Προς το περιεχόμενο

Έχω €600 - Σουβλάκια η gear?


Προτεινόμενες αναρτήσεις

vcf?? ποια εχεις?καποιο μοντελο εξειδικευμενο για dj's??Νομιζα οτι εχεις καποιο απλο μιξερακι για να εχεις πανω ολες τις πηγες σου....και τι εννοεις οτι θα χασεις πολλα?? 

 

Egω αναφερομουν σε καποιο recording περιβαλλον...μπορεις να κρατησεις τοτε το μιξερ σου και να στειλεις την στερεο εξοδο του στην καρτα οπως σου ειπα.... :)

 

 

  Εχω δουλεψει αρκετα με τις focusrite se poly απαιτητικες συνθηκες στις οποιες κανενα λαθος η κολλημα δεν...θα συγχωρουνταν και ομολογω οτι.....ενθουσιαστηκα....και αναφερομαι  stis sffire pro  και οχι τις απλες.. ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 27
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Αυτός εδώ είναι http://www.allen-heath.co.uk/UK/xone464.asp

Φυσικά δεν είναι για production αλλά με έχει βολέψει πάρα πολύ γιατί έχω κουμπώσει πάνω του τα πάντα και τα στέλνω/μπερδεύω όπως θέλω..

 

Βέβαια αν δεν ήταν το djιλίκι στη μέση δεν θα τον έπαιρνα

 

θα χάσω πολλά , εννοώ χρήματα... πόσο να πουληθεί και ποιος θα το πάρει. Θα πρέπει να το ξεφτιλίσω για να φύγει.

 

Με την Saffire Pro 10 δούλεψα 7 μήνες (πάνω σε mac pro) και συνέχεια την 'ψάχναμε'.

Από ποιότητα πάντως δεν συζητάμε . Βέβαια δεν μπορώ να πω αν είναι καλύτερη απο fireface 400 καθώς και η τελευταία μου έχει αφήσει πολύ καλές εντυπώσεις.

Το κακό είναι ότι δεν είχα ευκαιρία να τις συγκρίνω στο ίδιο περιβάλλον και με τον ίδιο εξοπλισμό.

 

Εκτός την κάρτα επειδή μιλήσαμε και για μικρόφωνα στην αρχή ...

με κλειστά μάτια (για να μη βλέπω τις μάρκες των μικροφώνων) είχαμε δοκιμάσει (με ίδια φωνή, κιθάρα, μηχανήματα, χώρο) 15 περίπου πυκνωτικά έως 1000+ ευρώ και στην κυριολεξία με κλειστά μάτια επέλεξα το rode nt1!

Το ίδιο επέλεξαν και περίπου οι 10 από τα 15 άτομα του group.

Άρα από μικρόφωνο θα μου είναι πολύ δύσκολο να επιλέξω κάτι άλλο εάν πρώτα δεν το βάλω δίπλα στο rode.

 

Όλα τα παραπάνω τα γράφω σύμφωνα με την μικρή μου εμπειρία και είναι απλά η προσωπική μου άποψη (για να μη παρεξηγηθώ).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

...αν σου αρεε ικαι προτιμας τον ηχο του rede....δεν το συζηταμε τοτε....παντως δεν χανεις τιποτα αν ακουσεις και το sontronics....

  oso  για το οτι χανατε την saffire pro....ti firewire chipset ειχες??

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Την κλασική που φοράει το πρόσφατο mac pro ... δεν ξέρω τι chip ήταν :/

 

Πάντως η τιμή της 40 είναι πολύ προσιτή .. δεν την αποκλείω.

Δεν έχει και πολύ αναμονή από ότι είδα. Αν είναι συνεπής ο thomann ... 10 μέρες ακόμα.

Το θέμα είναι ότι δεν ξέρουμε τι ρόλο θα παίζει. (αν είναι μούφα καλύτερα να την φάνε οι άλλοι πρώτα  ;D)

 

Καλά με τις αγορές δεν τα πάω καθόλου καλά. Είμαι αρκετά αναποφάσιστος .

 

Εν το μεταξύ διαβάζοντας reviews για την Αudio Kontrol σε διάφορα forum κάπου πήρε το μάτι μου ότι ετοιμάζουν την 2.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όταν είδα αυτό το θέμα έγραψα στο youtube souvlaki song με απότερο σκοπό να κάνω πλάκα με κάποιο videaki αστίας σουβλακοπαροδίας που ίσως να έβρισκα λέγωντας σου εντέλει να πάρεις σουβλάκια!  :P Το πρώτο result στην αναζήτηση μου ήταν το όλο περίεργος παρακάτω video , με το οποίο τολμώ να πω πως έμεινα άναυδος!

 

Slowdive - Souvlaki Space Station live Toronto 1994

 

 

 

Ξέρω πως μάλον ξεφεύγω σε offtopic μονοπάτια αλλά επιδή ήσουν εσύ αιτία του να βρώ αυτό το εξέρετο group και ο τρόπος με τον οποίο έγεινε ήταν παραπάνω από αστίος το πόσταρα.

 

ΥΓ1: Ξέρετε αν έχει αυτη η μπάντα σχέση με Ελλάδα <<Λόγω του ονόματος του κομματιού ροτάω>>

ΥΓ2: Ενωείτε πως θα πάρεισ σουβλάκια! ΚΑΛΑ ΕΙΝΑΙ ΠΙΑ ΜΕ ΤΟ GEAR ΜΑΣ ΠΗΡΕ ΤΑ ΛΕΥΤΑ ΚΑΙ ΤΑ ΜΥΑΛΑ!!!!  :P ;D

 

hehe see ya!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η είχαν έρθει Ελλάδα και έφτιαξαν κοιλιά ή ο παραγωγός τους είναι ο souv. la... kiii.. :P

 

Μετράνε πάντως ;) (μετρούσαν)

 

http://en.wikipedia.org/wiki/Slowdive

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου