Προς το περιεχόμενο

Την προσοχή σας παρακαλώ! Καιρός για κοινωνική προσφορά.


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Συγκεκριμενα οπως εχω αναφερει σε αλλο thread επειδη το κατεχω αριστα το θεμα περι ΟΚΑΝΑ

προσωπικη μου συμβουλη ειναι να μην κατευθυνθουμε προς τα εκει

 

Για μενα τα χρηματα αν δωθουν στον ΟΚΑΝΑ ειναι χαμενα λεφτα απο χερι

Οχι οτι δεν χρειαζονται...

Απλα επειδη τα χρηματα δεν προκειται ΠΟΤΕ να φθασουν στον προορισμο τους και το σημειωνω αυτο εχωντας πληρη επιγνωση του τι λεω μαλλον 8α επρεπε να κινηθουμε προς κατευθυνση αλλη..

 

Οσων αφορα το αλλο που ειπα φιλε Audiocosta..Μωρε δε θα ηθελες να δεις μια μεμονομενη περιπτωση αν8ρωπου να ευτυχει?

Σιγουρα εκατομμυρια αν8ρωποι υποφερουν!Δεν διαφωνω καθολου σε αυτο!

Αλλα δινοντας ενα ποσο σε ενα ιδρυμα(σεβαστο ποσο)δε νομιζω να ευτυχισει κανενας...Απλα θα βοηθηθει η κατασταση λιγο παραπανω μεσα στο ιδρυμα για τους ανθρωπους αυτους...

αν απο την αλλη αποφασισουμε οτι πχ δινουμε το ποσο σε μια οικογενεια τα χρηματα για να ξαναχτισει το σπιτι της στον Πυργο που καηκε προπερσι μαλλον γινεται κατι καλλιτερο...και η χαρα για μας μεγαλλιτερη

 

Τωρα βεβαια ολα αυτα ειναι δικες μου σκεψεις και δεν καταδικαζω κανενος αλλουνου την αποψη

γιατι σε τετοια θεματα καλως η κακως εχουμε ολοι δικιο

 

 

ΑΛΛΑ ΠΡΟΣ ΘΕΟΥ ΠΑΙΔΙΑ ΟΧΙ ΣΤΟΝ ΟΚΑΝΑ ΤΣΑΜΠΑ ΛΕΦΤΑ ΕΙΝΑΙ

και αυτο δεν ειναι δικια μου αποψη...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 28
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Speed δεν διαφωνώ στο να βοηθήσουμε οποιονδήποτε.

Απλώς το να βρούμε μεμονωμένες περιπτώσεις θα δημιουργήσει (ειδικά εδώ μέσα) το έλα να δεις.

 

Για τον ΟΚΑΝΑ, αφού λες γνωρίζεις, πάσο. Δεν ήταν εξάλλου η πρώτη μου επιλογή. Αλλά περιπτώσεις όπως Κέντρο Ειδικών Ατόμων "η Χαρά"  http://www.kea-hara.gr/ ή Στέγη Αγίου Νικολάου (σωματείο ενίσχυσης αυτιστικών παιδιών με γονείς ειδικών αναγκών) και και και , θα ανακουφίσουν πολύ κόσμο.

 

Απλώς με μια μικρή πικρία βλέπω να γίνεται συζήτηση για οτιδήποτε πέρα από αυτή την πρόταση.

 

Αυτό δεν αναιρεί το γεγονός ότι εγώ Δευτέρα πρωί θα ρωτήσω την Τράπεζα, καταθέτω τα ευρήματά μου και ίδωμεν.

Δεν έχουν θόρυβο οι μαγνήτες.

Απλά γκρινιάζουν όταν δεν παίζουν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρε συ Κωστα (αν μου επιτρεπεις) στο συγκεκριμενο thread για αυτο μιλαμε

 

Λοιπον για να μη μακρυγορουμε ανοιξε λογαριασμο τη Δευτερα και 8α ακολουθησουμε ολοι(πιστευω)

δημοσιοποιησε τον αριθμο λογαριασμου και ολοι μαζι θα συμβαλουμε

 

Κατι τετοια μας κανουν ανθρωπους παιδες ;)

 

ΥΓ Δε νομιζω οτι ειναι κακο να κανουμε προτασεις..ισα ισα κατι θα βγει απο αυτο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισης κατι που μου ηρθε τωρα ::)

 

Χωρις να θελω να θηξω την τιμιοτητα κανενος εδω μεσα..και μιλαω σοβαρα

 

Μηπως θα επρεπε πρωτα να συμφωνησουμε που θα πανε τα χρηματα

Υστερα να ερθει η διαχειρηση του Forum σε επικοινωνια με τον παραληπτη των χρηματων(Ιδρυμα)

Και το ιδιο το ιδρυμα να ανοιξει ενα λογαριασμο εξηπηρετησης του σκοπου?

Ουτως ωστε να παμε ολοι αφοβα να καταθεσουμε τα χρηματα μας?

 

 

ΥΓ ειλικρινα δεν θελω να θηξω την τιμιοτητα κανενος στο forum αλλα πολλα εχουν δει τα ματια μου...

και οχι μονο τα δικα μου φανταζομαι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά, απορρίπτω την ιδέα ολοκληρωτικά. Υπάρχουν πολλοί λόγοι - που ευχαρίστως μπορώ να αναλύσω αν το επιθυμείτε, αλλά ο κυριότερος είναι αυτός που διαφαίνεται στο ποστ του Speedheel, δηλαδή ότι δεν υπάρχει το απαραίτητο κεφάλαιο εμπιστοσύνης ανάμεσα στα μέλη ώστε να τίθεται ζήτημα διαχείρισης χρημάτων.

 

Πόσες ώρες ή μέρες θα περάσουν για να πει κάποιος ότι τα τσεπώσαμε τα χρήματα; Δεν έχω καμία όρεξη ή αιτία για να μπλέκω με κάτι τέτοιο.

 

:)

 

 

Reading The Fucking Manual

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Νομίζω ότι δε χρειάζεται να το ακυρώσουμε το θέμα, ας κάνουμε ενα poll για να αποφασίσουμε που θα δωρίσουμε λεφτά και νομίζω ότι τυπικά αυτό που γίνεται είναι ότι κάνουμε ο καθείς την κατάθεσή του στον πάγιο λογαριασμό του ιδρύματος και στην αιτιολογία ζητάμε να γραφτεί "ΔΩΡΕΑ ΑΠΟ WWW.ΝΟΙΖ.GR οπότε στην ουσία κάνουμε το ίδιο πράγμα και στο τέλος μας λένε πόσα μαζεύτηκαν από την παλιοπαρέα μας.

 

:)

Μη με ξυπνάς απ΄τις έξι...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά, απορρίπτω την ιδέα ολοκληρωτικά. Υπάρχουν πολλοί λόγοι - που ευχαρίστως μπορώ να αναλύσω αν το επιθυμείτε, αλλά ο κυριότερος είναι αυτός που διαφαίνεται στο ποστ του Speedheel, δηλαδή ότι δεν υπάρχει το απαραίτητο κεφάλαιο εμπιστοσύνης ανάμεσα στα μέλη ώστε να τίθεται ζήτημα διαχείρισης χρημάτων.

 

Πόσες ώρες ή μέρες θα περάσουν για να πει κάποιος ότι τα τσεπώσαμε τα χρήματα; Δεν έχω καμία όρεξη ή αιτία για να μπλέκω με κάτι τέτοιο.

 

:)

 

α) Εάν συνάδουν το άθροισμα των γραμμών κατάθεσης με το ποσό της επιταγής δεν νομίζω ότι κανείς μπορεί να βρεί τρόπο αμφισβήτησης. Και τα δύο θα είναι διαθέσιμα.

 

β) Οποιος νομίζει ότι βγήκαμε παγανιά να του τα πάρουμε (και νομίζω ότι καταλαβαίνω την περίπτωση που ίσως σκέφτεσαι) ας μην προσφέρει.

 

γ) Εγώ επιμένω (είμαι και επίμονο παιδί - λέμε τώρα) ότι θα ρωτήσω. Από εκεί και πέρα ο καθείς εκφράζεται με τον τρόπο του (λόγια ή έργα)

Δεν έχουν θόρυβο οι μαγνήτες.

Απλά γκρινιάζουν όταν δεν παίζουν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

κατ αρχας μπραβο για τις καλες προθεσεις.

 

υπαρχει και μια αλλη διασταση του θεματος, κατα τη γνωμη μου. δεν ειναι τα χρηματα τοσο το προβλημα, όσο ο χρονος, η συνεννοηση-επικοινωνια, η εμπιστοσυνη. Ποιος θα τα μαζεψει, πώς θα οργανωθούμε (εδω online jam δε καταφεραμε), η εμπιστοσυνη (βλεπε guitar setup workshop) κλπ

 

αν θελετε μια προταση, ας κανουμε προσφορα στη φιλοζωικη εταιρεια. τουλαχιστον θα πανε καπου που θα τα εκτιμησουν !

 

αλλα γιατι να το κανουμε τωρα ολοι μαζι και γιατι δεν κανει ο καθενας μονος του οτι νομιζει?

 

Παντως αν γινει κατι, κατι θα προσφερω κι εγω.

+1 στον Wow! περι εμπιστοσυνης, +1 για paypal, προτεινω φιλοζωικη

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μου αρέσει η ιδέα, προφανώς είμαι μέσα. :)

Ελπίζω ειλικρινά να μην υπάρξει κάποιος κακοπροαίρετος που θα σκεφτεί ότι η φάση θα γίνει για να κονομήσουν κάποιοι από εδώ.

 

Επειδή όμως είναι λίγο άτοπο να συζητήσουμε στο πόδι τον τελικό παραλήπτη του ποσού που θα μαζευτεί, προτείνω να κάνουμε όλοι μια γύρα μέσα στις επόμενες μέρες, να ενημερωθούμε για τα ιδρύματα και τις κοινωνικές προσπάθειες που χρήζουν συνδρομής και εδώ είμαστε να τα μιλήσουμε πιο εμπεριστατωμένα.

Yes it is!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου