Προς το περιεχόμενο

ποιο wah???


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καλημερα!!! καταρχην ασε στην ακρη τα signature μοντελα γιατι ειναι μια μεγαλη κοροιδια... εξηγηση λιγο παρακατω για αυτο...

τα κλασικοτερα wha που παιζουνε ειναι το dunlop και το vox και τα δυο σε παρα πολυ προσιτες τιμες.το καλυτερο απο ολα (αποψη μου βεβαια) ειναι το fulltone αλλα αυτο οπως και μερικα ακομα ειναι αρκετα ψηλα σε λεφτα.τι μπορεις να κανεις λοιπον... πας και παιρνεις το απλο κλασσικο dunlop και το στελνεις στον jam, στον telegun η σε καποιο απο τα παιδια εδω περα που ασχολουνται με diy και mods σε πεταλια. το κανεις true bypass και τους λες σαν ποιο θελεις να ακουγεται (hendrix πχ)τωρα αν εχεις μια μικρη πειρα απο ηλεκτρονικα και με ελαχιστο ψαξιμο στο δικτυο σε 2-3 ωριτσες εχεις τελειωσει.... και εχεις ενα super wha στα δικα σου specs με ελαχιστα χρηματα!!!

 

Σπυρος

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καλημερα!!! καταρχην ασε στην ακρη τα signature μοντελα γιατι ειναι μια μεγαλη κοροιδια... εξηγηση λιγο παρακατω για αυτο...

τα κλασικοτερα wha που παιζουνε ειναι το dunlop και το vox και τα δυο σε παρα πολυ προσιτες τιμες.το καλυτερο απο ολα (αποψη μου βεβαια) ειναι το fulltone αλλα αυτο οπως και μερικα ακομα ειναι αρκετα ψηλα σε λεφτα.τι μπορεις να κανεις λοιπον... πας και παιρνεις το απλο κλασσικο dunlop και το στελνεις στον jam, στον telegun η σε καποιο απο τα παιδια εδω περα που ασχολουνται με diy και mods σε πεταλια. το κανεις true bypass και τους λες σαν ποιο θελεις να ακουγεται (hendrix πχ)τωρα αν εχεις μια μικρη πειρα απο ηλεκτρονικα και με ελαχιστο ψαξιμο στο δικτυο σε 2-3 ωριτσες εχεις τελειωσει.... και εχεις ενα super wha στα δικα σου specs με ελαχιστα χρηματα!!!

 

Σπυρος

 

 

 

+ 1000

ειχα ενα "κουφαρι" dunlop cry baby, το εδωσα σε καποιον απο τους προαναφερθεντες και το πεταλι με 30e οχι μονο αναστηθηκε, αλλα πλεων ειναι το wha που παιζω ...

www.myspace.com/selastheband

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

πολυ σωστα!

 

βρες το πιο χαλια, μεταχειρισμενο, φθηνο, απλο wah και φτιαξτο.

 

αν θες και πιανει το χερι σου, μπορεις να φτιαξεις και απο το μηδεν. Πωλουνται και αδεια wah shells για να κανεις οτι θες...

 

Εγω αυτο που εχω το εχω στησει στο κελυφος απο ενα rotovibe που ειχα και μαζευε σκονη.

 

CloneWah.jpg

 

και απο μεσα...

 

Wah1.jpg

 

Η "ψυχη" των wah ειναι το πηνιο (Inductor) και δευτερευοντως το ποτενσιομετρο. (εγω εδω εχω ...4 επιλεγομενα απο διακοπτη)

 

Με ενα καλο "after market" πηνιο κι ενα καλο pot (fulltone κλπ) κανεις ενα μεγαλο βημα...

wood matters

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 1 μήνα αργότερα...

Ξέρει κάποιος που μπορώ να βρω ένα wah swell για diy (το κουτί του wah)?

Αν έχετε υπόψιν σας κάποιο δικτυακό μαγαζί ή κατι τέτοιο δώστε το link.

Thanx!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου