Προς το περιεχόμενο

Mαμ Κακά & Nάνοι - Ο κλέψας του κλέψαντος. Nέο βιντεοκλιπ


Επισκέπτης

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Το νεο μας βιντεοκλιπ...

 

Σχολιαστε ελευθερα, θετικα ή αρνητικα για τα παντα!!

 

Αν σας αρεσει και δε βαριεστε, καντε και κανενα share στο FB :)

 

Αν το βρειτε ιδιαζοντως ειδεχθες, στειλτε το σε αυτους που μισειτε!

 

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 24
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

 

πάρα πάρα πάρα πολύ καλό

 

εξαίρετη μουσική και μουσικοί, ωραία φωνή, πολύ καλοί στίχοι (επιτέλους!) ούτε ξενέρωτοι, ούτε δήθεν, ούτε βαρετοί και με αρκετό χιούμορ :) πολύ καλός ήχος, καθαρότατη εικόνα το βίντεο με καλή ιδέα και σκηνοθεσία και και και ....

 

μπράβο παίδες

 

εγώ πάντως θα το διαδώσω στους (7) φίλους μου στο fbook

 

:)

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εκνευριστικό. Σε αυτό μάλλον συμβάλλει όχι μόνο ο εξυπνακίστικος στίχος αλλά κι η μεγάλη του διάρκεια.

ο χρόνος αρκετός 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παρα πολυ καλο!!! :)

 

ΥΓ

Εκνευριστικό. Σε αυτό μάλλον συμβάλλει όχι μόνο ο εξυπνακίστικος στίχος αλλά κι η μεγάλη του διάρκεια.

 

Δηλαδη κατα τα λεγομενα σου τα παιδια ειναι εκνευριστικοι φλυαροι και εξυπνακιδες  ;D

Με λιγα λογια αν καταλαβα καλα μαλλον τους βριζεις.  ;D

 

Οποτε στην περιπτωση σου θα σου απαντησω με δυο απαντησεις

 

1η απαντηση

Φιλως, οταν ειμαστες φαν της κλασικης μουσικης αποφευγουμε γενικως να μπαινουμε στη διαδικασια να κανουμε κριτικη μιας τετοιας ιστοριας σαν τους "μαμ κακα και νανοι".

 

2η απαντηση

 

Αναλογα με την περιπτωση περνεις οποια απο τις δυο θελεις.

 

 

Edit: διάλεξα εγώ για σένα. (n). Εάν έχεις απορίες, διάβασε ξανά και προσεκτικά τους κανονισμούς.καλη συνέχεια,

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τομσοτ πρέπει να αρχίσεις να λαμβάνεις σοβαρά υπόψη σου την πιθανότητα ότι κάθε μια φοβερή αλήθεια που μοιράζεσαι με τον υπόλοιπο κόσμο αποτελεί νομοτελειακά και μια φοβερή αλήθεια λιγότερη για σένα. Σκέψου το φίλε μου. Απλή αριθμητική.

 

ο χρόνος αρκετός 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 Συνφωνώ μα τον φίλο Atreu δεν μαρεσε ,γενικά δεν μου αρέσουν τα ντεμεκ ιρλανδέζικα που ακούω και από τους σαλονικιότικους σταθμούς.Αυτό πάει εκεί,ε δεν μου πάει.Και δεν κατάλαβα ρε φίλε thomsot γιατί σχολιάζεις τον atreu .Το παληκάρι ζήτησε κριτική από απέδευτα φαντάζομαι από το είδος αυτιά .και την κάνουμε έσυ τι ζορίζεσαι στο δηλαδής αν ο ένας ακούει κλασικλη και ο άλλος ροκ εν ρολλ.Πάλι είμαστε χαζοί γαμω το ξεσταυρι σας .Ξεκολάτε,ΑΝ σαρεσε οκ μου περισέυει αλλά ασε τα άλλα για κάνα πιο σούξου.Αι μην πω κι αλλά και είμαι και γμεμάτος ώρα που είναι.ΡΕ ΔΕΝ ΣΑς ΚΑΤΑΛΑΒΑΙΝΩ ΜΕ ΤΙς ΑΛΛΕΣ ΓΝΩΜΕΣ ΣΕ ΑΥΤΟ ΤΟ ΦΟΡΟΥΜ ΤΕΛΙΚΑ.KAI είμαι κυριλέ τώρα μάγκα και δεν λέω αυτά που θέλω.

If I don't doit somebody else will

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 Συνφωνώ μα τον φίλο Atreu δεν μαρεσε ,γενικά δεν μου αρέσουν τα ντεμεκ ιρλανδέζικα που ακούω και από τους σαλονικιότικους σταθμούς.Αυτό πάει εκεί,ε δεν μου πάει.Και δεν κατάλαβα ρε φίλε thomsot γιατί σχολιάζεις τον atreu .Το παληκάρι ζήτησε κριτική από απέδευτα φαντάζομαι από το είδος αυτιά .και την κάνουμε έσυ τι ζορίζεσαι στο δηλαδής αν ο ένας ακούει κλασικλη και ο άλλος ροκ εν ρολλ.Πάλι είμαστε χαζοί γ*** το ξεσταυρι σας .Ξεκολάτε,ΑΝ σαρεσε οκ μου περισέυει αλλά ασε τα άλλα για κάνα πιο σούξου.Αι μην πω κι αλλά και είμαι και γμεμάτος ώρα που είναι.ΡΕ ΔΕΝ ΣΑς ΚΑΤΑΛΑΒΑΙΝΩ ΜΕ ΤΙς ΑΛΛΕΣ ΓΝΩΜΕΣ ΣΕ ΑΥΤΟ ΤΟ ΦΟΡΟΥΜ ΤΕΛΙΚΑ.KAI είμαι κυριλέ τώρα μάγκα και δεν λέω αυτά που θέλω.

 

Αν καταλαβες ο Atreu δεν εκανε κριτικη, και οπως λες και συ το παληκαρι κριτικη ζητησε.

Οταν δεν θελουμε να κανουμε κριτικη αλλα να φτυσουμε καλυτερα ειναι να μην το κανουμε δημοσια...δεν ειναι καθολου κομψο και καπως φαινεται.

 

Κυριλα μου, ειναι μεσα δω στο φορο 3-4 ανθρωποι που ξερουν και ψιλοκανουν δυο τρεις επαγγελματικες δουλιτσες (τρεις τεσσερεις ειναι ολοι κι ολοι...) και μπορουν με αυτες τις δουλιτσες να κανουν κατι για αυτο που λεμε "ενα σοβαρο μεροκαματο"

Ας μην τους αποθαρυνουμε λοιπον γιατι ειναι αμαρτια απο το θεο δηλαδη.

 

 

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θελω να σας δώσω τα θερμά μου συγχαρητήρια και τις θερμότερες ευχές μου για το τραγουδι σας.

 

Σε ολους τους συντελεστες του τραγουδιού, του concept, του βιντεοκλίπ, των ερμηνιών κλπ.

 

Με εντυπωσίασε η εν γένει απόδοση σε όλους τους τομείς.

Πιστευω οτι ειναι καλο για το ειδος του και σαν τραγουδι.

 

Το πρωτο μερος (το σκετς) που ειναι ευρηματικότατο , οπως και όλες οι αλλες σκηνες, θα ηθελα να μην ειναι silent, κατι ηχητικο θα επρεπε να υπαρχει να το υποστηρίζει, οχι απαραιτητα μουσικη, εστω και οι ηχοι του χωρου.

 

Καλη επιτυχία σας ευχομαι οχι μονο σε αυτό αλλα γενικα σε ότι κάνετε.

 

 

Πιανίστας, Διδάκτωρ Γιουροβιζιονολογίας

με εξειδίκευση στα ΣΥΝΘΕΣΑ'ΙΖΕΡ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator

Το άκουσα πολύ ευχάριστα,αληθινός στίχος,ακριβής για την Ελληνική πραγματικότητα,ντυμένος με πολύ ωραία μουσική.Πολύ καλή παραγωγή επίσης!Συνεχίστε έτσι,σε σχέση με κάτι άλλους ψευτο-ethnic τύπους style Μαραβέγια είστε πολύ καλύτεροι!

More is more. Yngwie Malmsteen

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Guru

Ομολογώ ότι δεν είμαι σίγουρος αν πρέπει να σχολιάζει κανείς ανοιχτά μία τέτοιου επιπέδου δουλειά. Ειδικά ανθρώπων που είναι δικοί μας άνθρωποι.

 

Από τη μία πιστεύω σαφέστατα ότι όταν κάτι εκτίθεται δημοσίως, ο/οι δημιουργός/οι πρέπει να είναι έτοιμοι για τα πάντα. Πώς, αν μπορούμε να σχολιάζουμε τον Malmsteem ή τους Beetles με όποιο τρόπο θέλουμε, το ίδιο οφείλουμε να κάνουμε για κάθε εμπορικό κομμάτι. Και εδώ έχουμε να κάνουμε με ένα εμπορικό κομμάτι φυσικά.

 

Από την άλλη, έχουμε να κάνουμε, μεν με εμπορικό κομμάτι, αλλά από την άλλη είναι οι δικοί μας άνθρωποι. Όχι μόνο Έλληνες (που χέστηκα για να πω και την αλήθεια), αλλά μέλοι του φόρουμ... Που δίνουν και παίρνουν...

 

Με όλα τα πάραπανω υπόψη.

 

___________________________________

 

Το κομμάτι μου φάνηκε ρηχό και μάλλον προσβλητικό. Το καταλαβαίνω απόλυτα το σαρκαστικό μέρος (όλο το τραγούδι) αλλά και πάλι ητάν υπεραπλουστευμένο για να λειτουργήσει κάπως θετικά. Τελικά το μήνυμα πιο είναι; Ότι όλα είναι σκατά και να τα παρατήσουμε να γίνουμε ίδιοι; Λυπάμαι αλλά δε θα πάρω.

 

Και γίνομαι ασήκωτος σε τέτοια θέματα γιατί η κρίση έχει κάνει πολλά. Αν είναι να μας διώξει ΟΛΟΥΣ απ'την Ελλάδα να το ξέρουμε να πάψουμε να πολεμάμε να είμαστε σωστοί! :(

 

Η μουσική μου φάνηκε μία χαρα, όπως και η παραγωγή, και μάλιστα πρέπει να σημειώσω ότι η προηγούμενη προσπάθεια σας (με τη Μαίρη) έχει βρει το δρόμο του στο πρόγραμμα που τραγουδάω στα μαγαζιά κάποιες φορές! ;D Άρα μια χαρά εδώ.

 

Φυσικά δε μπορώ να μη διακρίνω μία ομοιότητα των τραγουδιών: Αρχίζουμε αργά, συνεχίζουμε στο ζουμί, μετά κλείνουμε φαινομενικά αργά και πάλι για να μπούμε φουλ και να κλείσουμε... ;)

 

Το βίντεο, επαγγελματικότατο μου φάνηκε, αλλά αυτός ο Λυκαβητός πια... ;D Δεν έχω σχόλια για αυτό το σημείο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου