Προς το περιεχόμενο

κιθαριστικες ασκησεις για αριστερο χερι για σολο


aris 17561

Προτεινόμενες αναρτήσεις

καλησπερα παιδια...

 

επειδη πασχει το αριστερο μου χερι απο κουλαμαρα , θα μπορουσατε να μου προτεινετε οδηγους μεσα απο το ιντερνέτ ωστε να ψεκουλαθει... οχι οδηγους που μιλανε μια ωρα και παιζουν1 λεπτο... ουτε το οδηγο του πετρουτσι ας πουμε... κατι που να ξεκιναει απο το 0 , ωστε να παρω βασεις... μετα απο 10 χρονια θα παρω βασεις τωρα... σωθηκες τεσπα... το πηρα αποφαση , θα το παρω απο την αρχη αρχη για να μην χασω τιποτα και οτι ξερω δεν πειραζει χαμενο δεν παει...

 

ευχαριστω

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καλησπερα παιδια...

 

επειδη πασχει το αριστερο μου χερι απο κουλαμαρα , θα μπορουσατε να μου προτεινετε οδηγους μεσα απο το ιντερνέτ ωστε να ψεκουλαθει... οχι οδηγους που μιλανε μια ωρα και παιζουν1 λεπτο... ουτε το οδηγο του πετρουτσι ας πουμε... κατι που να ξεκιναει απο το 0 , ωστε να παρω βασεις... μετα απο 10 χρονια θα παρω βασεις τωρα... σωθηκες τεσπα... το πηρα αποφαση , θα το παρω απο την αρχη αρχη για να μην χασω τιποτα και οτι ξερω δεν πειραζει χαμενο δεν παει...

 

ευχαριστω

 

γιατί δεν κάνεις κανένα μάθημα;

 

πάντως τις μισές φορές που νομίζω ότι φταίει το αριστερό φταίει τελικά το δεξί. Ή το αυτί

"[...] the stupid are cocksure while the intelligent are full of doubt."

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

πάντως τις μισές φορές που νομίζω ότι φταίει το αριστερό φταίει τελικά το δεξί. Ή το αυτί

 

+1

και μενα το αριστερο μια χαρα παει...το δεξι δεν μπορει να συχρονιστει μαζι του, οπως και παντα υποτιμω ενα κλικ την ταχυτητα μου

Fight for Freedom, Fight for RAMBO!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

γιατί δεν κάνεις κανένα μάθημα;

 

πάντως τις μισές φορές που νομίζω ότι φταίει το αριστερό φταίει τελικά το δεξί. Ή το αυτί

 

καποια στιγμη θα κανω και μαθηματα αλλα τωρα δεν ειναι η καταλληλη περιοδος... απλα ειπα απο το να καθομαι να βγαζω με τα χιλια ζορια και να σπανε τα νευρα το σολο του εροτομανια ας πουμε και να μην βγαινει , ενω κατι αλλοι στον youtube να το εχουν χαλαρα ειπα να το παω απο την αρχη το πραγμα μπας και ξεκολησουν...

σε αυτο με το δεξι δεν εχεις και αδικο...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγω καποτε αρχισα με αυτη την σειρα μαθηματων...

 

δες και τα 5-6 βιντεακια...θα σου κανουν καλο...και ειναι και πανευκολα...

 

 

:)

www.alexisgearstuff.com

www.youtube.com/alexisgearstuff

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καλημερα αρη - επειδη θες κατι για αρχαριους ας ξεκινησουμε απο αυτο

με βριζεις αργοτερα

 

 

και για να επιστρεψουμε στην πραγματικοτητα ενα μαθημα που εμενα προσωπικα με βοηθησε παρα πολυ σαν ασκηση ειναι αυτο

 

αλλα οπως ανακαλυψα εχοντας βεβαια μαθει το παραπανω τα παντα στον συγχρονισμο δεξιου και αριστερου χεριου ( και θα το καταλαβεις και εσυ αμα κανεις ακριΒως οτι λεει ο θοδωρης παρακατω ) ειναι στο πως βαζεις τα χερια σου επανω στην κιθαρα κατι που σχεδον ολοι το θεωρουν δεδομενο ειναι τελικα ΛΑΘΟΣ

 

σου παραθετω το βιντεο για να καταλαβεις τι εννοω

να ακουσεις τον θοδωρη - μπορει να ειναι μεταλλας αλλα εχει απιστευτη τεχνικη και ευκολα μπορεις να μαθεις απο αυτο λογω μεταδοτικοτητας - ελπιζω να βοηθησα  ::)

think2ice TM https://myspace.com/mood.of.joy.band

Terry rules the bass

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

πολυ ωραιο μαθημα αυτο του ζηρα.... με τι κιθαρα παιζει ?

 

Η κιθάρα στο συγκεκριμένο video πιστεύω πως έχει αναφέρει (σε κάποιο comment του) πως είναι palm bay, αν και στα τελευταία videos παίζει με μια δικιά του custom.

 

Φϊλτατε aris17561 το παν είναι να έχεις όρεξη και διάθεση, και να μελετάς πάνω σε μετρονόμο. Θα βρείς 1000δες καλές ασκήσεις στο Internet και εφ'όσον ασχοληθείς, τα αποτελέσματα θα είναι πιο άμεσα από έναν αρχάριο (δεδομένου ότι παίζεις τόσα χρόνια).

 

Θα σου πρότεινα πριν από ο,τιδήποτε άλλο, να ξεκινήσεις με τον σωστό τρόπο από άποψη τεχνικής (τρόπος να πιάνεις την κιθάρα, την πένα, τεχνική δεξιού/αριστερού) και να τα εφαρμόσεις σε οποιεσδηποτε ασκήσεις θα κάνεις από εδώ και πέρα.

 

Μπορείς τέλος να βγάλεις κάποια γνωστά solo, επιμένοντας σε ΚΑΘΕ μέτρο και κιθαριστική  λεπτομέρεια (bending, vibrato, διάρκεια κάθε νότας) ειδικά στα σημεία που τα βρίσκεις σκούρα  :)

 

Cheers

www.youtube.com/channel/UCelzEAB-vToaDU1y4jeUQpg

www.facebook.com/groups/garagevibe/ www.facebook.com/revoltedmasses http://vaggelisrevolted.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

το βιντεο ειναι mirrored δλδ κανονικα ειναι αριστεροχειρας αλλα παιζει με μια palm ba. η καινουργια του κιθαρα ειναι μια verve πολυ σκληρο οργανο και ειναι signature thodore ziras...... ........ελπιζω να βοηθησα   :D

think2ice TM https://myspace.com/mood.of.joy.band

Terry rules the bass

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου