Προς το περιεχόμενο

Gibson ή ESP? Βοήθεια!


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Νομίζω ότι ένα παχύ σχετικά μανίκι θα έδενε καλύτερα μια και είχες πρόβλημα.Έχε υπόψη σου ότι η GIBSON στις SG(νομίζω) είχε τα λεπτότερα μανίκια(μάλιστα λέγανε The fastest neck in the world αλλά μετα απο αρκετά συμβάντα τενοτίτιδας και ύστερα απο παρότρυνση γιατρών του είδους παχύναν το μανίκι.Γενικά πιστεύω ένα παχύ μανίκι είναι πιο ξεκούραστο για το χέρι ανατομικά :wink:

You are wrong f**ked and overatted...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

hi.....να πω και εγω τη γνωμη μου..... :D :D

ειχα και εγω μια fender με την οποια δυστυχως επαθα αρκετη ζημια στο απιστερο χερι.σταματησα ενα μηνα να παιζω και ετρεχα για φυσιοθεραπιες........... :( :( . μετα ειπα πως δεν παει αλλο με αυτο το μπρατσο(μικρος ειμαι,μου αρεσει να "τρεχω" :D :D ) και δοκιμασα αρκετες κιθαρες.αυτη που μου εκατσε καλυτερα στα χερια μου ηταν (οπως μαντευεις και απο το nick μου) μια ESP.η συμβουλη μου...κανε ενα ζεσταματακι σπιτι και πιγαινε παιξε κανενα 20λεπτο με την καθε κιθαρα που εχεις σταμπαρει.και μην κοιταξεις μονο ESP κ Gibson.κοιτα ο,τι αλλο μπορεις.που ξερεις?ισως σε βολεψει πολυ περισσοτερο καποια αλλη.αυτα.....

και μεγαλυτερη σημασια σε μια κιθαρα εχει το μπρατσο.εαν δεν μπορεις να παιξεις......κλαφτα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

..η ταπεινή άποψή μου είναι πως το προφίλ του λαίμου δεν έχει σχέση με την τενοντίτιδα , όσο η προσέγγιση που έχει ο καθένας στο παίξιμο.Με ένα σωστό πρόγραμμα και λίγη κοινή λογική η τενοντίτιδα δεν αποτελεί απειλή (τι να πουν και οι SRVακηδες δηλαδή?).Πάντως εαν θέλεις να διαλέξεις ένα "εύκολο" όργανο δεν μπορώ παρα να προτείνω μια Parker.Ότι πιο αέρινο έχω παίξει μέχρι σήμερα (μιλάω για την Fly Deluxe)

endrix was a tweaker...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 7 χρόνια αργότερα...

Για χαρα ειμια αναμεσα στην Gibson Les Paul Standard και στην ESP ECLIPSE-II VTB - κουκλαρα!!!! Τι θα περνατε στη θεση μου και γιατι? Βοηθηστε λιγο ρε παιδες ειμια σε πραγματικο διλλημμα....

 

 

ΥΓ. αν εχετε να προτεινετε και κατι αλλο ...δεκτο!!!

Gibson να παρεις,αλλα και Fender κανει για ολα τα ειδη!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου