Προς το περιεχόμενο

Βοηθεια για μπασοπαγιδες!!!


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Εδώ φαίνονται οι άλλες 2 που έχω κατασκευάσει,(δεξιά και αριστερά)

 

για τις οποίες έχω δημοσιέυσει περισσότερες πληροφορίες εδώ:

 

http://www.noiz.gr/index.php?topic=171883.msg507965#new

 

Σημείωση: η δεξιά που βρίσκεται στο παράθυρο έχει μικρότερο πλάτος (30cm) αλλά η παρουσία της ήταν καταλυτική για το "λύσιμο" του προβλήματος λόγω της θέσης της !

Αυτό σημαίνει ότι πριν από οποιαδήποτε κατασκευή-παρέμβαση στο χώρο θα πρέπει να είστε απολύτως βέβαιοι για το σημείο που θα τοποθετήσετε παγίδα. Αυτό μπορείτε να το πετύχετε εύκολα βάζοντας μια γενήτρια συχνοτήτων να παράγει μία συχνότητα πχ 76 HZ , και με ένα φθηνό μικρόφωνο πολυκατευθυντικό (Omni) "γυρνάτε γύρω - γύρω από το δωμάτιο και ελέγχετε σε ποια σημεία του δωματίου (συνήθως πίσω από τα ηχεία και στις γωνίες) η στάθμη (db) είναι "καρφωμενη" σε υψηλές τιμές ... Αλλάξτε συχνότητα και επαναλέβετε μέχρι να δείτε ποια σας προβληματίζει σε σχέση με το δωμάτιο σας ...

 

αυτά εγώ τα πραγματοποίησα με ευλάβεια και με πολύ διάβασμα για την κατασκευή τους βέβαια, και είχα τελικώς εξαιρετικά αποτελέσμα... καλή επιτυχία σε οποιον το δοκιμάσει.

8)

IMG_7818.thumb.JPG.7d437a5c2010b3929403e6a3d4a68756.JPG

IMG_7819.thumb.JPG.5781c4e72e917eb19987208d479e1b66.JPG

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου