Προς το περιεχόμενο

Highway One stratocaster με seymour duncan hot rails


Προτεινόμενες αναρτήσεις

http://www.fender.com/products//search.php?partno=0111160375  τι λετε?Σκέφτομαι να της βάλω τους hot rails http://www.seymourduncan.com/products/electric/stratocaster/cutting-edge/hot_rails_for_s/  ...

θέλω γνώμες...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θα πας από alnico σε ceramic και φυσικά από μονό σε διπλό. Μεγάλη αλλαγή ήχου. Την θες αυτή την αλλαγή;

When you will get good you will know. There is no guitar. There never was.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

στην ουσια θέλω να συνδιάσω το warm feeling του humbucker με την καθαροτητα μονου.τετοιουσ μαγνητεσ έχει και ο dave murray και μθ αρέσει πολυ ο ηχος τους...την αλλαγη την θέλω με χιλιααα....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

απλα εχε υποψη σου οτι ο hot rails ειναι ο πιο πλεον high gain διπλος σε μεγεθος μονου της duncan με αρκετα ακραιο eq και οτι αυτο συνεπαγεται. Αν θες να μεινεις οσο το δυνατον πλησιεστερα σε κλασσικο ηχο στρατ, δεν κανει, αν θελεις πολυ και παχυ γκαζι τοτε οκ.

2 things are infinite:the universe&human stupidity

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η καθαρότητα μονού είναι μεγάλη κουβέντα... Πάντως από αυτόν τον μαγνήτη καθαρότητα μονού δύσκολα να βγάλεις. Καθαρότητα διπλού ίσως...

When you will get good you will know. There is no guitar. There never was.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν θέλεις να πλησιάσεις την strat του Murray ακόμα περισσότερο και διαθέτεις κάποια επιπλέον $$ τσέκαρε και αυτό:

 

http://www.super-vee.com/

 

Το εξετάζω για μια δική μου κιθάρα αλλά ακόμα δεν έχω αποφανθεί..

 

Όσον αφορά τους Duncan, παλαιότερα είχα βάλει στην δική μου strat τους Dimarzio Fast Track 2 (neck&bridge) και 1 (middle) όπου fast track 2=hot rails & fast track1=cool rails χοντρικά.

 

Η κιθάρα δεν είχε καμία σχέση ηχητικά με τον παραδοσιακό ήχο strat αλλά από την άλλη, παρά τα πολλά μεσσαία και  το gain, δεν είχε τον ίδιο όγκο με full-size humbuckers κατά τη γνώμη μου (έχω μια τέτοια strat και μπορώ να συγκρίνω άμεσα).

 

Το θέμα είναι τι θέλεις να βγάλεις- αν πας προς σύγχρονο Murray τότε είσαι μέσα, αν θες πιο παραδοσιακό τότε full size humbuckers. (Dimarzio super distortion/PAf pro μέχρι το Seventh Son και Duncan JB/59' νομίζω μέχρι το Virtual XI)

 

Eναλλακτικά βέβαια μπορείς να πάρεις την HSS highway strat και να συνδυάσεις και τα 2, δηλαδή Bridge Humbucker & middle/neck hot rails.

 

Αυτά!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ευχαριστω παίδες!!οσον αφορα τον blackstrat: μου εβαλες καλη ιδέα θα το ψάξω και λίγο παραπάνω...δεν βιάζομαι ετσι κι αλλιώς!!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου