια ο ανθρωπος αλλα και εγω τι φταιω να τρεχω τωρα. Τελος παντων ελπιζω να λυθει το προβλημα με την προσθηκη των δικων του ποντεσιομετρων και γενικα με εναν ελεγχο των ηλεκτρικων του μαγνητη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κλασσικο ειναι το θέμα νομίζω αλλα εχει μια ιδιαιτερότητα στην δική μου περίπτωση. Ο 85 ειναι πανω σι μια ibanez s670 fm σε neck θέση. ο ήχος ειναι τοσο μουντος που σε οποια θέση (πανω κατω) και αν τον βάλω παλι μουντός είναι. Ασε που ολοι λενε να τους βαζεις κοντα στις χορδες. Ο 81 μια χαρα είναι. Τι λετε να φταιει?

 

1)η κιθάρα? και αν ναι σε ποιο τομεα?

2)να εχει κατι ο μαγνήτης?

3)κατι αλλο???

 

 

Σκέφτομαι να τους βάλω ανάποδα για να δω τι θα παιξει!!!

 

ΥΓ. Στο θέμα τοποθέτησης ειμαι άσχετος. Υπάρχουν τίποτα οδηγίες να το επιχειρήσω στο σπίτι μου? Δεν θέλω να την παω σε μάστορα τώρα γιατί την χρειάζπμαι την κιθάρα.

 

 

Σιγουρα ειχε δουλεια ο ανθρωπος αλλα και εγω τι φταιω να τρεχω τωρα. Τελος παντων ελπιζω να λυθει το προβλημα με την προσθηκη των δικων του ποντεσιομετρων και γενικα με εναν ελεγχο των ηλεκτρικων του μαγνητη.

Τωρα με την ενισχυταρα που θα παρουμε θα ειναι ολα τελεια θα δεις... ;)

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου