Προς το περιεχόμενο

My CustomShop-Project1


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Αγαπητοί συνάδελφοι, την Παρασκευή ολοκληρώθηκε (μετά από πολλά βάσανα και Merphy)) το 1ο πρωτότυπο του Customshop.gr.

Μπορείτε να το δείτε (και να το ακούσετε εδώ)

http://www.customshop.gr/ και εδώ http://www.customshop.gr/bwa.html

Επίσης μπορείτε να δείτε (στη σελίδα του Bw-στην ενότητα Step by Step) και τις τελευταίες φωτογραφίες του project.

H ευχάριστη (για μένα) έκπληξη ήταν οι Noiselles μαγνήτες του κου Deadmind (που φοράει η κυρία) που δεν ήταν voicelles. Βέβαια είναι λίγο "απρόσωποι" (σε σχέση με τους Customshop 54 και TexasSpecial που φοράνε οι άλλες 2 μου) αλλά κανείς δεν είναι τέλειος.

Τώρα ξεκινάεις το project No2 και ελπίζω μέχρι το τέλος του μήνα να έχω και μια Tele έτοιμη.

 

 

Μαραθώνιος Εναλλακτική Σχολή

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λουκουμι το soundclip  ;D ;D

Εσείς σαν φεντεράκηδες την ακούτε σαν Fender? Eμένα σαν Gibsοnακια μου φαίνεται όλες καλές

Μαραθώνιος Εναλλακτική Σχολή

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Marathon καλό θα είναι να υπάρχουν και κάποιες ενδεικτικές τιμές. π.χ. από κάποια τελειωμένα projects.

When you will get good you will know. There is no guitar. There never was.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Marathon καλό θα είναι να υπάρχουν και κάποιες ενδεικτικές τιμές. π.χ. από κάποια τελειωμένα projects.

Δεν έχω καταλήξει ακόμα (γι αυτό είχα πεί στην πρώτη ανακοίνωση ότι θέλω να τελειώσω τα 3 δικά μου projects πρώτα ώστε να ολοκληρώσω με το στάδιο των συνεργατών).

Θα ήθελα να ξεκαθαρίσω ότι εγώ κάνω το εικαστικό-διαδικαστικό στάδιο. Από εκεί και πέρα άλλος βάφει, άλλος λουστράρει και άλλος βιδώνει (όλοι επαγγελματίες). Άρα ο καθένας έχει το κόστος του. Εγώ προσπαθώ να ελαχιστοποιήσω τα σφάλματα-αστοχίες μεταξύ των διαδικασιών ώστε να είναι εγγυημένο το τελικό κόστος.

Εάν θα θέλαμε να κοστολογήσουμε τη συγκεκριμένη θα έλεγα ότι κάνει γύρω 700-800 ευρώ κομπλέ. Μια Tele (που έχει λιγότερες δυσκολίες) μπορεί να είναι γύρω στα 650-700.

Όλα αυτά βέβαια χωρίς υπερβολές (μπράτσο 500 ευρώ και πάει λέγοντας...)

Η συγκεκριμένη επαναλαμβάνω είναι από mightymite parts ("κουρδισμένα" όμως!!!) γιατί με ενδιέφερε περισσότερο η εικαστική δοκιμή παρά ή ακουστική. Η εντύπωσή μου είναι όμως ότι δεν ακούγεται άσχημα. Τέλος, εάν υπάρχει τρόπος θα ήθελα να μπορούσαμε να την κάνουμε ένα test drive κάπου, γιατί πραγματικά με ενδιαφέρει η γνώμη των ειδικών

Μαραθώνιος Εναλλακτική Σχολή

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου