Προς το περιεχόμενο

ESI-ESP 1010


not_guilty

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Είμαι στην ευχάριστη "ελπίζω" θέση να έχω στην κατοχή μου μια ESI-ESP 1010...

 

Είμαι εδω και μέρες που προσπαθώ να σετάρω, cubase, ηχεία- SAMSON RUbicon και να τα κάνω να δουλέψουν...

 

Συγκεκριμένα επειδή δεν έχω εμπειρία με κάρτες ήχου, (η προηγούμενη ήτανε μαι soundblaster kx asio, και μετά η ESP...

 

Απευθύνομαι ιδιαίτερα σε ανθρώπους που έχουν δουλέψει με κάρτες ήχου ανάλογες... για την λύση 2 προβλημάτων μου...

 

1. έχω συνδέσει τα monitor στα out1&2 τα οποία δείχνουν να δουλεύουν καλά στο πανελ..

 

2. Συνδέω την κιθάρα μου στις inputs7&8 και ανοίγω το Guitar rig....

 

Βάζω ανοίγω τα settings δίνω inputs 7&8 και output 1&2 και τα ακούω όλα τέλεια...

 

Ανοίγω το Cubase... sx 2

και δεν έχω audio...

 

Ανοίγω όλες τα stereo inputs και κρατάω το stereo outputs.. 1&2.. ενώ στο Stereo ins 4 του cubase παίρνει σήμα, δεν εμφανίζεται κανένα σήμα σε output.. Με αποτέλεσμα να μην παίζει το Guitar rig σαν VST plugin και να υποπτεύομαι οτι κάτι λάθος κάνω ή κάτι δεν έχω προσέξει γιατί δεν το ξέρω...

 

ΤΙ προτίνετε?

ΜΤΠ = Μην Το παρεξηγείς.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν θες κάνε μια κριτική για την κάρτα γιατί ψήνομε να την πάρω :D

Sorry αλλά δεν μπορώ να σε βοηθήσω αν θες δώσε παραπάνω λεπτομέρειες

uff P. *Μάγος*

~Hip-Hop Salonika~

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ηταν το direct monitor τελικα...Απολογούμε

 

 

Την κάρτα την έχω δεύτερη μέρα.. και το μόνο που μπορώ να πω είναι οτι δεν με ταλαιπώρησε στην εγκατάσταση.. έχει πολύ χαμηλό latency.. και γενικά δίνει την αίσθηση.. μια καλή αίσθηση στο cubase.. με τα stereo ins and outs...

 

επιφυλάσομαι για κάτι ποιο πλήρες σε λίγες μέρες.. όταν θα την δουλέψω λίγο ακόμα..

 

Πολύ καλά μου φάνηκαν και τα rubicon r6a που επίσης αγόρασα...

 

Τα οποία στρώνω στο μαλακό να μην μου βραχνιάσουνε....

ΜΤΠ = Μην Το παρεξηγείς.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου