Προς το περιεχόμενο

fender deluxe reverb reissue


ex-jimmy boy

Προτεινόμενες αναρτήσεις

το μονο αξιοπρεπες(και αρκετα αντιπροσωπετικο βιντεο ) :

και που να τον ακουσεις με ΚΑΛΕΣ λαμπες και αλλαγμενο ηχειο(αναλογα των γουστων σου παντα)...μιλαω εκ πειρας...

και αμαν με ολους τους "παππουδες" εδω μεσα...(ακους παπουφανκ??)!!!! μια χαρα ειναι το Ri.... :D σιγααααα τη διαφορα!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σωστός ο SF... υπόψιν ότι έχει δυο κανάλια (όχι προς αλλαγή αλλά προς σύνδεση σε διαφορετική υποδοχή), το vibrato και το normal. Μερικοί συμπαθούν περισσότερο το normal για τα πετάλια τους, άλλοι το vibrato channel (αλλά σε υψηλές εντάσεις). Το γεγονός ότι έχει σχετικά "λίγα" βατ τον κάνει εξαιρετικό για γεμάτο, πλούσιο λαμπάτο ήχο χωρίς να πρέπει να αναρωτιέσαι γιατί σου χτυπούν συνεχώς τους τοίχους και τα ταβάνια οι γύρω σου. Σε στούντιο επίσης βοηθάει να μένεις... πολιτισμένος!!  ;D ;D

 

Τα καθαρά του είναι σημείο αναφοράς, πχ. ο Eric Johnson όταν παίζει καθαρά με chorus κι echo, απενεργοποιεί τους Marshall με switcher και παίζει σε στέρεο με δυο από αυτούς, έναν του '71 κι έναν του '65.

 

Τώρα για το πού μπορείς να τον ακούσεις στο δίκτυο... πας www.youtube.com, γράφεις "Deluxe Reverb" (βάλε αν θες & τη λέξη "reissue" ή "RI") και ακούς μέχρι το τέλος της βδομάδας... Επίσης μιλάμε ίσως για τον πιο πολυηχογραφημένο ενισχυτή της ιστορίας (αν & δεν μπορώ να αναφέρω πηγή για αυτό, είμαι όμως σίγουρος ότι το διάβασα σε αξιόπιστο έντυπο πρόσφατα).

Fear no more the heat o' the sun

Nor the furious winter's rages

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

...και για ακομα λιγοτερα Watt, αλλα παλι με 6V6, υπαρχει και ο princeton reverb.

Κι εδω παιζει εκδοση RI, και φυσικα διαφορα silver και black originals να ψαχτεις.

 

Βεβαια εδω εχεις ενα 10αρι μεγαφωνο (η καμπινα ομως παιρνει ανετα 12αρι) και ενα "καναλι" μονο. (εγω παντως το "ξερο" καναλι στον twin μου το εχω απενεργοποιημενο)

 

δεν τον εχω δοκιμασει, αν και πολυ θα ηθελα. (...Κε Στολλα)

wood matters

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

το μονο αξιοπρεπες(και αρκετα αντιπροσωπετικο βιντεο ) :

και που να τον ακουσεις με ΚΑΛΕΣ λαμπες και αλλαγμενο ηχειο(αναλογα των γουστων σου παντα)...μιλαω εκ πειρας...

και αμαν με ολους τους "παππουδες" εδω μεσα...(ακους παπουφανκ??)!!!! μια χαρα ειναι το Ri.... :D σιγααααα τη διαφορα!!!

 

oi typoi apo to proguitarshop axizoun nompel gia tq binteo tous sto youtube...kai einai kai aristoi epaggelmaties otan oi taxymetafores moy exasan ena tube zone mou esteilan amesws allo no questions asked

2 things are infinite:the universe&human stupidity

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου