Προς το περιεχόμενο

Αγορά NT1-A


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Γειά χαρά σε ολους. Πρώτο μου ποστ στο φορουμ και θα ήθελα να σασς συγχαρώ για την δουλεία που κάνετε.

 

Θέλω να προβώ στην αγορά του μικροφώνου NT1-A

 

Απο ερευνα στο e-bay , το πίο φθηνό που βρίκα ειναι απο Αμερική με 160 euro (μαζι με τα μεταφορικά)

 

Στο Νάκα υπάρχει στην τιμή τον 169 euro!!! Παιδιά ειναι πολύ μικρή η διαφορά και μου κάνει εντύπωση! Για το συγκεκριμένο μοντελο η τιμές στην Ελλαδα ειναι γυρο στα 200 euro. Τι λετε ναι παίζει?

 

Να το πάρω απο Νάκα?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

οχι να το παρεις απο εξω γιατι ειναι πιο ακριβο και εχεις ΠΟΛΛΑ λεφτα φαινεται! ;D ;D ;D

 

πλακα κανω ΤΟΣΟ κανει το μικροφωνο στην Ευρωπη..

 

http://www.thomann.de/gr/rode_nt1a_inkl_sm1_grossmembranmikro.htm

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

;D ;D ;D

Superfunk, thanks για την αμμεση απάντηση

Περιεργο που και η Ελλαδα ειναι προσαρμοσμένη στις τιμές της Ευρώπης οσον αφορά το μικρόφωνο.

Δεν τo συνηθίζει γενικότρα.  ;D ;D ;D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παρτο πριν αλλαξουν γνωμη... ;D ;D ειναι μαμω τα μικροφωνα για τα λεφτα του. ;)

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Guru

πρόσεξε μόνο να εξακριβώσεις αν ο Νάκας σε αυτή τη τιμή στο δίνει με το shockmount γιατί γενικώς "είναι πονηροί οι βλάχοι"...(επισήμανση κάνω χωρίς πρόθεση να θίξω ούτε τον Νάκα ούτε τους βλάχους εννοείται...:))

το sm1 από μόνο του έχει ένα 40άρι όξω...

δεν μιλάω αν δεν ξέρω... η σιωπή (μου) είναι χρυσός (στην τσέπη του άλλου)...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το έχω αγοράσει εγώ από τον Νακα 169 ευρώ ,έχει τα πάντα μέσα. Απλά ο ΝΑΚΑΣ και σιγα σιγα και άλλοι έχουν φτάσει τις τιμές του thomann και του ebay σε αρκετά προιόντα (όχι σε όλα).

Το μικρόφωνο ειναι θεικό.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

οντως αρχιζει και αλλαζει σιγα σιγα και ο νακας. προσφατα πηρα κι εγω κατι απο αυτον γιατι προς μεγαλη μου εκπληξη ειχε ανταγωνιστικοτατη τιμη .

βεβαια ενα μεγαλο ατου του thomman ειναι η αμεση επιστροφη αν κατι δε σου αρεσει σε αυτο που πηρες χωρις μαλιστα να δωσεις εξηγησεις.

εγω πχ πηρα ενα hercules dj console rmx (το καινουργιο , οχι την πλαστικουρα το παλιο το οποιο το εχω και αυτο στην κατοχη μου... ) και αν το ειχα παρει απο thomman θα το ειχα γυρισει πισω γιατι η αισθηση των κουμπιων δεν ηταν οπως θα την ηθελα (βασικο για μια συσκευη dj) . τελικα τα συνηθισα τα παλιο κουμπια και ολα μια χαρα . αλλα η ελλeιψη δυνατοτητας επιστροφης ομολγω οτι με αγχωσε και με πιεσε παρα πολυ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Από όσο γνωρίζω και στην Ελλάδα και παντου ο νόμος σε καλύπτει για επιστροφή εντός μισου μηνα αν θυμάμαι καλά για οποιοδήποτε λόγο. Κατι που πολλοί επίσης δεν ξέρουν πχ. είναι ότι ο νόμος λέει ότι Πχ. τα λαπτοπ πρεπει να εχουν μινιμουν 2 χρονια εγγύηση, κατα κάποιο τρόπο δηλαδή ειναι παράνομο να σου λεει καποιο μαγαζι ενα χρόνο εγγύηση.. θελει ψάξιμο..

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Σε πολλά μουσικά είδη είναι φτηνότερος ο Νάκας πλέον

και αν τα παραγγείλεις και από εδώ

 

http://www.nakas.gr/

 

συνήθως έχεις και 10% έκπτωση. Το παραγγέλνεις από το online store του και πας και το παραλαμβάνεις από το κατάστημα του,αν θέλεις πιό γρήγορη εξυπηρέτηση  ;).Σφραγισμένο φυσικά.

Δεν κάνω διαφήμηση,ούτε είναι δικό μου το μαγαζί (δυστυχώς).

Αλλά όπως κάποτε τον "έθαβα" γιά τις τιμές του,τώρα αισθάνομαι υποχρεωμένος να πω οτι έχει ρίξει τις τιμές του και σε πολλά είναι πολύ φθηνότερος του Τόμαν.Αυτό δεν θέλαμε?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου