Προς το περιεχόμενο

Restoration suites (x-click,x-crackle...stc)


taskor

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Μήπως γνωρίζετε εαν υπάρχει κάποιο restorarion suite κάπως φθηνότερο από αυτό των waves(1285€ thomann)

και του tc powercore(καθώς κατέχω) ή και αν υπάρχει μεμονωμένα x-click vst plugin.

υπάρχει κάποιος άλλος τρόπος που να διώχνει τα clicks από μια υχογράφιση;(λίγο δύσκολο)

Προσοχή,δεν αναφέρομαι σε clicks που προέρχοντε από χαμηλό buffer size και ασυμβατότητας συσκευών,αλλά σε περιπτώσεις π.χ.κόψε-ράψε κυματομορφής,αλλάγης preset οργάνου κ.λ.π.

Ευχαριστώ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Guru

Η cockos (που έχει φτιάξει το Reaper) έχει κάποια τσάμπα plug-ins εδώ: http://www.reaper.fm/reaplugs/

 

Έχει και κάποιο pass/gate για τον θόρυβο, αρα, αν και ΟΧΙ φτιαγμένο για clicks/crackles, να μπορεί να βοηθήσει κάπως αν το βάλεις αρκετά στενα... :)

 

Καλή τύχη γιατί είναι απ'τις δουλειές που μου τη δίνουν και τις αποφεύγω όσο μπορώ φροντίζοντας να μην τα φτιάχνω (εγώ τουλάχιστον)...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 7 μήνες αργότερα...

Έχω δοκιμάσει το IZotope RX αλλα και το Bias SoundSoap pro . Με το δεύτερο πήρα σαφώς πιο ικανοποιητικά αποτελέσματα . Αν το συνδιάσεις και με κάποιο καλό eq/compressor μπορείς να έχεις μεγάλη βελτίωση στον ήχο .

He,that he knows the much and his mind downloads..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου