Προς το περιεχόμενο

Κομπανία - Ελληνόφωνο Heavy rock


Panousis

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλημέρα παιδιά, σας παραθέτω τα δύο κομμάτια της μπάντας που έχω και λέγεται Κομπανία.

Παίζουμε ελληνόφωνο heavy rock και οι ηχογραφήσεις μας και γενικότερα οι παραγωγές είναι DIY.

Καλοδεχόμενα όλα τα σχόλια!!

 

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μπράβο από μένα. Μου άρεσαν τα τραγούδια σας. Οι συνθέσεις σας έχουν κάτι το φλου "Πουλικακικό" που όμως δεν ακούγεται μπαγιάτικο...

Μακάρι να σας ακούσουμε και με καλύτερη παραγωγή - αν και η υπάρχουσα είναι άνω του μετρίου για DIY.  ;)

τασκερα απο βουτυρο οπως αποκαλουμε μερικη

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Βαρια παλιομοδιτικα και δυνατα ριφφς,ωραια πραματα δηλ.

Η φωνη αλλα και ο τροπος τραγουδιου μου θυμισε αρκετα Σιδηροπουλο εποχης Εν λευκω.

Μπραβο και να βαρατε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η φωνη αλλα και ο τροπος τραγουδιου μου θυμισε αρκετα Σιδηροπουλο εποχης Εν λευκω.

Συμφωνώ. Μάλιστα τον θυμίζει περισσότερο από όσο χρειάζεται (τόσο που είναι λίγο spooky...). Σας περιορίζει στο "μοιάζουν με Σιδηρόπουλο", το οποίο δεν είναι απαραίτητα κακό αλλά έτσι χάνεται η δική σας ταυτότητα.

 

Άδερ δαν δατ, κι εμένα μ' αρέσατε.  

Something Wicked This Way Comes

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Άκουσα το πρώτο. Σωστοί με τον ελληνικό στίχο. Ωραίες οι παύσεις. Ταιριαστή η φωνή αν και φωνασκεί λίγο παραπάνω από ότι θα ήθελα. Ωραία κι εκείνη η ηλεκτρική νότα κοντά στο 2,35 που τραβάει αλλά δυστυχώς δεν εξελίσσεται. Νομίζω ότι το τραγούδι ήθελε κάνα δυο τικ γρηγορότερα.

 

ο χρόνος αρκετός 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σας ευχαριστούμε όλους για τα καλά σας λόγια!!!

Όσον αφορά τη ομοίοτητα φωνητικά με τον Σιδηρόπουλο δεν νομίζω πως υφίσταται και πως υπάρχει κίνδυνος να χαθεί η δική μας ηχητική ταυτότητα. Ίσως στο πρώτο άκουσμα να δημιουργείται αυτή η εντύπωση, αλλά ακούγοντας πιο προσεκτικά νομίζω διαφοροποιείται και η ομοιότητα αυτη χάνεται, και λόγω μουσικής που τείνει σε ξένο 70's rock απομακρύνοντας το από τον σιδηρόπουλο αλλά και λόγω της γενικότερης αισθητικής.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator

Ωραίο

 

Βαρύ «παλιοροκάδικο»- το δε πρώτο Sabbathικό- με ασορτί ήχο/ παιξίματα.

 

Πάντως πραγματικά ο τραγουδιστής είναι λίγο spooky ως «Σιδηρόπουλος».

 

Μπράβο παιδιά. 

all this has happened before and will happen again

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

τελικά είναι αλήθεια  :o

Στο δεύτερο τραγούδι νομίζω θα ταίριαζε ένας πιο μοντέρνος

"τρόπος τραγουδίσματος".

ευχάριστα τα τραγούδια μπράβο.

Elvis_examiner-thumb.jpg.f5fd6ea22b6db4282aa506d9ead792ba.jpg

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πολύ ωραίες μουσικές! Ειδικά το πρώτο που ήταν σε Sabbath στυλ μου άρεσε πολύ.  ;)

 

Ο τρόπος που τραγουδούσε ο τραγουδιστής δεν με ενθουσίασε, αλλά δεν είμαι και αυτού του στυλ οπότε μη δίνετε σημασία.

 

Μπράβο!  :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ας ξεκινησω απο το οτι μου αρεσε το δευτερο. Το πρωτο ειναι περαν του γουστου μου.

 

Ομως οχι και δε μοιαζει η φωνη με το Σιδηροπουλο .... πλακα μας κανεις?

Οποιος εχει ακουσει Σιδηροπουλο στ'αληθεια κ οχι μονο το Μπαμπη το Φλου θα σου πει το ιδιο.

Πιστευω πως ο τραγουδιστης σας κοιμαται με Παυλο κ ξυπναει με Σιδηροπουλο

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου