Προς το περιεχόμενο

funky blues... πολυλογία απο τρεις θέσεις


trigga

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καιρο εχουμε να τα πουμε.Τα λεμε κ μεσα απο εικόνα τωρα.

Ενα γρήγορο take πριν λίγο.Μαρεσε πολυ το κομματι κ το λιώνω.

Καποιος που να παιζει συνεχεια σε ολους τους δίσκους του φανκομπλούζ με σόλο παιζει?Προτίμηση σε instrumental μουσική.

 

Καλη ακρόαση

 

http://www.box.net/shared/nebrxefejn

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 26
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Προδότη! Στο 0:52, και από το 1:57 μέχρι το 2:10 υπάρχουν ολοφάνερες και επανηλλημένες προσπάθειες για χέβι-μέντα μεντ!

 

Βγάλε, ρε το 13, να πούμε, βάλε καμιά 10άρα, να γιάνει το χέρι σου! ;D

 

Σε κάποια σημεία ήσουν εκτός χρόνου, αλλά σε γενικές γραμμές μου άρεσε...

 

Όταν βάζεις κάτω μαγνήτη, ο ήχος είναι για πέταμα, αλλά φαντάζομαι ότι παραμορφώνει το μικρόφωνο της κάμερας...

 

Για τέτοιους παίκτες που ρωτάς, μου έρχεται στο μυαλό ο Robert Cray, αλλά δεν συγκρίνεται με Green και Montgomery, δεν ξέρω αν θα σ' αρέσει...

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Aν και δεν με ενθουσίαζε ποτέ το σκέτο σολάρισμα (για την ακριβεια δεν βρίσκω κανένα νόημα όταν γίνεται σαν αυτοσκοπός-γούστα είναι αυτά βέβαια), όμορφο το κλιπάκι με πολύ ωραίες φράσεις.

 

2 παρατηρήσεις:

 

- Για σένα τζατζίκι: για ποιόν λόγο βίντεο, από την στιγμή που είναι ΧΑΛΙΑ ΜΑΥΡΑ ο ήχος? Ναι ακούγεται η κιθάρα, αλλά γενικά εκνευριστικός ο ήχος στο σύνολο και περισσότερο στο μπακινγκ τρακ.

 

-Γενικότερα προς σολιάρηδες: Φτιάχτε ένα δικό σας "μπακινγκ τρακ" να γουστάρουμε. Για την ακρίβεια ποτέ δεν μου άρεσε ποτέ η λογική του μπακινγκ τρακ/"ασε τους κομπάρσους να παίζουν από πίσω και γω θα σολάρω μέχρι να πεθάνω". Τεσπά, είπα τον πόνο μου και γω. 

Κill the wise one!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Προπόνηση ειναι περισσοτερο ρε συ το παιξιμο κ ολοι αυτοι που σολάρουν σε ετοιμα.

 

Το βιντεο το κανα ετσι επειδη εχω φρεσκια την καμερα κ σκεφτηκα να δω κ πως φαινομαι.Χαλια τελειως δεν ειναι μη το σκίζεις.

 

Στο αν σε ενθουσιαζει σκετο το κομματι με σόλο να πω οτι παλι για προπονηση κ μαθηση γινεται κ η ηχογραφηση βοηθάει στο να ακους τον εαυτο σου κ να βλεπεις λάθη ή ωραια πραματα.Οπως επεισης να το βλέπει κ καποιος που ξερει κ ισως σε βοηθήσει να δεις κατι αλλο,να διορθωθεις κτλ.

 

ΜΕ αυτη την λογικη τα μονα που αποδεχεσαι ειναι ειναι συνολικο παιξιμο νεου κομματιου ή επανεκτλεση,διασκευη.Ειναι κι αυτο μια αποψη θα λεγα.Δεν ειναι περιεργο ουτε κατι χαρακτηρίσιμο αλλα σιγουρα διαφορετικο.

 

Ευχαριστω κ τους δυο που ασχοληθηκατε

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

trigga ..μια χαρα παιζεις,και ομορφη κιθαρα εχεις,

Μια που πηρες καμερα, βαλε να ακουσουμε μερικα ακομη  :)

Μην ακους τι λενε ζηλευουνε  ;)

Εισαι ποιο γρηγορος & απο την καμερα,δεν σε προλαβαινει ο φακος, να τον αλλαξεις, βαλε 1.4.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ρε συ.. τελικα δεν εισαι στρουμφακι  :o

 

ωραιος τριγκα-μπου μια χαρα , ειχαμε και οπτικο σημερα. ακου και λιγο mclaughlin και εστρωσες.  :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εμένα μου άρεσε πάντως!*

Ακόμη και ο bridg-άτος ήχος...;)

 

*σε κάποια σημεία όμως νομίζω ότι οι (μάλλον) σκληρές χορδές που χρησιμοποιείς, σε δυσκολεύουν...

www.facebook.com/YourPaintedSmile

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

σε κάποια σημεία όμως νομίζω ότι οι (μάλλον) σκληρές χορδές που χρησιμοποιείς, σε δυσκολεύουν...

Ναι, αλλά δε γίνεται αλλιώς. Έχεις δοκιμάσει να παίξεις hollowbody σκάφος με 10άρες ή 11άρες; Αίσχος*.

 

*τριξίματα, αστάθεια bridge (με τις 10άρες), άθλιος ήχος

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

το 1,4 τι ειναι?Mpixel?Κυβικά αυτοκινήτου?

Φουφουμάκη το προσπαθώ.........παρέα με το http://www.jimmybrunoguitarinstitute.com/

κανα μηνα τώρα.(διαφημησάρα :P)

 

Ελκάβλντ σε πιο σημειο λες?Αν ακους τριξίματα ίσως ειναι επειδή τις βαράω με καλέμι πολλες φορές κ ξεχνιέμαι κ τις δέρνω πολύ ασχημα με αποτέλεσμα να διαμαρτύρεται το κιθαρόνι στον ήχο.

 

Κουλτούρα δεν παραμορφώνει η κάμερα αλλα το ψηφιακό του παπουφάνκ που το βάζω να κάνει overdrive ο προσομοιωψεύτικος ενισχυτής του και γίνεται σαν καπνιστός σολωμός.Εμενα μαρέσει θα λεγα ο συνδιασμός των δύο.

 

Σπαϊ, ο υποστηρικτής που τα σπάει.Σωστά αυτα που λεει ο μίστερ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καποιος που να παιζει συνεχεια σε ολους τους δίσκους του φανκομπλούζ με σόλο παιζει?Προτίμηση σε instrumental μουσική.

http://www.box.net/shared/nebrxefejn

 

Φίλε trigga, τσέκαρε τον Boogaloo Joe Jones. Έχει έναν funky-grovie ήχο. Πιστεύω ότι θα βρείς αρκετά ενδιαφέροντα στοιχεία. Επίσης τον Kenny Burrell κυρίως στις ηχογραφήσεις που έχει κάνει με τον Jimmy Smith στο Hammond, αλλά και τις άλλες...

Παρεπιπτώντος ...ωραίος ήχος (με το pickup στο neck) και όμορφες φράσεις...

Φιλικά, Γιώργος

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου