Προς το περιεχόμενο

Κομπανία - Ελληνόφωνο Heavy rock


Panousis

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Ας ξεκινησω απο το οτι μου αρεσε το δευτερο. Το πρωτο ειναι περαν του γουστου μου.

 

Ομως οχι και δε μοιαζει η φωνη με το Σιδηροπουλο .... πλακα μας κανεις?

Οποιος εχει ακουσει Σιδηροπουλο στ'αληθεια κ οχι μονο το Μπαμπη το Φλου θα σου πει το ιδιο.

Πιστευω πως ο τραγουδιστης σας κοιμαται με Παυλο κ ξυπναει με Σιδηροπουλο

 

Είπα πως αρχικά είναι δεδομένο πως δημιουργείται  η εντύπωση πως μοιάζει, αυτό δεν το αρνούμαι, αλλά αν το ακούσεις περισσότερες από μια φορές πιστεύω το διαχωρίζεις. Βέβαια δεν είμαι και ο πλέον αρμόδιος να μιλήσω γι' αυτό διότι η άποψη μου είναι καθαρά υποκειμενική, αν συνυπολογίσεις πως τον ακούω να τραγουδάει και κάμποσα χρόνια...

Πάντως χαίρομαι που σου άρεσε!! :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μου άρεσαν και τα δύο..

 

Το πρώτο πΈτυχε το στόχο του και ως τίτλο και ως

αποτέλεσμα(ρίσκο επιλογή)..το δεύτερο με φόρμες χιλιοπαιγμένες και

"φορεμένες" για δεκαετιες (ασφαλής επιλογή)και αν πούμε οτι αυτά τα δυο

κομμάτια είναι κάτι σαν σταυροδρόμι -γνώμη μου να ακολουθήσετε το χαρακτηρα

του πρώτου.. ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σας ευχαριστούμε ξανά όλους για τον χρόνο που αφιερώσατε στο ακούσετε τα κομμάτια μας αλλά και για τα καλά σας λόγια...

Φίλε emfasis, χαίρομαι που σου άρεσαν τα κομμάτια, αλλά για εμάς δεν αποτελούν κάποιο σταυροδρόμι ώστε να επιλέξουμε πιο δρόμο θα ακολουθήσουμε, και τα δύο αυτά κομμάτια δείχνουν το χαρακτήρα μας και επίσης δεν πιστεύω πως είναι τόσο διαφορετικά ώστε συνιστούν δύο διαφορετικούς δρόμους... Δηλαδή είναι βασισμένα στην ίδια λογική, ελληνόφωνος στίχος, παλιομοδίτικος(με την καλή έννοια) ήχος και riffs και γενικά πιο 70's νοοτροπία.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου