Προς το περιεχόμενο

peavey windsor studio


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Αποψη μου ειναι ή να μαζεψεις χρηματα και να παρεις κατι πιο καταλληλο λαμπατο για μεταλ, ή σε αυτα τα χρηματα να παρεις κατι τρανζιστορατο, μια χαρα παιζουν και αυτα (π.χ. Ρανταλ).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

να στο πω πιο απλα..ΚΑΝΕΙΣ μεταλλας στον πλανητη δεν παιζει με 1Χ12 vintage style single ended class A ενισχυτη στα 5-15 βαττ. ;D ;D

 

αυτος ο ενισχυτης ειναι για αλλα πιο παραδοσιακα κολπα... ;)

 

τωρα για το τι ειναι class A amp ενα google να κανεις θα το βρεις... ;)

SF, σέβομαι τις γνώσεις σου (αυτό έλειπε κι όλας, αν είχα τις μισές από αυτές που έχεις θα ήμουν τρισευτυχισμένος ;D)) αλλά έχω μια απορία-αμφισβήτηση πάνω σε αυτό που λες.. Δε γίνεται με έναν class A λαμπάτο να βγάλεις metal ήχο από τη στιγμή που θα χρησιμοποιήσεις πετάλια παραμόρφωσης, εφόσον βέβαια ο ενισχυτής συνεργάζεται σωστά με αυτά?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

...εφόσον βέβαια ο ενισχυτής συνεργάζεται σωστά με αυτά?

 

Ή αλλιως να έχει πολυ καλα καθαρα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

SF, σέβομαι τις γνώσεις σου (αυτό έλειπε κι όλας, αν είχα τις μισές από αυτές που έχεις θα ήμουν τρισευτυχισμένος ;D)) αλλά έχω μια απορία-αμφισβήτηση πάνω σε αυτό που λες.. Δε γίνεται με έναν class A λαμπάτο να βγάλεις metal ήχο από τη στιγμή που θα χρησιμοποιήσεις πετάλια παραμόρφωσης, εφόσον βέβαια ο ενισχυτής συνεργάζεται σωστά με αυτά?

 

οχι αν ειναι 5-15 βαττ και εχει μια μικρη καμπινουλα με ενα μεγαφωνο,απο οτι γνωριζω τα μεταλικα γκρουπ (ειδικα στις μερες μας οπου οι Slipknot θεωρουνται σχεδον......βαλς ;D) τα γκαζια τα βγαζουν απο προενισχυσεις και τερατωδη σε gain... μηχανησματα (Diezel,VHT,Bogner,Rivera,Boogie κτλ) ...δεν εχω δει ποτε μου μεταλλα με VOX AC30(ενταξει δεν ειναι ακριβως ταξη Α αλλα you get the picture) ή Fender Champ  & πεταλακια ;D ;D

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου