Προς το περιεχόμενο

λάμπες ... μαγνήτες ... fender .... vintage ... πωπω...


Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Guru

Ρε παιδιά.

 

Έχει κανείς στατιστικά με ΠΟΣΑ θρέντς υπάρχουν με τις λέξεις του θέματος; Δηλ, όποτε ανοίγω το νοιζ, πετυχαίνω σίγουρα 4/5 λέξεις (το πωπω είναι συνήθως εκτώς).

 

Σοβαρά, τώρα, είναι τα πράγματα με τις κιθαρες ΤΟΣΟ ατελείωτα που κάθε 17 λεπτά ανοίγει θρέντ; Δε το λέω ειρωνικά, αλλά δε παίζει να γίνει ένα wiki, κανα downloadable pdf να υπάρχει κάποιο fact sheet; Όχι τίποτα άλλο, μπας και μάθουμε κι εμείς οι άσχετοι τίποτα...

 

* Ο Νικόλας έχει φορέσει το αδιαπέραστο κουστούμι που αντέχει στα flames και περιμένει τα βρισίδια απο τους κατοίκους του νοίζ.

 

;D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχει κανείς στατιστικά με ΠΟΣΑ θρέντς υπάρχουν με τις λέξεις του θέματος; Δηλ, όποτε ανοίγω το νοιζ, πετυχαίνω σίγουρα 4/5 λέξεις (το πωπω είναι συνήθως εκτώς).

;D

 

Νικόλα έχεις κάνει στατιστικά να βρεις τι ποσοστό στην αγορά κιθάρας καταλαμβάνουν τα ανωτέρω χαρακτηριστικά; Ισως συμπίπτουν με τις αναζητήσεις.

 

Σοβαρά, τώρα, είναι τα πράγματα με τις κιθαρες ΤΟΣΟ ατελείωτα που κάθε 17 λεπτά ανοίγει θρέντ;

 

Σε ένα εξειδικευμένο forum λογικό είναι να ψειρίζουμε την μαιμού. Αλλιώς θα ήταν γενικού ενδιαφέροντος.

 

 

Δε το λέω ειρωνικά, αλλά δε παίζει να γίνει ένα wiki, κανα downloadable pdf να υπάρχει κάποιο fact sheet; Όχι τίποτα άλλο, μπας και μάθουμε κι εμείς οι άσχετοι τίποτα...

 

Τα άρθρα με τις πινεζούλες στην αρχή κάθε ενότητας και η ατέλειωτη πληροφόρηση του Internet υπάρχει for those who seek.

 

* Ο Νικόλας έχει φορέσει το αδιαπέραστο κουστούμι που αντέχει στα flames και περιμένει τα βρισίδια απο τους κατοίκους του νοίζ.

 

Εχεις μετρήσει στατιστικά πόσες φορές κλείνουν έτσι τα post τους μέλη τα οποία γνωρίζουν ότι κανείς δεν πρόκειται να τους βρίσει;

 

Και για να πω την αλήθεια, όντως είναι μία από τις δύο ενστάσεις μου, η ευκολία που το κάθε καινούριο μέλος ξεκινά thread "Ποιόν λαμπάτο ενισχυτή........" χωρίς να έχει ιδέα του τι ψάχνει αλλα και τι έχει ειπωθεί. Αλλά αυτό είναι μάλλον σημάδι των καιρών.

 

Δεν έχουν θόρυβο οι μαγνήτες.

Απλά γκρινιάζουν όταν δεν παίζουν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Guru

Σε ένα εξειδικευμένο forum λογικό είναι να ψειρίζουμε την μαιμού. Αλλιώς θα ήταν γενικού ενδιαφέροντος.

Το νοιζ είναι κιθαριστικού ένδιαφέροντος; Αν έτσι, τότε δεν πολυ κολάω να πω την αλήθεια (δεν ψάχνω για διακιολογίες, και γουστάρω που έιμια εδώ, ούτ πολυ παρπάνω κάνω... έτσι τα λέω, να πω την αλήθεια).

 

 

Τα άρθρα με τις πινεζούλες στην αρχή κάθε ενότητας και η ατέλειωτη πληροφόρηση του Internet υπάρχει for those who seek.

Yup, but...

 

Και για να πω την αλήθεια, όντως είναι μία από τις δύο ενστάσεις μου, η ευκολία που το κάθε καινούριο μέλος ξεκινά thread "Ποιόν λαμπάτο ενισχυτή........" χωρίς να έχει ιδέα του τι ψάχνει αλλα και τι έχει ειπωθεί. Αλλά αυτό είναι μάλλον σημάδι των καιρών.

Αυτό λέω.

 

Έχουμε τα 10 πρώτα ποστς, και είναι πολύ συχνά γεμάτα απο κιθαριστικά θέματα...

 

τέλος πάντων, μάλλων είμαι πολύ πρόσφατα στην Ελλάδα και δεν έχω πιάσει ότι πράγματι η κιθάρα δίνει και παίρνει εδώ πέρα! :)

 

Εχεις μετρήσει στατιστικά πόσες φορές κλείνουν έτσι τα post τους μέλη τα οποία γνωρίζουν ότι κανείς δεν πρόκειται να τους βρίσει;
Nope, αλλά ελπίζω σε κατανόηση του humour μου. Άλλωστε όλο το θρεντ δεν είναι και τόσο σοβαρό. Μην το πάρετε για ΤΟΣΟ σοβαρό, Please!
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το ανακαλύψανε ολοι οι κιθαριάρηδες το σάιτ ρε γι' αυτο και γινεται αυτο.Απ την αλλη ειναι οι μόνοι που ασχολούνται με το νέτ κ την αγορά καινούριων κιθάρων,πεταλιών,ενισχυτη ανα βδομάδα λογω του οτι ψάχνονται.Επισης ειναι οι μόνοι που δεν καταλαβαίνουν οτι για να παιξεις πρέπει να λιώσεις και ψάχνουνε να βρούνε κάποιο άλλο τρόπο για να το γλιτώσεις αυτο.

 

Γενικά ειναι απλο οργανάκι σε φιλοσοφία κ ευκολο σε σχέση με το πιάνο το δικό σου.Αν βάλεις σ'αυτο και τα παραπάνω  τον βρήκες τον λόγο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Kαλά σου λέει ο Trigga ρε Nikolas...εσύ αλλάζεις πλήκτρα και χρώμα στο πιάνο σου ή βάζεις από 9ρες 11ρες χορδές??????

Μαραθώνιος Εναλλακτική Σχολή

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρε Νικόλα...Με ΟΛΟΟ το σεβασμό...

Για το ότι ανοίγει θέμα κιθάρας κάθε 17 λεπτά σε πειράζει το ΝΟΙΖ;

Με όλο σου το δίκιο, δε λέω...

 

Να σου πω:

 

Το ότι κάθε λεπτό ανοίγουν ίσα με 10 θέματα αγγελιών οργάνων δε σε ενοχλεί; ???

Εμένα πάρα πολύ. Είμαι κάποιο καιρό στο ΝΟΙΖ και τον τελευταίο μήνα, ενώ κάθε μέρα μπαίνω, πολλές φορές αλλάζω site με την μία, διότι ΟΛΑ, ΜΑ ΟΛΑ τα θέματα που επεξεργάζονται εκείνη τη στιγμή είναι αγγελίες. :o

 

Εγώ έχω την εντύπωση ότι το ΝΟΙΖ δεν είναι forum κυρίως για αγγελίες. Η σελίδα του πολλές φορές είναι ΓΕΜΑΤΗ από αγγελίες αγγελιών, και δωστου αγγελίες και δώστου προσφορές. :o ::)

 

Όπως επίσης έχω και την εντύπωση ότι από τα 7700 μέλη που έχει το ΝΟΙΖ, τουλάχιστον τα 5500 εγγράφηκαν ΜΟΝΟ ΚΑΙ ΜΟΝΟ για να φέρουν εις πέρας αγγελίες και προσφορές. (είπα έχω την εντύπωση). Ε ΔΕ ΠΑΕΙ ΕΤΣΙ ΡΕ ΠΑΙΔΙΑ! Τώρα θα μου πεις: ''Τι μου τα λες ολα αυτά εμένα;''

 

(σ.σ. Να εξηγήσω ότι όλα αυτά είναι προσωπική μου γνώμη και ουδέποτε απαιτώ να γίνουν και γνώμη καθολική. Προς Θεού, απλά εξέφρασα ένα παράπονο επί τη ευκαιρία..)

...από την πολλή γκαργκανέλα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator

Η διαφορά μεταξύ πληκτράδων και κιθαριστών, είναι ότι οι πληκτράδες ψάχνουν διαφορές που πργματικά ακούγονται... :)

 

Οι κιθαρίστες είναι απ' την άλλη πιο φετιχιστικά όντα, που τις περισσότερες φορές κάνουν 20 χρόνια για να καταλάβουν πώς χρησιμοποιείται ένα απλό fuzz και για να αγοράσουν ένα peg winder που κάνει 1 ευρώ , να μην παλέυουν για να κουρδίσουν μια κιθάρα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το ότι κάθε λεπτό ανοίγουν ίσα με 10 θέματα αγγελιών οργάνων δε σε ενοχλεί; ???[/b][/size]

Εμένα πάρα πολύ.

Nα πώ ότι συμφωνώ απόλυτα μαζί σου?....

 

Η διαφορά μεταξύ πληκτράδων και κιθαριστών, είναι ότι οι πληκτράδες ψάχνουν διαφορές που πργματικά ακούγονται... :)

 

Οι κιθαρίστες είναι απ' την άλλη πιο φετιχιστικά όντα, που τις περισσότερες φορές κάνουν 20 χρόνια για να καταλάβουν πώς χρησιμοποιείται ένα απλό fuzz και για να αγοράσουν ένα peg winder που κάνει 1 ευρώ , να μην παλέυουν για να κουρδίσουν μια κιθάρα...

Και ως κιθαρίστας...να πώ ότι συμφωνώ και μαζί σου!!! (όπως κατάλαβαίνεις =λόγψ κουφαμάρας- δεν είμαι οπαδός των κουρδισμένων ξύλων)

Μαραθώνιος Εναλλακτική Σχολή

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αυτα ειναι ναι.Ατελειωτες συζητησεις περι ξύλου=ατελειωτες αγορές τίμιου ξύλου.

 

Οπως κ να το κάνουμε συλλέκτες πιάνου δεν παιζουν ενω κιθάρας πολλοι.Ειναι πιο ομορφο πράμα,απ' τα ωραιοτερα οργανα αφου πανω του εχουν σχεδιαστει οτι σχεδια θες.

 

Σε αντιθεση με σας που εχετε ενα ασπρομαυρο τοπιο απλά αλλάζει σε αναλογικο-ψηφιακό και με ουρα-τοίχου.Λίγες επιλογες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ρεεε μας πηρε πρεφα ο συνονόματος ..εδω και καιρο...

 

Νικολα, μηπως ζηλευεις που δεν μπορεις να συμμεριστεις γιατι ενα συρματακι γυρω απο ενα μαγνητη με ενα πλαστικο καπακι πρεπει να κανει 1000Ε αν ειναι του 50 και μεσα στη μπιχλα??

 

:D  :D

 

 

 

 

 

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου