Προς το περιεχόμενο

DANELECTRO Dead on 67


Προτεινόμενες αναρτήσεις

O Nτι-βις τις σκοτωνει κοντα στα 180 ευρω (εγω χτυπησα τη δικη μου σαν Blame για 100 λιρες).

 

Ειναι ισως η καλυτερη Dano που εχει βγει μεχρι τωρα με παναλαφρο ξυλινο σωμα,τους καλυτερους lipstick που εχω ακουσει ποτε (ΠΟΛΥ δυνατοι αλλα πεντακαθαροι μαγνητες),θαυμασιο fretwork & το πιο...κουφο τρεμολο που εχω δει ποτε μου ;D ;D (νομιζεις οτι θα διαλυθει αλλα δεν χανει καθολου αν βεβαια το χρησιμοποιεις με μετρο)

 

http://www.premierguitar.com/Magazine/Issue/2009/May/Danelectro_Dead_On_67_Guitar_Review.aspx

 

 

Danelectro-Dead-On-67-Guitar.jpg 

 

εγραψα και ενα γρηγορο κομματακι για να την ακουσετε...

danobeat.mp3

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπερα. Πολυ ωραιο το εργαλιο. Απο οτι εψαξα danelectro φερνει μονο ο Στολλας και στο site του που μπικα ειχε ενα μοντελο μονο και αυτο σε 2 χρωματα δηλαδη..@@. Εσυ απο που την πηρες?

One More Of Me...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Η βαρίτονη της σειράς μου κάνει κλικ. Όπως και να το δεις όργανο με προσωπικότητα.

 

Μεγειές!  ;)

Model-o-phobia: something like homophobia, but much more amusing

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το σωματάκι κάνει λίγο jazzmaster ή μου φαίνεται?

Πάντως οι Ντάνο για τα λεφτά τους είναι σούπερ.

Εγω έχω το unofficial Jimmy Page model (made in Korea 90s) και τα σπάει

http://www.dv247.com/guitars/danelectro-dc59-electric-guitar-black--44974

Thank God for the rain....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Την έχω βάλει στο μάτι εδώ και μερικές εβδομάδες (πάντα με γοήτευαν οι τύπου jazzmaster Κιθάρες) αλλά φοβάμαι μην την πάρω και μου μείνει το τρέμολο στο χέρι.  :D Πάντως μια χαρά ακούγεται, πολύ γλυκά καθαρά... Αλήθεια κρατάει το κούρδισμα?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

(εγω χτυπησα τη δικη μου σαν Blame για 100 λιρες).

Έχει βαλθεί να μας τρελάνει ρε παιδιά ο άνθρωπος :D

Ξεχωριστή αισθητικά και καμπανιστή ηχητικά, μεγειές!

 

Η dc59 που ανέφερε και ο qesh πως είναι απο πάχος μπράτσου, βάρος, ζύγισμα?

 

Όπως και να το δεις όργανο με προσωπικότητα.

Όλες τους, και με τόσο μικρό τίμημα για την... διαφορετικότητα που σου προσφέρουν

πώς να μην τις συμπαθήσεις? ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Η dc59 που ανέφερε και ο qesh πως είναι απο πάχος μπράτσου, βάρος, ζύγισμα?

Είναι πανάλαφρη αφού ουσιαστικά είναι 2 κομμάτια κόντρα πλακέ κολλημένα και μάλιστα με κενό στην μέση.Θα σου συνιστούσα πάντως να βρείς την Κορεάτικη των 90ς κι όχι τις κινέζικες που κυκλοφορούν τώρα.Βασικές οπτικές διαφορές είναι το jack που στις Κορεάτικες είναι απο μπρός όπως και στις ορίτζιναλ Αμερικάνικες, κι όχι απο το πλαι όπως στις Κινέζικες, οι Κορεάτικες έχουν ακριβές αντίγραφο coke bottle headstock, ενω οι Κινέζικες όχι, και έχουν και ξύλινη γέφυρα σαν τις ορίτζιναλ.Το μπράτσο είναι μέτριο προς παχύ, c shaped.Επειδή οι μαγνήτες σε μεγάλη ένταση ξουρίζανε, τους άλλαξα με SD lipsticks και μου ακουγεται καλύτερα τώρα

Thank God for the rain....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αλλά φοβάμαι μην την πάρω και μου μείνει το τρέμολο στο χέρι.  Cheesy Πάντως μια χαρά ακούγεται, πολύ γλυκά καθαρά... Αλήθεια κρατάει το κούρδισμα?

 

 

& το πιο...κουφο τρεμολο που εχω δει ποτε μου Grin Grin (νομιζεις οτι θα διαλυθει αλλα δεν χανει καθολου αν βεβαια το χρησιμοποιεις με μετρο)

 

 

ειναι εντελως κουφος ο τροπος που στηριζεται απο τις βιδες,το πανω μερος του κεφαλιου της βιδας πιανει σε μια εγκοπη ΚΑΤΩ απο το τρεμολο,εκανα το λαθος να βγαλω ολες τις χορδες μαζι και οταν εβαλα καινουργιες μολις πηγα να κατεβασω το action βιδωνοντας το οι βιδες εφυγαν & δεν ξαναμπαιναν!

 

αναγκαστηκα να τις βαλω απο ΠΑΝΩ απο το τρεμολο και να βαλω 2 μεταλλικα ροδελακια (μεγαλοφυης  ιδεα της συζυγου μου) απο κατω για να μπορω να ρυθμιζω το action & ...ΤΕΛΕΙΑ ρυθμιζεται τωρα και εχει και κουρδισμα βραχο!

 

δεν ειναι Floyd Rose αλλα τη δουλεια του την κανει...για 100-180 ευρω μαμαει!!!

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου