Προς το περιεχόμενο

ποιο είναι το πιο αστείο σκηνικό που συνέβη σε δικό σας Live?


Sakis_Gallo

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Μετα απο την χειροτερη στιγμη σκεφτηκα αυτο....

 

λεπον παιζουμε σε ενα μαγαζι με ενανα φιλο ακουστικα blues(σαπιλα)

σε μια φαση δυο γκομενακια σηκωνονται κ αρχιζουν κ χορευουν τσιγφτελη.....  :o

 

 

A musician who is travelling with the old blues while searching the psychedelic groovie sounds of the 60's with his guitar.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ανάλογο παλιό θέμα υπάρχει εδώ...  ;) ;)

 

http://www.noiz.gr/index.php?topic=162795.0

1. Το θέμα δεν είναι τόσο παλιό, ίσα-ίσα είναι συνέχεια στην πρώτη σελίδα.

2. Άλλο χειρότερη μουσική στιγμή και άλλο αστείο σκηνικό σε live.

:)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 1 μήνα αργότερα...

Το πιο αστείο και συναμα ασχημο συνεβει στο πρωτο live της μπάντας μου, καθως παιζαμε ερχεται η σερβιτορα στον τραγουδιστή στη μεση του ''communication breakdown'' τυχαίο? και του ζήτησε να της πληρώσει τα ποτά που είχε πιεί...

 

 

www.myspace.com/stilldrunkband

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για μένα το πιό αστείο σκηνικό (τουλάχιστον για τους από κάτω) ήταν στο τρίτο λάιβ με το συγκρότημά μου. Εκεί λοιπόν που είμαστε στην σκηνή και χτυπιόμαστε μου πέφτει στο καφάλι μία αλυσσίδα που είχαν ετοιμάσει ως σκηνικό τα παιδιά της επόμενης μπάντας που θα έπαιζε. Μετά από το πρώτο σάστισμα, απλά την χρησιμοποίησα στην δική μου παρουσία μέχρι να τελειώσει το τραγούδι τουλάχιστον για να μπορέσω να την ξαναβάλω στην θέση της :Ρ

Let's talk vocals...any kind!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Guru

Οκ. Σίγουρα δεν έχει τύχει σε άλλους...

 

Λονδίνο, συναυλία κλασσικής μουσικής! Ντουέτο βιολιών!

 

Το κομμάτι μου (περι τα 3 λεπτά, όχι κάτι το απίστευτο), λεγόταν "My fucking life". Οκ, δεν πέρναγα καλά, χτύπησα και τις μαύρες μου και μου βγήκε αυτό...

 

Κοιτάζω το πρόγραμμα, λοιπόν, (που ελπίζω να έχω σώσει ένα), και βλέπω το όνομά μου, καλογραμμένο (παράξενο, συνήθως μου το βιάζουν στην Αγγλία): Nikolas Sideris! Και απο δίπλα το κομμάτι μου: "My fucking wife"!!!!!!!!!

 

φρήκαρα κι εγώ, και η γυναίκα μου, που ήταν μαζί μου, φυσικά. Τρελαθήκαμε στα γέλια και βάλαμε τον ένα απο τους δύο βιολιστές (τον παπάρα που έκανε το λάθος), να πει ότι το κομμάτι λέγεται MFL Και όχι MFW!

 

Φυσικά τον εκδηκήθηκα αφού σε άλλη συναυλία, έγραψα λάθος το όνομά του, στο πρόγραμμα!  ;D

 

(και, ναί είναι σοβαρή και αληθινή ιστορία, και ναι είναι απο live! τι θέλετε τώρα;  :P)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παίζουμε σε ένα μαγαζί (οικογενειακή φάση).

Από ένα σημείο του μαγαζιού που δεν έχω οπτική επαφή έρχεται προς την ορχήστρα ένα κοριτσάκι γύρω στα 5-6 χρονών και όπως γίνεται σε τέτοιες περιπτώσεις τρέχει και παίζει στην πίστα για κάποια λεπτά.

Κάποια στιγμη λοιπόν ξαναγυρίζει στο τραπέζι της.

Σε σύντομο χρονικό διάστημα εμφανίζεται ένα ολόιδιο κοριτσάκι μόνο που ήταν γύρω στα 10 (αλλά μιλάμε ολόιδιο).

Γυρίζω λοιπόν και λέω στην τραγουδίστρια ενώ τραγουδούσε "καλά ρε συ πως μεγάλωσε έτσι αυτό το παιδί".

Η συνέχεια αναμενόμενη. Της φεύγει το μικρόφωνο απ' τα χέρια, σταματάει το τραγούδι στη μέση και γίναμε ρόμπα.

Εκ των υστέρων καταλάβαμε ότι τα 2 κοριτσάκια ήταν αδελφάκια.

Μεγάλες στιγμές.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σχολική χορωδία: Φωνές, πιάνο και περιστασιακά μπουζούκι.

 

Υπήρχε μέσα στο πρόγραμμα κομμάτι που σήκωνε μπουζούκι, οπότε λέμε γιατί όχι.

 

Περνάνε 2-3 λεπτά, και πάμε για το σόλο/intro.

 

Για λόγο που δεν έχει αποσαφηνιστεί μέχρι τώρα το μπουζούκι έπαιξε με distortion στο τέρμα...

 

Οι από κάτω πάντως γούσταραν  ::)

 

 

Ghen

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εγω εχω μαλλον κατι κοινοτιπο αλλα ειχε πλακα ...σε κάποια φάση την ώρα του live ξεχνάω την rythm και αρχιζει

το solo ακαπελα :P  ...ευτυχώς για μένα ο ήχος ήταν χάλια και το κοινό δεν πήρε χαμπάρι...έλα όμως που τα αγαπημένα μέλη της μπαντας γύρισαν ολα μαζί πρως το μέρος μου μέχρι το τελος του solo  με νευματα του styl ''μα καλα τι κανεις???''  ρόμπα πόμπα...δεν ειναι να εμπιστευεσαι τουσ μπασιστες στην σημερων ημέρα  :P:P:P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου