Προς το περιεχόμενο

Αποχαιρετισμός (μετ’ επεξηγήσεων) από τον Lost Highway


l.h.

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Οχι ρε αγορινα, με το αξιωμα δεν εχω κανενα προβλημα... με την συμπεριφορα τους εχω προβλημα ωρες ωρες... και εγω και διαφοροι αλλοι εδω μεσα...

 

το εχω πει 5.236.789 φορες οτι οταν φωναζω τον αλλον gate keeper η mod το κανω απλα γιατι δεν θυμαμαι το ονομα του και πρεπει να ανατρεχω στα ποστ για να το ξαναδιαβασω...

 

τοσο απλο ειναι... αλλα εσυ τωρα (συγνωμη κιολας) εκει σκαλωσες? Εδω ο gate keeper λεει τον αλλον λιγο πολυ βλακα επειδη εχαψε την μουφα για το κινεζικο online shop... ε οκ? και? επειδη ειναι απειρος η απροσεκτος σημαινει και οτι ειναι βλακας?

 

ακομα και να ειναι βλακας βεβαια, πρεπει ο gatekeeper να το επιβεβαιωσει? αν ναι, τοτε σκεψου την περιπτωση οπου καποιος gatekeeper κανει καποιον χαρακτηρησμο ο οποιος ειναι αστοχος... τοτε ποιος ειναι βλακας? φυσικα οχι ο gatekeeper αλλα the administration γιατι βαζει βλακες να gatekeep-aroyn...

 

και στην τελικη δεν ειναι κοσμια βρε αδερφε αυτη η συμπεριφορα... ξαναλεω οπως εχω ξαναπει, το staff εδω (ναι ξερω δουλευουν αφιλοκερδος, μην ξανακανουμε την ιδια συζητηση) πρεπει να εχει υποδειγματικη συμπεριφορα ακομα και αν αντιμετοπιζει προκλητικη συμπεριφορα... και οχι να χαρακτηριζει βλακωδη την συμπεριφορα-αντιληψη καποιου συν-forum-ητη

 

Αυτη η συμπεριφορα ειναι παραδειγμα προς αποφυγη... και εγω εχω δει (κατα την γνωμη μου,παντα) βλακες αλλα δεν εχω αποκαλεσει κανεναν βλακα, ουτε καν την συμπεριφορα του...

 

εχω καπου αδικο? Λεω τπτ περιεργο...

 

προς ανακεφαλαιωση, λεω το εξεις... Η συμπεριφορα του "Staff" πρεπει να ειναι υποδειγματικη...

mpoyrdes

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 43
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Εδώ βαριέσαι να δείς πως λένε το άτομο που αναφέρεις στο ποστ σου, για ποιόν λόγο να σε πάρει κανείς περισσότερο σοβαρά από αυτο? Λες για συμπεριφορές κλπ, αλλά και συ μειώνεις έτσι τους υπόλοιπους, γράφοντας στα φρύδια σου ΠΟΙΟΣ είπε ΤΙ και απλά το "είπε ένας τάδε".

Ανετα στο gatekepper θα μπορούσα να βάλω την λέξη μαλάκ@ς και να μην αλλάξει καθόλου το νόημα του ποστ σου.

Κill the wise one!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator

Ρε συ dreampanos.... το έχεις ξεχειλώσει. Και ναι λες παράλογα. (Να μην πω βλακώδη και στενοχωρηθείς). Τι πάει να πει "το staff πρέπει να έχει υποδειγματική συμπεριφορά"? Τι είμαστε? το customer service της Nissan? Κι εσυ τι είσαι? Πελάτης?

 

Ανθρωποι είμαστε, γούστα και πάθη έχουμε, και (Ω!!! τι έκπληξη) μπορεί και να ενοχληθούμε από ανούσιες παρατεταμένες αντιπαραθέσεις.

 

Νομίζω ήταν η τελευταία κλάψα από την πλευρά σου αυτή που μόλις διαβάσαμε. Διότι τις βαρέθηκα. Αν θέλεις έλα να πούμε για τίποτα μπασοπαγίδες. Που -όσο νά ναι- μια μπασοπαγίδα έχει πάντα ενδιαφέρον.  :)

 

Επίσης... σεβάσου το post του L.H.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

(α) Αφού κατ'εσέ "υποδειγματική συμπεριφορά" σημαίνει να μην αρθρώνουμε λέξη, εγώ προσωπικά θα στην κάνω την χάρη και δεν θα απαντήσω ούτε λέξη στα διάφορα επικά που γράφονται και γράφτηκαν (και από μερικούς που ωιμέ, δεν θέλουν να φύγουν). Εδώ κάποιος έγραψε ότι έχω και... ψυχολογικό πρόβλημα και δεν έγραψα λέξη. Αλλά:

 

whining.jpg

 

 

 

(β) Αν δεν το έχεις αντιληφθεί ακόμη ("θέλει δουλειά πολλή", που έλεγε κι ο Ελύτης - όχι, δεν είναι mixing engineer), οι gatekeepers έχουν συμβουλευτικό ρόλο κι όχι αστυνομικό ή κυβερνητικού εκπροσώπου. Ούτε και οι mods.

Fear no more the heat o' the sun

Nor the furious winter's rages

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Χαλαρώστε ρε παιδιά, όλοι άνθρωποι είμαστε, και δυστυχώς ή ευτυχώς, όταν ο λόγος περιορίζεται στο γραπτό μόνο, είναι σίγουρο πως θα υπάρξουν κάποιες παρεξηγήσεις, κακά τα ψέμματα. Λίγο πιο χαλαρά θέλει, δεν χρειάζεται να μαλλώνουμε για τα ίδια και τα ίδια.

 

Όσον αφορά το θέμα του Lost Highway, απλά θέλω να πώ πως ίσως ήταν κάπως τραβηγμένο το απευθείας ban, αλλά περαιτέρω δεν μπορώ να ξέρω, ούτε να κρίνω.

 

Peace λέμε.  :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

H αληθεια ειναι οτι ειμαι ενας βλακας member αλλα η βλακεια μου ξεκιναει εκει που τελειωνει η εξυπναδα σου...   ;D ;D

 

animae... το οτι μπερδευεις τον gatekeeper με τον μαλακ@ δεν συμαινει οτι το κανει και ο υπολοιπος κοσμος... κατηγορισε με ως τεμπελη, θα συμφωνισω... αν εγραφα στα φρυδια μου το τι λεει ο καθε ενας απλα δεν θα απαντουσα...

 

bloody_sunday το να αποκαλεις (οχι εσυ συγκεκριμενα) τον αλλον βλακα η εστω την συμπεριφορα του, δεν ασκεις συμβουλευτικη συμπεριφορα, δεν νομιζεις?

 

δεν δειχνω ασεβεια στο ποστ του L.H. συμεριζομαι ενα μερος του προβληματως του... κακο ειναι?

mpoyrdes

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Mία αστεία διαγραφή που αποδεινύει ότι το ΝΟΙΖ είναι , ήταν και θα είναι ένα τόπος που μαγνητίζει ανώριμους ανθρώπους με αστεία επιχειρήματα, με ύφος ανθρώπων που τα ξέρουν όλα γνωρίζοντας όμως πολύ λίγα.

 

Το φταίξιμο είναι όμως δικό σου LOST HIGHWAY που πραγματικά περίμενες καλύτερη αντιμετώπιση.

 

Εννοείται οτι συμφωνώ απόλυτα μαζί σου .... αλλά καλά να πάθεις. Κρίμα γιατι σε αυτό το φόρουμε κυκλοφορούν κάποια πολυ αξιόλογα και βαθυστόχαστα άτομα αλλά όπως γίνεται στις περισσότερες περιπτώσεις , στα ξερά καίγονται και τα χλωρά.  Ένας απο τους λόγους που αποφάσισα να λήξω και την δική μου συμμετοχή. Δεν είμαι πρώτος και σίγουρα δεν θα είμαι και ο τελευταίος.

 

κιλον -10000 απο μενα.

περιμενες στην γωνια για να αμολυσεις τοση κακια.

επειδη συνηθως μαλωνεις με τον eye και κανα δυο αλλους μη νομιζεις οτι οι υπολοιποι παραδεχομαστε αυτα που γραφεις . κουλαρε λιγο και μην παιρνεις τοσο σοβαρα τον εαυτο σου. δε γνωριζεις ποσες φορες εχω (και τολμω να υποθεσω, "εχουμε") γραψει απαντηση σε ανεκδιηγητα ποστ σου και τελευταια στιγμη το εσβησα σκεπτομενος "που πας να μπλεξεις". Μη ξεσπαθωνεις τωρα σε αυτην την αβολη στιγμη του φορουμ και χτυπας κατω απο την μεση .

 

Κατα τα αλλα συμφωνω με τον fenderiarh κατανοω τον yameth, αλλα και τον lost highway και θεωρω οτι ηταν μια ατυχη στιγμη. Επισης θεωρω οτι ουτε ο Lh πρεπει να ζητησει την επιστροφη του , ουτε ο yameth να του ζητησει να γυρισει , ουτε να πεσουν συγνωμες ουτε  τιποτα δακρυβρεχτα. πρεπει απλως να ξεμπαναριστει ο lost , αφου μην γελιομαστε μπορει να κανει οσους λογαριασμους θελει αν θελει να μιλησει , και να συνεχισουμε σαν να μην εγινε τιποτα.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

H αληθεια ειναι οτι ειμαι ενας βλακας member αλλα η βλακεια μου ξεκιναει εκει που τελειωνει η εξυπναδα σου...   ;D ;D

Εσύ είσαι junior, άρα δεν απευθύνθηκα σε σένα (είδες τώρα σε τι παρεξηγήσεις μπορούν να οδηγήσουν οι περίεργες προσφωνήσεις;). Αλλά μη με κάνεις να θυμηθώ τη Βρετανική παροιμία "He who has the fly flies". :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου