Προς το περιεχόμενο

always with you always with me-satriani cover


ignantios

Προτεινόμενες αναρτήσεις

αποφασισα να· μην φαινομαι γιατι οταν βλεπω τον εαυτο μου γελαω...γιατι κανω σαν καραγκιοζης... ;Dμετα και απο φιλικο σχολιο συναδελφου ;)

 

 

 

 

http://www.youtube.com/watch?v=CwgAEiQDrCQ.......

RUN FOREST....RUN!!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

δεκτο.....αν και ειχε delay και μηπως τα μπλεκει αυτο? ::)...θεωρεις οτι κατι ειναι εκτος χρονου...και εαν ναι πες μου σε ποιο σημειο θα με βοηθουσες για να καταλαβω ;)

RUN FOREST....RUN!!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σε γενικές γραμμές το παίζεις σωστά. Αλλά άκου λίγο παραπάνω πως "μιλάει" ο Satriani μέσα από το κομμάτι.

 

Το πρόβλημα είναι, όπως το καταλαβαίνω εγώ, ότι δεν κρατάς σωστά τις αξίες της νότας ιδίως στα τελειώματα των φράσεων... Δηλαδή π.χ. αντί να παίξεις "πα-ρα-παμ" παίζεις "πα-ρα-πααααααμ". Αυτό καταστρέφει το phrase feeling του κομματιού.

 

Επίσης ο ήχος σου παραείναι παραμορφωμένος (και δυνατός) για το κομμάτι.

When you will get good you will know. There is no guitar. There never was.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σε γενικές γραμμές το παίζεις σωστά. Αλλά άκου λίγο παραπάνω πως "μιλάει" ο Satriani μέσα από το κομμάτι.

 

Το πρόβλημα είναι, όπως το καταλαβαίνω εγώ, ότι δεν κρατάς σωστά τις αξίες της νότας ιδίως στα τελειώματα των φράσεων... Δηλαδή π.χ. αντί να παίξεις "πα-ρα-παμ" παίζεις "πα-ρα-πααααααμ". Αυτό καταστρέφει το phrase feeling του κομματιού.

 

Επίσης ο ήχος σου παραείναι παραμορφωμένος (και δυνατός) για το κομμάτι.

+

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σε γενικές γραμμές το παίζεις σωστά. Αλλά άκου λίγο παραπάνω πως "μιλάει" ο Satriani μέσα από το κομμάτι.

 

Το πρόβλημα είναι, όπως το καταλαβαίνω εγώ, ότι δεν κρατάς σωστά τις αξίες της νότας ιδίως στα τελειώματα των φράσεων... Δηλαδή π.χ. αντί να παίξεις "πα-ρα-παμ" παίζεις "πα-ρα-πααααααμ". Αυτό καταστρέφει το phrase feeling του κομματιού.

 

Επίσης ο ήχος σου παραείναι παραμορφωμένος (και δυνατός) για το κομμάτι.

;)

 

 

εχεις τα δικια σου σε αυτο....και περισσοτερο οτι εχει πολυ παραμορφωση...αλλα ξερεις αλλιως μου φαινοτανε οταν το επαιζα και αλλιως οταν το ακουσα ηχογραφημενο...παιζιε και αυτη η παγιδα δυστυχως....αλλα γενικοτερα εχετε δικιο ;D

RUN FOREST....RUN!!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου