Προς το περιεχόμενο

Σχετικά με αγορά ESP


gmoll

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Λοιπόν,θέλοντας να αγοράσω μια κιθάρα με διαφορετικά χαρακτηριστικά αλλά παρόμοιας κατεύθυνσης ,από την Ibanez μου (τί είπα πάλι..? ;D ;D)..κατέληξα στην ΕSP eclipse II http://www.espguitars.com/guitars_eclipse.html.

Στην συνέχεια όμως είδα και την EC1000 http://www.espguitars.com/guitars_deluxe-ec.html η οποία έχει 500e διαφορά και πολλά χαρακτηριστκά της είναι ανώτερα από την eclipse εκτός από την χώρα κατασκευής της..(ΚΟΡΕΑ) ;D ;D

Αυτό να με κάνει να ψαρώσω ή πιστεύετε-ξέρετε οτι η χώρα προέλευσης για τα συγκεκριμένα μοντέλα και τις συγκεκριμένες κιθάρες δεν έχει σημασία?

Τέλος είδα οτι προσφάτως κυκλοφόρησαν αυτές http://www.espguitars.com/guitars_graphic.html και έχασα την μπάλα πλήρως...Τις έχει παίξει κάποιος,ξέρει κάτι για τις κορεάτικες ή να τα σκάσω για την eclipse και να μην ψάχνω "δεύτερες" λύσεις?

 

janick,boukas..ξέρω οτι ξέρετε  ;) ;D ;D

If the house is rocking,don't bother knocking...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 20
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Καταρχάς δες ενα θέμα με μια EC-1000 και ενα κλιπάκι:

http://www.noiz.gr/index.php?topic=153030.0

 

 

Έπαιξα με τη συγκεκριμένη και είναι τοπ για τα λεφτά της. Δεν έχω συγκρίνει με την αντίστοιχη Eclipse αλλά για μένα η Κορέα αποτελεί ΕΓΓΥΗΣΗ ποιότητα στα λεφτά αυτά.

 

Καλές αγορές  ;)

Μη με ξυπνάς απ΄τις έξι...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

η δευτερη δεν ειναι σε καμια περίπτωση ανωτερη απο την πρωτη γιατι υστερει στα tuners...το οτι είναι απο κορεα μη σε προβληματίζει ιδιαιτερα γιατι αντιστοιχες κιθαρες απο αμερικη πιθανοτα να ειναι το πολυ λιγο ανώτερες στα υλικα και τιποτα αλλο...εγω θα προτεινα την πρώτη εκτος αν θελεις και το γραφικο που εχουν οι αλλες...προσωπικα απο esp θα προτιμουσα μια MH καθως εχει και floyd και 24 τάστα...αυτά!!!!καλεσ αγορες!!!!!!!!!! ;D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

@jase:kkaravolas is the man! ;D ;D

Τρελό κλιπ,σε κάνει να πάρεις κιθάρα και να παίξεις! ;)

Τις graphic τις πρόσεξες?Μου πεσε το στόμα με την μαύρη...(για το διαφορετικό TOM Bridge & Tail σε σχέση με το Tonepros Locking Bridge & Tail τί γνώμη έχεις?).. :)

 

@Mike G:Εννοείς αυτά ESP Locking Tuners σε σχέση με αυτά Gotoh Magnum Lock Tuners? και 500e διαφορά μόνο γι αυτά?

Ακριβώς επειδή δεν έχει τρέμολο θέλω να αγοράσω μία από αυτές..και οι Ltd έχουν 24 τάστα.. ;)

If the house is rocking,don't bother knocking...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

@jase:kkaravolas is the man! ;D ;D

Τρελό κλιπ,σε κάνει να πάρεις κιθάρα και να παίξεις! ;)

 

Αυτόγραφα κατ'ιδίαν!;D ;D ;D ; :P :P :P :P :P

 

Σοβαρά τώρα, φίλε μου την κιθάρα στη συνιστώ ανεπιφύλακτα, ειδικά αν είσαι προσανατολισμένος σε πιό hard-metal ήχο, θα δεις ότι θα σε καλύψει απόλυτα. ;) :D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτόγραφα κατ'ιδίαν!;D ;D ;D ; :P :P :P :P :P

 

Άντε με το καλό να μοιράζεις και τέτοια αυτόγραφα:

 

jason-giambi-autograph.jpg

 

;D

Μη με ξυπνάς απ΄τις έξι...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

δεν ξερω για τις συνγεκρκριμενες ltd αλλα h ltd ph-600 που εχω(κορεα βεβαια) αξιζει σηγουρα τα λευτα της και σε ηχο και σε ευκολια παιξηματος.λοιπον ψησου και κλειδια αλλαζεις οποτε θες αν αυτη ειναι η μονη διαφορα που σε προβληματιζει

papa don't take no mess!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Υπάρχουν και οι 2 στο guitar store, οπότε πας, τις δοκιμάζεις και βλέπεις ποια σου κάνει  ;)

 

Βασικά μισό κλικ πιο πάνω ήταν για μένα η esp και όχι η ltd, αλλά μιλάμε για μικρολεπτομέριες. Έχε πάντως στο νου σου ότι στο forum της esp έχουν γραφεί μερικές ιστορίες τρόμου (ίσως κι ψιλοαρβύλας) για την ποιότητα της χιλιάρας! Πάντως αν η καταραμένη η esp την έβγαζε τη χιλιάρα και σε esp (όχι μόνο ltd εννοώ εδώ), θα τη στούμπαγα αβλεπί.* Ε... τα 24 τάστα κάπως μου κάνουν ωρε παιδάκι μου

 

*Γενικώς δεν μπορώ να καταλάβω γιατί τα μικρότερα παραρτήματα βγάζουν λεσπόλια με 24 τάστα (epiphone, ltd, edwards, κτλ κτλ) και δεν ο κάνουν και οι μητρικές  ???

"Όχι άλλες TELE" Τάδε έφη Boukaw7

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου