Προς το περιεχόμενο

H πιο ασχημη κιθαρα...


Jezus

Προτεινόμενες αναρτήσεις

1) Δεν μου αρέσουν τα κέρατά τους ΚΑΘΟΛΟΥ. Θεωρώ ότι οι SG είναι "πρόδρομοι" αυτών των κιθαρών:

sm_warbst_wmd.jpg

2) Δεν μου αρέσει το χρώμα τους (σαν καραμέλωμένο αμύγδαλο είναι). Θα μου πεις, υπάρχουν και άλλα χρώματα...αλλά θα σου απαντήσω ότι αν ζητήσεις από κάποιον να σου περιγράψει μια SG, μάλλον σε αυτό το σκ@τί χρώμα θα αναφερθεί...

3) Δε μου αρέσει το στραβοχυμένο pickguard τους. Ενώ είναι μια κιθάρα με συμμετρικό σχήμα (αν και στην ουσία δεν είναι απόλυτα συμμετρικό), το pickguard είναι λες και το έκοψε κάποιος στο...περίπου με το χέρι!

4) Για τα κέρατά τους σου έχω πει;

 

;D

 

1) Ο Χριστός και η Παναγία Ηλία μου! :-X

2) Προτιμότερο του Dakota Red θα το έλεγα πάντως.

3) Το μικρό ή το μεγάλο; Διαφωνώ κι εδώ όπως και νά'χει.

4) Ναι. ;D

 

Νο πρόμπλεμ από μένα, όλες σου οι ενστάσεις ανάγονται εξ ολοκλήρου στο προσωπικό γούστο.

 

Μπορούμε να συνεχίσουμε να αιματοκυλιόμαστε. ;D ;D

τασκερα απο βουτυρο οπως αποκαλουμε μερικη

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 40
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Earendil ακόμη ψάχνεις να βρεις να γράψεις κάτι κακό για τις Strat?

 

1) Υπάρχει μεσαίος μαγνήτης. Δε μεγαλώσαμε όλοι με Strat, ας δεχτούμε ότι κάποιοι δε βολεβόμαστε και τον κοπανάμε συνεχώς. Ίσως λόγω κουλαμάρας. ;D

 

2) Η απόσταση pickguard-χορδών είναι ολίγον...μικρή. Για το 99% των κιθαριστών δεν αποτελεί πρόβλημα, εγώ δε θέλω να κάνω strumming και να ματώνω το pickguard σ'όλο του το πλάτος. Ίσως (πάλι) λόγω κουλαμάρας. ;D

 

3) Ναι, για τους περισσότερους η Stratocaster είναι το καλύτερο δείγμα κιθαριστικής εργονομίας. Οι λίγες ομολογουμένως που έχουν περάσει απ'τα χέρια μου, μου φαίνονταν και βαριούτσικες και χοντρούτσικες δίπλα σε μια SG.

 

4) Αφου κάνουν ΒΖΖΖΖΖΖΖΖ ρε κανιμόθριε! ;D ;D

 

 

Τα παραπάνω αποτελούν το sequel του "Πολέμου των Τάστων" μεταξύ Elavd και Earendil. Αν πρόκειται να τα quote-άρετε, βεβαιωθείτε ότι δεν ξεκινάτε flamewar και ότι έχετε αποθέματα humor. 8)

 

 

P.S: Μενέλαε, μπράβο. Ωραίος τρόπος. ;D

τασκερα απο βουτυρο οπως αποκαλουμε μερικη

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εγω παλυ θα συμφωνισω με τον earendil και θα πω οτι ειναι καλυτερεσ και πιο ομορφες οι  sg !!! για να το μαθει κανεις αυτο πρεπει να μπει στην ιδεολογια τους !! ειναι τροπος ζωης  ;D!!! επισης εγω δεν θα αγοραζα με τιποτα μια stratocaster fender  που κοστιζει παραπανω απο 500 ευρο ( γνωμη μου παντα !!!)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Earendil μιας και αυτές τις μέρες αναφέρθηκε το όνομα του Elliot Easton, δες κι αυτό το video που μιλάει για την SG του:

 

 

www.facebook.com/YourPaintedSmile

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου