Προς το περιεχόμενο

Medeski, Scofield, Martin & Wood live 2007 at The Laugano FEstival Jazz


takis

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντήσεις 24
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Φοβερό live πράγματι. :) :)

 

Επίσης θυμήθηκα το παλιό κλισέ που έχω ακούσει από κάμποσους μπασίστες και ντράμερ με επιφανειακή σχέση με τη τζαζ: "Δε μου αρέσουν οι κιθαρίστες τζαζ γιατί είναι φλύαροι και βαρετοί, αλλά μου αρέσει ο Scofield γιατί έχει groove και παίζει με τους MMW που είναι πολύ cool."  ;D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μπράβο ρε Τάκη, μου είχαν ξεφύγει αυτά!

Σε μια τέτοια μπάντα θα ήθελα να παίζω. Αν φύγει ο Billy Martin, παρακαλώ ενημερώστε με. Δέχομαι, ακόμα κι αν το όνομα του γκρουπ παραμείνει το ίδιο.

Επίσης δέχομαι να μελετήσω κιόλας (ναι, μέχρι εκεί είμαι διατεθειμένος να φτάσω!), αν είναι τόσο υποχόνδριοι και θέλουν εξ ίσου καλό ντράμερ... 8)

 

 

 

Something Wicked This Way Comes

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

quintiplet το πρωτο κομματι απλα δεν υπαρχει..το εχω ερωτευτει!λεγεται julia Και ειναι απο τον δισκο:Scofield, Medeski, Martin & Wood - Out Louder (2006)

hari αντε στειλτους κανα email για audition... ;D

οτι και να πω γιαυτην την μπαντα θα ειναι λιγο...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

εχω ταξιδέψει δύο φορές εξωτερικό να τους δώ (παρισι, λονδίνο), εχω όλη τους τη δισκογραφία και όταν έφτιαξα με τους φίλους μου τη μπάντα μας οι MMW ήταν η βασική μας αναφορά (άλλο αν στον δρόμο... ξεστρατίσαμε). Και δήλώνω μέσα αν θέλει κάποιος να κάνει μπάντα  a la MMW (παίζω πλήκτρα) :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οι τύποι απλά δεν υπάρχουνε, ότι και να πουμε είναι λίγο...και το out louder πολύ ωραιος δίσκος, αξιζει να τον πάρετε όσοι σας αρεσαν τα βιντεακια.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου