Προς το περιεχόμενο

Καλά Ακουστικά για Home studio


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπερα , Θελω να παρω ενα πολυ καλο σετ ακουστικο που οταν τα φοραω να μην ακουω τιποτα απεξω ( Υποθετω γινεται ) και να μιξαρω κιολας αν χρειαστει ... καμια ιδεα ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γίνεται, μπορείς όμως να το πληρώσεις;

 

Καλύτερα ξεκίνησε ορίζοντας το budget σου και το τι ακριβώς θέλεις να κάνεις, θα βοηθήσει να λάβεις σωστότερες απαντήσεις

Hot Dog .......................

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γίνεται, μπορείς όμως να το πληρώσεις;

 

Καλύτερα ξεκίνησε ορίζοντας το budget σου και το τι ακριβώς θέλεις να κάνεις, θα βοηθήσει να λάβεις σωστότερες απαντήσεις

 

Ξεκινηστε να μου προτεινεται με αυτα που θα κανουν την δουλεια οσο δυνατον οικονομικοτερα... Δεν μπορω να προτεινω μπατζετ γιατι δεν εχω εικονα καθολου ποσο μπορει να κανουν....

 

audio technιca ath-m30x  στα 70 ευρω.απλα φανταστικα.αψογη ποιοτητα ακροασης και ποιοτικη κατασκευη.

 

Νορμαλ τιμη...Οντως δεν θα ακουγεται κατι εξωτερικα οταν τα φοραω ? Θελω οταν τοποθετω το μικροφωνο κιθαρας μπροστα στην καμπινα για ηχογραφηση να μπορω να ακουω τι παιρναει μεσα στο συστημα και οσο τον δυνατον να απομωνονομαι απο τον ηχο της καμπινας και τους τριγυρω ηχους !!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

με 1300mW ισχυος δε νομιζω πως θα ακους κατι απο εξω...βεβαια οταν τα εχεις αρκετα δυνατα...και αυτα πιστεψε με πανε πολυυυ δυνατα...ειναι κλειστου τυπου(υποτιθεται οτι δεν εχει επικοινωνια με το εξωτερικο περιβαλλον)τωρα για monitoring.δεν ξερω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και οικονομικά και να μην ακούς και την καμπίνα (σε τι εντάσεις άραγε;) - Κάτι τέτοια δεν γίνονται.

 

Δοκίμασε από οικονομικά ακουστικά αυτά που είναι κοντά στο σκεπτικό σου και διαφημίζουν κιόλας αυτό που θέλεις:

http://www.thomann.de/gr/sennheiser_hd380_pro.htm

Hot Dog .......................

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

με 1300mW ισχυος δε νομιζω πως θα ακους κατι απο εξω...βεβαια οταν τα εχεις αρκετα δυνατα...και αυτα πιστεψε με πανε πολυυυ δυνατα...ειναι κλειστου τυπου(υποτιθεται οτι δεν εχει επικοινωνια με το εξωτερικο περιβαλλον)τωρα για monitoring.δεν ξερω.

 

Ενταξει νορμαλ εντασεις. Σε σπιτι θα γινεται η δουλεια... Κοιτα βασικα δεν θελω να απομωνονεται το περιβαλλον λογω εντασης των ακουστικων αλλα λογω πολυ καλης τοποθετησης πανω στο κεφαλι . Οκ υποθετω αυτο θα γινεται , αλλα επισης επειδη θα εχουν πολυ καλη μονωση εσωτερικα. Δεν ξερω αν γινεται κατανοητο αυτο που λεω...

 

Και οικονομικά και να μην ακούς και την καμπίνα (σε τι εντάσεις άραγε;) - Κάτι τέτοια δεν γίνονται.

 

Δοκίμασε από οικονομικά ακουστικά αυτά που είναι κοντά στο σκεπτικό σου και διαφημίζουν κιόλας αυτό που θέλεις:

http://www.thomann.de/gr/sennheiser_hd380_pro.htm

Ναι απο τιμη κομπλε ειμαι και η εταιρεια αυτη λογικα εχει το know how.

 

Αυτα τα εχει δοκιμασει κανεις ?

http://www.thomann.de/gr/beyerdynamic_dt770pro.htm

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

με 1300mW ισχυος δε νομιζω πως θα ακους κατι απο εξω...βεβαια οταν τα εχεις αρκετα δυνατα...και αυτα πιστεψε με πανε πολυυυ δυνατα...ειναι κλειστου τυπου(υποτιθεται οτι δεν εχει επικοινωνια με το εξωτερικο περιβαλλον)τωρα για monitoring.δεν ξερω.

 

Σκοπός είναι να μην ακούς εξωτερικούς θορύβους επειδή προσφέρουν επαρκή ηχομόνωση και όχι επειδη ξεκουφαίνεσαι και τους σκεπάζεις...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σκοπός είναι να μην ακούς εξωτερικούς θορύβους επειδή προσφέρουν επαρκή ηχομόνωση και όχι επειδη ξεκουφαίνεσαι και τους σκεπάζεις...

 

Μπράβο το είπες πιο σωστά !!! Ηχομόνωση ειναι η λέξη !!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ας πάρουμε τα πράγματα απο την αρχή.

Τα ακουστικα τα θες για προβα και για ηχογράφηση?

θες κλειστού τύπου στα σίγουρα. Αυτά που σου προτείνουν τα audio technica τα έχω και είναι εξαιρετικό ακουστικό. Δεν ακούς τίποτα απέξω. Προσοχή όμως. ΔΕΝ σημαίνει ότι μπορείς να μιξάρεις με αυτά... Η μίξη με ακουστικά καταρχήν για μένα είναι κάτι λάθος. Και στο λέω αυτό όχι θεωρητικά ή γιατί έτσι μου είπαν κτλπ ή διάβασα κάποιον φωστήρα να το λέει αλλά επειδή έμαθα the hard way. Μιξάροντας ΛΑΘΟΣ και ξαναμιξάροντας απο την αρχή ΕΝΑ ΟΛΟΚΛΗΡΟ ΑΛΜΠΟΥΜ... Μετά αγόρασα μόνιτορ και κατάλαβα τι παπαριες είχα κάνει...

Αν υπάρχουν ακουστικά για μίξη? Υποτίθεται πως ναι, αλλά θα στα προτείνει κάποιος άλλος που να το έχει δει στη πράξη. Εγώ δεν γνωρίζω.

 

Επίσης αν θες πολυ καλό και τζάμπα ακουστικό για πρόβα και ηχογράφηση που δεν ακούς τίποτε απο έξω είναι το

http://www.thomann.de/gr/behringer_hps3000_stereokopfhoerer.htm

 

απλα η ποιότητα κατασκευής του είναι για το πέος ενώ τα

http://www.thomann.de/gr/audio_technica_ath_m30_x.htm

 

είναι κορυφαία με φοβερή εφαρμογή στο κεφάλι και χωρις να πιέζουν τα αυτιά.

 

Σαν ήχος ΠΡΟΣΩΠΙΚΑ τα φτηνιάρικα μου ακούγονται καλύτερα.

Στα + για τα ακριβά το 3μετρο καλώδιο.

www.thedamnationproject.com

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου