Προς το περιεχόμενο

jazz bass pickups με stagerred pole pieces


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Το ευαισθητο μου αυτι βιωνει στο καινουριο 7.25 radius jazz bass μου μια γνωριμη κατασταση απο τις κιθαρες,η οποια με ταλαιπωρει μεν απο την,μια απο την αλλη εχει αποτελεσει την πηγη εμπνευσης για πολλη μεγαλειδη επη σχετικα με το μεγαλειο της θεομητορος.Η μονη διαφορα ειναι το οτι ενω στις κιθαρες η D κ G ακουγονται πιο αδυναμες ,στο μπασο ειναι η A κ G.

Και αναρωτιεμαι "αφου ρε ζωο υπανθρωπε κατασκευαστη του οργανου βαζεις σε αυτο ταστιερα με μεγαλη καμπυλοτητα γιατι δεν βαζεις ενα μαγνητη που να κραταει balance στην ενταση μεταξυ των χορδων".

Στις κιθαρες εχω βαρεθει να αλλαζω μαγνητες μονο για αυτο το λογο.

Γνωριζετε καποιο jb μαγνητη με stag pole pieces?

 

PS:Μην κανετε χιουμορ σχετικα με το τσαντισμενο υφος του post γιατι 1.ειναι αυθεντικο2.θα εξυβρισθειται με καταρρακτωδη χυδαιοτητα

(Πλακα κανω)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μια συμβουλή: πριν βάλεις το κουπί ( :P ) σου στο χειρουργείο, βάλε ένα σετ καινούργιες χορδές, κάντου και ένα σεταπ. Μπορεί να στρώσει.

 

Είναι σπάνιο φρούτο τα staggered sets για jazz, σε κάποιον "κουρδισμένο" κατασκευαστή (δεν θυμάμαι σε ποιόν απ' όλους) είχα δει, η τιμή τους δε ήταν... αρμύρα...

Bagpipes are louder than banjos.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου