Προς το περιεχόμενο

Guns 'n' Roses - Chinese Democracy: στα ράφια μετά από 14 χρόνια αναμονής;


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Άκουσα χτές στην εκπομπή του Πετρίδη ένα κομμάτι (υποτίθεται χιτ).

Τι απίστευτη ΜΠΟΥΡΔΑ είναι αυτή ρε παιδιά;

LEGO people live in houses made of their own flesh.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 50
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

"Μου λειπεις πολυ,ναι μου λειπεις πολυ

και μοιαζω να ειμαι με ...χαμενο νησι...."

 

(απο ενα ποιημα του AXL προς τον SLASH) ;D ;D

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλά όχι ότι ο slash κάνει και καμιά σοβαρή μουσική με τους velvet revolver.

Waters-Gilmour θυμίζει το σκηνικό.

LEGO people live in houses made of their own flesh.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

To whammy-σε πάλι το θέμα.Ι Like it  :)

 

;D

 

Βεβαια ισως θα ηταν καλό το cd να λεγόταν axl rose - chinese hypocrisy (1994-2008).

;D

 

;D ;D

 

To thread έπρεπε να λέει "μετά από 14 χρόνια αδιαφορίας" όχι "αναμονής". Σε όλο αυτό το διάστημα, η μόνη φάση που θυμόμουν αυτά τα άτομα ήταν κάθε φορά που έβλεπα το terminator II - judgement day. Προσωπικά θεωρούσα πάντα ότι ανήκουν σε εκείνο το μουσικό είδος που αποκαλώ "MTV Rock" ή "MTV Metal" αν θέλετε, δηλαδή metal απογυμνωμένο από όλα εκείνα τα στοιχεία που θα το καθιστούσαν αντιπαθές στο μέσο αμερικανάκι της περιόδου των 80's, να ' χει και αυτό να λέει ότι άκουγε σκληρή μουσική στα νιάτα του πριν ωριμάσει και αρχίσει να ακούει μόνο Celine Dion...

 

Eίναι σίγουρα θαρραλέα τοποθέτηση. Την βρίσκω άδικη, όμως. Ειδικά το ότι θα μπορούσε να χρησιμοποιηθεί σαν άλλοθι αντισυμβατικών ακουσμάτων πριν περάσει κάποιος στην μουσική των σουπερμάρκετ...

 

Το Appetite For Destruction είναι δίσκος-σταθμός που χωρίς να προσφέρει κάτι το πρωτοποριακό συνθετικά έχει τεράστιο καλώς εννοούμενο μουσικό attitude, και τσαμπουκά με το κιλό. Διαθέτει οπωσδήποτε κάτι από το "μαγικό άγγιγμα" των άλμπουμ που έχουν μείνει στην ιστορία σημαδεύοντας την εκάστοτε εποχή, χωρίς ποτέ να επιθυμούσαν να δρέψουν δάφνες πρωτοτυπίας, όπως πχ. το "Never Mind The Bollocks, Here's the Sex Pistols" ή το "Ramones". Kαι μετά διατήρησαν κάπως την ίδια φλόγα στα Use Your Illusion, αν και η μουσική τους έγινε κάπως πιο υπερφίαλη. Το ίδιο νομίζω ότι συμβαίνει και εδώ: o δίσκος μου φαίνεται σαν να αποτελείται από πολύ καλές ιδέες αλλά... έξω από τα νερά του, με υπερβολικά μεγαλεπήβολη παραγωγή και concept.

 

Τους Velvet Revolver τους έχω δει και δεν με ενθουσίασαν... ίσως είναι η απόδειξη ότι όλες οι πλευρές (Axl, Slash κλπ) είναι απαραίτητες για να βγει καλό αποτέλεσμα.

Fear no more the heat o' the sun

Nor the furious winter's rages

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδια,

δεν ειναι ο Bucket, αλλα ο ΜΕΓΙΣΤΟΣ Ron Thal (Bumblefoot). Να πω οτι καποτε πιστευα οτι ειναι το ιδιο ατομο. Λετε?

Εμενα παντως μου αρεσε αρκετα το Chinese. Μονο που το εχω (οπως και οι περισσοτεροι) εδω κι εναμιση χρονο

Make me fries...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Waters-Gilmour θυμίζει το σκηνικό.

 

Μείον το ταλέντο, τη συνέπεια, τη διαχρονικότητα, τους στίχους, την καινοτομία...

 

Συν τα ενδιαφέροντα χτενίσματα....

 

 

 

Reading The Fucking Manual

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ο buckethead έπαιζε μαζί με τον bubblefoot, οπότε είναι χλωμό να είναι ο ίδιος. Εξάλλου είναι γνωστό ότι ο buckethead είναι ένα ρομποτ μεγαλωμένο από κότες και όχι κάποια φουσκάλα σε πόδι!!!

"Όχι άλλες TELE" Τάδε έφη Boukaw7

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ο buckethead έπαιζε μαζί με τον bubblefoot, οπότε είναι χλωμό να είναι ο ίδιος. Εξάλλου είναι γνωστό ότι ο buckethead είναι ένα ρομποτ μεγαλωμένο από κότες και όχι κάποια φουσκάλα σε πόδι!!!

 

Άκουγα τον Γεωργίου στο ραδιόφωνο διαβάζοντας αυτές τις φράσεις και σε φανταζόμουν να τις λές με τη φωνή του. Είμαι καλά;

 

 

Reading The Fucking Manual

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ο buckethead έπαιζε μαζί με τον bubblefoot, οπότε είναι χλωμό να είναι ο ίδιος. Εξάλλου είναι γνωστό ότι ο buckethead είναι ένα ρομποτ μεγαλωμένο από κότες και όχι κάποια φουσκάλα σε πόδι!!!

Τι να πω, εσεις οι νεολαιοι μπορει να ξερετε καλυτερα

Make me fries...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Άκουγα τον Γεωργίου στο ραδιόφωνο διαβάζοντας αυτές τις φράσεις και σε φανταζόμουν να τις λές με τη φωνή του. Είμαι καλά;

 

Τι να σου πω? Πάντως φαφούτης δεν έιμαι ακόμη!

"Όχι άλλες TELE" Τάδε έφη Boukaw7

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου