Προς το περιεχόμενο

πάμε γιά μπάλλα?


blues power

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Νομίζω πως ο τίτλος τα λέει όλα...

Ενα τραγουδάκι γιά το ποδόσφαιρο ή μήπως ένα ακόμη τραγούδι γιά τις κλωτσιές  :) :) ?  ο τίτλος του?

 

"πάμε γιά μπάλλα?"

 

(εύχομαι πως δεν έχω κάνει κάποιο λάθος στο uploading,είναι το πρώτο κλιπ που ανεβάζω)

 

http://www.box.net/static/flash/box_explorer.swf?widgetHash=07fc4e9g6u

 

μουσική-στίχοι-τραγούδι : blues power-blues powerίνα

ενορχήστρωση Κ.Χ.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ποπο φιλε παρα πολυ ομορφο κοματι!  ;)

πολυ ωραιοι στιχοι!

μπραβο!

A musician who is travelling with the old blues while searching the psychedelic groovie sounds of the 60's with his guitar.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτό θα πει κολλημένος με τη μπάλα ;D.Καλή προσπάθεια πάντως,αν και φέρνει προς  διαφημιστικά '80 ή παιδικό τραγουδάκι για μικρά :).

Dance music will never die!!!!!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σας ευχαριστώ και τους 2 που μπήκατε στον κόπο να το ακούσετε και να γράψετε δυό λόγια.

Η αλήθεια είναι πως θέλαμε να δώσουμε κάτι "παλιομοδίτικο" και παιδικό,μιάς και το κομμάτι ,για μένα,αναφέρεται στις δεκαετίες του 60 και του 70,τότε δλδ που έπαιζα στις αλάνες σαν πιτσρικάς της εποχής...

Γι'αυτό το λόγο,φτιάξαμε μιά ακόμα πιό "παλιομοδίτικη" ενορχήστρωση,μήπως και αποδοθεί καλλίτερα το πως αισθανόμουν τότε...

 

http://www.box.net/shared/s0ebv1eqlt

 

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator

Συγγνώμη κατ' αρχάς προκαταβολικά για το offtopic που θα ακολουθήσει...

 

Απλώς βλέποντας τον τίτλο και μην προσέχοντας την κατηγορία στην οποία βρίσκεται το θέμα είναι αλήθεια, νόμισα πως μετά τις μπυροποσίες θα ακολουθούσαν και ματς 5x5... ;D ;D ;D

 

Eίπα μήπως διοργανονώταν κανα διπλό "κουρδισμένοι"-"κινεζοlovers", "πεταλάκηδες"-"tonelabάκηδες" κλπ...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

No problem φίλε μου  :) :) :)

να του κάνουμε και μιά τρίτη ενορχήστρωση,έτσι κάτι προς το Τυρολέζικο γιόντελιν,να ταιριάζει με τις βαβαρικές μπύρες και τα λουκάνικα,να φχαριστηθείς τη μπύρα σου,να το χαρεί και ο evris.

 

Βέβαια ανακύπτουν κάποια διαδικαστικά προβλήματα :

 

Θα δεχτεί ο evris να το πεί και μάλιστα με γερμανική προφορά και γιολεντάροντας? (που ναι θα πει,κοβω το κεφάλι μου)

 

Που θα βρούμε τα κατάλληλα ρούχα? (παντελόνι σουέτ χοντρό 3/4 "κάπρι",με τιράντες και δερμάτινο βαβαρικό οικόσημο στο στήθος)

 

Που θα βρούμε ξανθές χοντρές Γερμανίδες με κοτσίδες που να είναι μάλιστα και μέλη του νόιζ?

 

και κυρίως ποιός πάει γιά μπάλα μετά απο μπυροποσία και αν πάει που θα ουρήσει αν χρειαστεί? (που θα χρειαστεί σίγουρα)

 

αυτααααά...ως χαρούμενο διαλειμμα  :) :) :)

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

να του κάνουμε και μιά τρίτη ενορχήστρωση,έτσι κάτι προς το Τυρολέζικο γιόντελιν

...

Θα δεχτεί ο evris να το πεί και μάλιστα με γερμανική προφορά και γιολεντάροντας?

...

παντελόνι σουέτ χοντρό 3/4 "κάπρι",με τιράντες και δερμάτινο βαβαρικό οικόσημο στο στήθος

...

Που θα βρούμε ξανθές χοντρές Γερμανίδες με κοτσίδες που να είναι μάλιστα και μέλη του νόιζ?

 

Δεν μπορουμε να αστειευομαστε με ολα φιλαρακο. Στην εποχη της ισοπεδωσης ας κρατησουμε εστω μερικες αξιες ψηλα, με το yodeling μια απο αυτες.

 

Οσο για το κομματι, εγω θα ελεγα οτι μου βγαζει το κατι τις προς το ρομαντικο του. Θετικα, νοσταλγικα vibes.

 

Με βαση την ιατρικη μου ιδιοτητα, θα τολμησω και την ψυχοδιαγνωση του καλλιτεχνη : Ειναι της σχολης Κηλαηδονο-Πορτοκαλογλου (με Πορτοκαλογλου εποχης Εθνικης, Γκαλη, Φασουλα γεματος υπερηφανια και αισιοδοξια για την εποχη που ερχεται, για την σελιδα που γυρισε, Κηλαηδονη νοσταλγικο με θερινα σινεμα, αυτοχλευαστικο "Ολοι μου οι φιλοι παντρευτηκανε...ρεζιλι...κρυφτηκανε" κλπ). Εκφραζει την αγωνια του υποψηφιου μπαμπα να οικοδομησει γεφυρες γενεων με τον μελλοντα γιο του. Μια νεα αισιοδοξη αρχη για ολους.

 

Το ψυχογραφημα θα ηταν τελειο αν ειχες αγορακι και οχι κοριτσακι και ηξερες και μπαλα και ακουγες και Κηλαηδονη και ειχες παει εστω και σε ενα θερινο σινεμα στο παρελθον αντι να κολλας ενσημα σε ολα τα μπαρ της επικρατειας :P

 

My love for you is ticking clock, Berserker

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Οσο για το κομματι, εγω θα ελεγα οτι μου βγαζει το κατι τις προς το ρομαντικο του. Θετικα, νοσταλγικα vibes.

 

Το ψυχογραφημα θα ηταν τελειο αν ειχες αγορακι και οχι κοριτσακι και ηξερες και μπαλα και ακουγες και Κηλαηδονη και ειχες παει εστω και σε ενα θερινο σινεμα στο παρελθον αντι να κολλας ενσημα σε ολα τα μπαρ της επικρατειας :P

 

 

Σ'ευχαριστώ γιά το κομμάτι

Το απόγευμα πάντως φρόντισε να φοράς αθλητικά γιατί εκτός από τζαμάρισμα,προβλέπεται και μπακότερμα (να σου πω εγώ ποιός είναι ο άσχετος)  :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Συρμαααααα συρμααααααααααααα ;) ;) ;)

 

Για οσους ξερουν απο .......ουζο. ;D ;D ;D

 

@Vartanis

 

ξέρεις κάτι που δεν ξέρω?

ξέρεις κάτι που ξέρω και δεν θέλεις να το πείς?

προσπαθείς να προειδοποιήσεις κάποιον γιά κάτι?

αυτό το ποστ το έγραψες μεθυσμένος?

έχεις ανέβει πάνω σε καμμιά μάντρα με λαπτοπ και ούζο,παγιδεύτηκες στην συρμάτινη περίφραξη και ζητάς βοήθεια?

και αν ναι γιατί από μένα?

 

ειλικρινά δεν πάει το μυαλό μου σε κάτι άλλο....

 

θα έχεις σε παρακαλώ την ευγένεια να μου εξηγήσεις με σαφήνεια τι ακριβώς εννοείς?

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου