Προς το περιεχόμενο

Ποια κιθάρα θα'θελες να έχεις;


ex-jimmy boy

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Να το κάνω λίγο πιο πικάντικο το τόπικ? μου επιτρέπετε?  :P

 

Πολλοί παρέθεσαν τις κιθάρες που ονειρεύονται... και ρωτάω εγώ τώρα... με τι κριτίριο τις επιλέξατε? Αισθητικά, ηχητικά... πόσο μετράει το καθένα? Ξεκαθαρίζω πως, δεν μιλάω για τα κριτήρια με τα οποία επιλέγετε ποιά κιθάρα αγοράζετε (π.χ. τιμή, Playability ή δεν ξέρω κι εγώ τι) αλλά αυτές εδώ, τις κιθάρες που ονειρεύεστε...

 

Π.χ. για μένα μετράει πρώτα η αισθητική πλευρά... θέλω να την κοιτάω με τις ώρες... Αν και συνήθως ψάχνω πρώτα σε εταιρείες που προσφέρουν και ηχητικά και αισθητικά αυτό που μου αρέσει (σε σχήμα δλδ, σε headstock -> το οποίο με επηρεάζει πολύ, είμαι ικανός να τη βγάλω σκάρτη αν δεν μου αρέσει) και μετά διαλέγω την αισθητικά καλύτερη (κατά τα ταπεινά μου γούστα, που πολλοί Φεντεράδες εδώ μέσα θα με έκαιγαν στην πυρά αν τα άκουγαν ;D ;D)... τέλος πάντων, πάλι φλυαρώ... Για πείτε!

Gibson Les Paul Goth: Dream guitar

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 248
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Εικόνες

Εγώ την alembic την έβαλα κυρίως για λόγους περιέργειας.Θα ήθελα να έχω μια να δω τι διαολο έχει αυτη η κιθάρα που οι μαγνήτες της μόνο κοστίζουν παραπάνω απο μια usa standard strat.

 

Οσο για την LP, πληρεί τα τρια βασικά κριτήρια.

Εχει unconventional looks (βασικότατο, να κάνει μπαμ....πόσο μάλλον όταν είναι τόσο γαμάτη εμφανισιακά)

Εχει P90 (καραβασικότατο)

Εχει wraparound

 

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Πολλοί παρέθεσαν τις κιθάρες που ονειρεύονται... και ρωτάω εγώ τώρα... με τι κριτίριο τις επιλέξατε? Αισθητικά, ηχητικά... πόσο μετράει το καθένα? Ξεκαθαρίζω πως, δεν μιλάω για τα κριτήρια με τα οποία επιλέγετε ποιά κιθάρα αγοράζετε (π.χ. τιμή, Playability ή δεν ξέρω κι εγώ τι) αλλά αυτές εδώ, τις κιθάρες που ονειρεύεστε...

 

 

η 335 με bigsby που παρεθεσα εγω, ειναι απλα ονειρο βασει του τι ποσα ειμαι διατεθειμενος να διαθεσω για οργανα και μουσικο εξοπλισμο: η συγκεκριμενη, τα ποσα αυτα τα ξεπερναει κατα πολυ  ;D 

κατα τ'αλλα, δεν θα αγοραζα ποτε κιθαρα που να μην μου αρεσει οπτικα, οσο καλα SPECS κ αν ειχε.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου