Προς το περιεχόμενο

Guns 'n' Roses - Chinese Democracy: στα ράφια μετά από 14 χρόνια αναμονής;


Προτεινόμενες αναρτήσεις

προσωπικα οι guns n roses δεν μου λενε απολυτως τιποτα, και βασικα, δεν μου ελεγαν ποτε  ::)

ουτε μουσικα, ουτε στιχουργικα... εχω ολα τα albums τους, και το ωραιοτερο κομματι τους πιστευω οτι ειναι μια διασκευη (since i don't have you)..

κατα τ'αλλα;  ολο αυτο το macho στυλ ποτε δεν μου εκανε κλικ.. ρατσισμος, σεξισμος, ντυσιμο για τα καρναβαλια, μαρσαλ ενισχυτες (μπλιαχ) και ατελειωτο show off...

 

βεβαια οπως λενε, de gustibus non est disputandum.. 

γουστα λοιπον...  ;)

::) ::) ::) ::) ::) ::) ::) ::) ::) ::) ::) ::) ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 50
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

@orbital, που υπαρχει νομιζεις οτι υπαρχει ρατσισμος στους Guns?

 

Παντως γενικα, χωρις Slash δεν νοουνται Guns n Roses. Αν μη τι αλλο, ηταν το αλλο μισο της μαγικης συνταγης!Οσο και να παλευει ο Axl τωρα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

@orbital, που υπαρχει νομιζεις οτι υπαρχει ρατσισμος στους Guns?

 

 

για παραδειγμα, στο τραγουδι τους one in a million:

 

[..]

 

Police and niggers

That's right

Get out of my way

Don't need to buy none of your

Goldchains today

[..]

 

Immigrants and faggots

They make no sense to me

They come to our country

And think they'll do as they please

Like start some mini Iran

Or spread some fucking disease

They talk so many goddamn ways

It's all greek to me

 

:)

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν σκέφτηκες το ενδεχόμενο όμως να στηλιτεύει αυτή την συμπεριφορά που περιγράφει σε πρώτο πρόσωπο; Oύτε οι πρώτοι στίχοι ή ποίημα που κάνουν κάτι τέτοιο θα είναι, ούτε οι τελευταίοι...

Fear no more the heat o' the sun

Nor the furious winter's rages

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν σκέφτηκες το ενδεχόμενο όμως να στηλιτεύει αυτή την συμπεριφορά που περιγράφει σε πρώτο πρόσωπο; Oύτε οι πρώτοι στίχοι ή ποίημα που κάνουν κάτι τέτοιο θα είναι, ούτε οι τελευταίοι...

 

Ελα μου ντε...Το συμπερασμα σου φιλε orbital βγηκε απο κατι στιχους, που στο κατω κατω, ακομη και το ενδεχομενο να στηλιτευουν αρκει για να μην ειμαστε απολυτοι οτι οι Guns ειναι ρατσιστες. Και ο λογος: Που ξερεις τι θελει να πει ο ποιητης? :P

+17392 σε μπλαντυ

 

Το θεμα μας ομως δεν ειναι ο ρατσισμος στους Guns αλλα το Chinese Democracy του Axl... Ας μην φυγουμε παραπανω offtopic.  ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

προσωπικα οι guns n roses δεν μου λενε απολυτως τιποτα, και βασικα, δεν μου ελεγαν ποτε

 

 

εχω ολα τα albums τους,

 

φαντασου δηλαδη να σου αρεσαν κι ολας...θα ειχες γινει...groupie τους... ;D ;D ;D ;D

 

 

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

για παραδειγμα, στο τραγουδι τους one in a million:

 

Εχεις ακούσει το Short People από τον Randy Newman ? (ένα από τα εκατοντάδες παραδείγματα)

Θα τον έλεγες ρατσιστή;

Δεν έχουν θόρυβο οι μαγνήτες.

Απλά γκρινιάζουν όταν δεν παίζουν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

φαντασου δηλαδη να σου αρεσαν κι ολας...θα ειχες γινει...groupie τους... ;D ;D ;D ;D

 

 

  ::)

αν δεν ειχα τους δισκους τους προφανως δεν θα μπορουσα να εχω αποψη... αν ειχα ακουσει μονο το "paradise city" και ειχα αποψη για τους guns n roses θα ειχα προβλημα μαλλον... και εξαλλου, εκεινη την εποχη αγοραζαμε και ανταλλαζαμε ο,τι βυνιλιο βρισκαμε και τα γραφαμε σε κασσετες... ουτε το ραδιο επαιζε  ροκ γενικα, ουτε internet ειχα... η μονη επαφη με τη ροκ μουσικη ηταν το δισκαδικο και οι κασσετες που γραφαμε ο ενας στον αλλον..

ετσι, προφανως ηταν το πιο ευκολο πραγμα να καταληξεις, σε μια παρεα σαν τη δικη μου, με ολη τη δισκογραφια ενος τοσο δημοφιλους συγκροτηματος οσο oι gnr..

 

 

Δεν σκέφτηκες το ενδεχόμενο όμως να στηλιτεύει αυτή την συμπεριφορά που περιγράφει σε πρώτο πρόσωπο; Oύτε οι πρώτοι στίχοι ή ποίημα που κάνουν κάτι τέτοιο θα είναι, ούτε οι τελευταίοι...

 

να σου πω οχι, δεν το'χω ψαξει και πολυ... γενικως μου κανουν κατι σε rednecks ρε παιδι μου, δεν ξερω  :P

τεσπα δεν θα το συνεχισω, δεν μ'αρεσει να κανω τον hater.. ο καθενας εχει τα γουστα του και τα σεβομαι, απλα το θεμα ρωτουσε τη γνωμη μας και.. παρασυρθηκα και απαντησα  :-[

mea culpa. συνεχιστε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και πολύ καλά έκανες με τη γνώμη σου. Δεν ξέρω καν αν είναι ρατσιστής... το τραγούδι πάντως φαίνεται να'χει ολόκληρη ιστορία: http://en.wikipedia.org/wiki/One_in_a_Million_(Guns_N%27_Roses_song)

 

Τεσπα, μπακ ον τόπικ. Περίεργο πάντως γιατί κάτι κομματάκια του άλμπουμ που είχα ακούσει από διαρροές με προδιάθεταν για κάτι καλύτερο.

Fear no more the heat o' the sun

Nor the furious winter's rages

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου