Προς το περιεχόμενο

Καμπίνα για Peavey Triple XXX


jmone

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Γεια σας παίδες,

 

Έχω μια κεφαλή Peavey Triple XXX και λόγο διάφορων αγορών δεν μπορώ να επενδύσω αρκετά σε καμπίνα

οπότε λέω να πάρω μια φτηνή τώρα να με βγάλει αξιοπρεπώς για κανένα recording και στο μέλλον αλλάζω

το budget μου είναι τα 300 euro και λόγω αυτού με βλέπω για καμία 2x12

η γνωστή λύση είναι η framus fr212cb αλλά έλεγα μπας και παίζει και τίποτα άλλο σε αυτά τα χρήματα και

δεν το ξέρω

ΕΙΜΑΙ Ο ΚΑΛΥΤΕΡΟΣ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

δωσε τον πιβι και τα χρηματα για την καμπινα και παρε εναν ΦΕΝΤΕΡ  :P

Περα απο την πλακα, το να δωσεις 300 για καμπινα ειναι ημιμετρο, το οποιο θα προστεθει στο συνολικο κοστος οταν δεις οτι δεν σε καλυπτει αυτη η καμπινα.

Αυτη η καμπινα δεν ειναι ασχημη βεβαια, αλλα δεν ξερω ποσο θα ταιριαζε με τον παραπανω ενισχυτη.

Αν πιστευεις οτι σε λιγο καιρο θα εχεις μαζεψει τα διπλασια, περιμενε και παρε μια καλυτερη καμπινα, και βρες ενα τροπο να βολευτεις μεχρι τοτε.

Αν οχι, τοτε αυτη η καμπινα αποτελει καλη λυση σε αυτα τα χρηματα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επειδη ετυχε κ εχω ακουσει τον ενισχυτη... :P :P κ με eminence μεγαφωνα σε open back καμπινα κ closed με τα ιδια μεγαφωνα οπως κ στην framus που παραθετεις,πιστευω οτι του πανε πιο πολυ τα eminence. Ισως ειναι κ προσωπικο γουστο αλλα πιστευω τον αναδεικνυουν καλυτερα.

Another perfect day

And I will hide away...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

α ναι? και που τον άκουσες?  ;D

 

για αυτούς που δεν γνωρίζουν ο Μάριος (Progduct) μου πούλησε την κεφαλή

 

να σου πω την αλήθεια βλέπω όλες τις peavey καμπίνες με eminemce αλλά

αν πάρω την valveking κάτι μου λέει ότι θα το μετανιώσω και ο Jesus καλά

τα λέει αλλά πρέπει να βολευτώ τώρα με μια φτηνή και στο απώτερο μέλλον

(προς το καλοκαίρι το βλέπω) τσιμπάω μια ανθρώπινη καμπίνα

 

ΕΙΜΑΙ Ο ΚΑΛΥΤΕΡΟΣ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γιατι δεν χτυπας μια Harley benton με Vintage 30's? Βγαινει σε 2χ12 και σε 4χ12 και αμα κατσεις και το υπολογίσεις την παίρνεις πιο φτηνά απο 2 μεγάφωνα μόνα τους. Και αμα εχεις όρεξη ψάχνεις για κενή καμπίνα άμα μαζέψεις λεφτά ή φτιάχνεις μια μόνος σου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

παρήγγειλα σήμερα τη framus  ;D

για harley benton δεν θα πήγαινα με

τίποτα γιατί κάποτε είχα παίξει με μια

η οποία έτριζε σε όχι και τόσο υψηλές

εντάσεις, εξ άλλου προσωρινή λύση είναι

και θα την κάνω τη δουλειά μου μέχρι να πάρω άλλη

thanks a lot guys

ΕΙΜΑΙ Ο ΚΑΛΥΤΕΡΟΣ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

α ναι? και που τον άκουσες?  ;D

 

για αυτούς που δεν γνωρίζουν ο Μάριος (Progduct) μου πούλησε την κεφαλή

 

Και τα λευτα σου την ιδια μερα κι'ολας πηγανε σε καλο σκοπο! (Telegun)  ;)

Καιρον να δωσεις και εσυ τον Πιβι (και ενα νεφρο) για τον Ελμγουντ που δινω  ;D

Στο θεμα μας τωρα, καλοπαιχτη η καμπινα!

Την Harley Be(n)ton 4x12 με βινταζ30 την ειχα και εγω, απλα απαραδεκτη καμπινα... παιζει καλα ομως με τον βαλβστειτ ενος κολητου που την πηρε  ;D

Και για την ιστορια, δεν εχει τα αγγλικα σελεστιον που εχουν 120+ ευρω, εχει τα κινεζικα, που εχουν γυρω στα 60, και πιστεψτε με, δεν εχουν καμια σχεση ηχητικα!

Αν δεν ειχες παραγκειλει θα προτεινα να εχωνες καποιον φιλο και να  εχωνες στην καρτα του μια πιο καλη καμπινα, και να τα πληρωνες σιγα-σιγα, αλλα επειδη πλεων ειναι αργα, καλοπαιχτη η καμπινα!  ;)

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ναι το ξέρω μετά από μένα ήρθε σ εσένα δεν πρόλαβε να τα χαρεί τα φράγκα ;D

μέχρι το καλοκαίρι θα βολευτώ μ αυτήν εξ άλλου το καλοκαίρι μετακομίζω ποιός κουβαλάει 4x12

ΕΙΜΑΙ Ο ΚΑΛΥΤΕΡΟΣ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πρωτη φορα ειχα τοσα λεφτα πανω μου αλλα αντεξαν μιση ωρα μονο!! Χαχαχαχαχα! Λοιπον στο θεμα τωρα,την harley καμπινα 2χ12 την εχει ο αλλος κιθαριστας στην μπαντα κ ενταξει δεν ειναι ασχημη ηχητικα,στον peavey εδινε αυτο το extra bite το οποιο ΠΡΟΣΩΠΙΚΑ ΠΑΝΤΑ δεν μου πολυαρεσε,τον θελω τον ενισχυτη λιγο πιο μεσαιο με λιγα πριμα ενω αυτη η καμπινα του τα τονιζε λιγο παραπανω (τα πριμα... :P) .

Απλα ειναι κ θεμα τι σου αρεσει εσενα, παντως σαν καμπινα αυτη καθεαυτη ειναι αξιοπρεπεστατη στα λεφτα της κ πιστευω κατι αναλογο κ παραπανω θα ναι κ η framus!

Another perfect day

And I will hide away...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Ο τυπος παιζει με την "πανακριβη" behringer. Δεν ξερω αν σου αρεσει αλλα δεν ακουγεται κ ασχημα.

Παρεμπιπτοντως οντως οι harley benton φορανε τα φθηνα κ μαλιστα τις εκδοσεις των 16 ωμ, που συμφωνα με καποιους χρηστες (που τα σουταρανε) ειναι μαλλον κ οι χειροτερες εκδοσεις των μεγαφωνων αυτων, ενω η ιδια η celestion σε απαντηση σε ενα e-mail ενος χρηστη στο harmony-central ειπε οτι στις εκδοσεις των 16 ωμ βαζει ελαφρως διαφορετικο κωνο...Οποτε δε μοιαζει κ με το απολυτο παζαρι

 

αυτο το μυνημα ειναι του GEOMOR

 

ΠΑΡΑΚΑΛΩ ΘΕΡΜΑ ΑΝ ΚΑΠΟΙΟΣ ΘΕΛΕΙ ΝΑ ΡΩΤΗΣΕΙ ΚΑΤΙ ΠΑΝΤΕΛΩΣ ΑΣΧΕΤΟ (ΟΠΩΣ ΓΙΑ ΤΟ SENHEISSER 906 ΓΙΑ ΤΟ ΟΠΟΙΟ ΕΓΙΝΕ Ο ΔΙΑΧΩΡΙΣΜΟΣ ) ΝΑ ΑΝΟΙΓΕΙ ΝΕΟ THREAD.

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου