Προς το περιεχόμενο

μεταχειρισμένο για λαικά


Προτεινόμενες αναρτήσεις

φίλοι πλικτράδες,για ακόμη μια φορά χρειάζομαι την βοηθειά σας.Αποφάσισα να διαθέσω γυρω στα 500-600ε για αγορά μεταχειρισμένου συνθ για λαικά.Σκεφτηκα το triton le καθώς και είναι ένα απο τα πιο κλασικά.θα ήθελα την γνώμη σας πιο θα μου προτείνατε και μια ακόμα ερώτηση:αν το le παιρνει δισκέτα και αν οχί πως μπορώ να του περάσω ηχους(λαικούς βέβαια).ευχαριστώ εκ των προτέρων.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αν το le παιρνει δισκέτα και αν οχί πως μπορώ να του περάσω ηχους(λαικούς βέβαια).ευχαριστώ εκ των προτέρων.

Παίρνει  κάρτα (SMART MEDIA) σαν τα κινητά τηλέφωνα.

Στην τιμή που αναφέρεις μπορείς να βρεις και tr σε μεταχειρισμένο ,άντε κανά πενηντάρικο παραπάνω.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κι έγω δεν νομίζω να υπάρχει τέτοιο κινητό. Pliktras 1234 μήπως τα μπέρδεψες με την Secure Digital (SD) που παίρνει το TR?

 

Σε γενικές γραμμές επειδή το Le παίρνει όντως Smart Media οι οποίες όμως εδώ και καιρό έχουν καταργηθεί και είναι δυσεύρετες αυτό που πρέπει να κάνεις είναι ένα από τα 2 ακόλουθα.

 

1. Αν θες αγοράζεις το TR που παίρνει SD που κυκλοφορούν ακόμα και τις βρίσκεις εύκολα. Το TR σε σχέση με το Le είναι κατά 99% τα ίδια όργανα. Απλά το TR έχει και USB θύρες, παίρνει SD αντί για SM και διαθέτει κάποια δείγματα πιάνου παραπάνω απο το Le.

 

2.Στην περίπτωση που θες οπωσδήποτε το Le για οποιοδήποτε λόγο μπορείς να πάρεις έναν adaptor από SM σε SD. Βάζεις τον αντάπτορα στην SM slot του Le και χρησιμοποιείς την Slot του αντάπτορα με SD μνήμες. Προσοχή όμως μην χρησιμοποιείς SD πάνω από 1Gb διότι είναι πολύ πιθανό να μην τις αναγνωρίζει το όργανο καθώς το OS ήταν σχεδιασμένο έτσι ώστε να βλέπει μέχρι 128mb που ήταν η μέγιστη χωρητικότητα σε SM. Mπορείς ενδεχομένως να παίξεις στα 256mb ή 512mb αλλά μην το παρακάνεις. Ούτως ή άλλος ένα πλήρες PCG του Le είναι γύρω στα 520kb και μπορείς να του φορτώσεις μέχρι 64mb δείγματα. Άρα τα 512mb είναι υπεραρκετά

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Νίκο έχεις δίκιο εγώ νόμιζα ότι είναι το ίδιο πράγμα η ίδια καρτούλα με διαφορές στη χωρητικότητα  ,( έχει γεμίσει ο κόσμος καρτούλες)  :) :) :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

σας ευχαριστώ για τις απαντήσεις.σκεφτόμουν και για το trinity,αν και ξερω πως η τιμή του είναι λίγο πιο ψυλά αλλα μπορώ να την φτάσω.Αυτο που δεν ξέρω είναι αν κάνει για λαικά......

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Charles όχι...To Trinity δεν κάνει δυστυχώς για λαϊκά. Είναι το χειρότερο όργανο για λαϊκά. Τόσο πολύ που ένα κλασσικό πιάνο είναι πολύ καλύτερο για λαϊκά!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

thanks korg_nikos απλα έχω μπερδευτεί λίγο αν θα παρω το le ή το tr και έλεγα μήπως ένα τρίτο οργανο έκανε την διαφορά.Εσυ ποιό απο τα δύο ,μου προτείνεις??

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

λοιπον φιλε ο νικος σου εκανε πλακα για το trinity φυσικα και εσυ το εφαγες τεσπα καλυτερα 8α ταν να παρεις ενα tr παρα το le ειναι ποιο καινουργιο και ειναι καλυτερα

ΑΡΑΜΠΑΤΖΗΣ.....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Charles όχι...To Trinity δεν κάνει δυστυχώς για λαϊκά. Είναι το χειρότερο όργανο για λαϊκά. Τόσο πολύ που ένα κλασσικό πιάνο είναι πολύ καλύτερο για λαϊκά!!

Με ουρά????

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου