Προς το περιεχόμενο

Ασφάλειες αυτοκινήτων.


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Πέρα από όλα αυτά παιδιά ετοιμαστείτε να γδυθούμε από Ιούνιο που έρχονται ΜΕΓΑΛΕΣ αυξήσεις. Ήδη όποιος έκανε ετήσιο σε μηχανάκι (ή αυτοκίνητο) θα συνειδητοποιήσει ότι τα ετήσια κοπήκανε μέχρι το καλοκαίρι. :'(

 

Πότε θα βγούμε στους δρόμους δεν ξέρω ακόμα..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 39
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Πότε θα βγούμε στους δρόμους δεν ξέρω ακόμα..

 

 

 

Τι να κανουμε; ??? ??? ???

 

Γραμμενους μας εχουν. :P :P :P

Πρώην VARTANIS 🙂

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Με την μηχανη εχω τρακαρει ...εκατο φορες, αλλα δεν εφταιγα ουτε ΜΙΑ.

 

Μάλλον έφταιγες που δεν πήρες το μήνυμα να παρατήσεις τη μηχανή  ;)

Μη με ξυπνάς απ΄τις έξι...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μάλλον έφταιγες που δεν πήρες το μήνυμα να παρατήσεις τη μηχανή  ;)

 

 

 

Χμμμμμμμμ!!!!!!!!!!!!!!!!

 

Ποιο μηνυμα; ??? ??? ???

Πρώην VARTANIS 🙂

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 3 εβδομάδες αργότερα...

Ακουστε λοιπον κυριοι μια αποψη κι απο ''μεσα''

1)ΝΑΙ αξιζει να εισαι σε μια μεγαλη ασφαλιστικη εταιρια γιατι στα πραγματικα ''δυσκολα'' δεν θα βρεθεις εκτεθειμενος.Θυμιζω οτι με τον φιλικο διακανονισμο (αν η εταιρια σου δεν ειναι κανα ...περιπτερο και  ειναι ενταγμενη στο συστημα) ο παθον αποζημιωνεται απο ΤΗΝ ΔΙΚΙΑ του εταιρια.Πως λοιπον θα παρει τα λεφτα του αν δεν υπαρχει αντιστοιχη φερεγγυοτητα?

2)ΝΑΙ αξιζει η μικτη ασφαλεια γιατι το μονο που σκεφτονται ολοι ειναι πως θα ''φεσωθουν'' για χρονια για να παρουν μια μικρη περιουσια σε 4 η 2 ροδες και να την κυκλοφορουν στους δρομους,λεγοντας πως ειναι δηθεν υψηλο το τιμημα για να συνεχισει η ιδιοκτησια τους να παραμεινει στην κατασταση που ηταν οταν αγοραστηκε.Κι ομως το μεγαλυτερο μερος του κοστους ειναι η αστικη ευθυνη εναντι τριτων

3)Οσες εταιριες κανουν ''κοινωνικη πολιτικη''με το αυτοκινητο ΘΑ ΚΛΕΙΣΟΥΝ (καποιες εχουν κλεισει ηδη,κι ακολουθουν κι αλλες).Οι υπολοιπες οι ''ακριβες'' εχουν απο ελαχιστη εως μηδενικη κερδοφορια στον κλαδο,και σιγουρα ειναι κι αυτες ζημιογονες στο κομματι που αφορα την αστικη ευθυνη.

4)ΝΑΙ τα ασφαλιστρα θα ακριβηνουν (ειλικρινα δεν ξερω ποσο),οχι ομως απο πλευρας εταιριων  αλλα λογω κοινοτικης οδηγιας που θα ΔΙΠΛΑΣΙΑΣΕΙ τα ορια της αστικης ευθυνης για σωματικες βλαβες και για υλικες ζημιες.Ο λογος ειναι οτι ο Γερμανος επιχειρηματιας π.χ που θα χασει την ζωη του σε Ελληνικο η Πολωνικο η Πορτογαλικο δρομο δεν μπορει να αποζημιωνεται με λιγοτερα ΕΥΡΩ η οικογενεια του απ οτι στην πατριδα του.Ξερετε ποσο θα φτασουν αυτο τα ορια σε μερικα χρονια?5.000.000€!!! Ξερετε ποσο ειναι τωρα?500.000€...Αλλωστε και στην παροχη υπηρεσιων οτι πληρωνεις παιρνεις...

5)Ευχομαι να μην βρεθουν καποιοι στην δυσαρεστη θεση να τους τρακαρει ανασφαλιστο αυτοκινητο(η ασφαλισμενο σε προβληματικη εταιρια) γιατι τοτε θα δουν τι σημαινει φαληρημενο επικουρικο ταμειο και δικαστικες διεκδικησεις...

6)ΝΑΙ να βγουμε στους δρομους αλλα σκεφτειτε καλα τους λογους ειδικα αυτες τις μερες,κι αυτες τις ωρες...Απλα αν θελουμε να καταναλωνουμε αλογιστα πρεπει πρωτα να κανουμε ΚΑΛΟ κουμαντο στην στεπη μας και να ειμαστε επιφυλακτικοι με το μελλον.Μεσα στα εξοδα αποκτησης ενος περιουσιακου στοιχειου οπως ειναι το αυτοκινητο η η αγαπημενη μου μοτοσυκλετα ειναι και τα εξοδα συντηρησης,κινησης και ΑΣΦΑΛΕΙΑΣ του(της)Αν καποιος δεν μπορει να τα αντεξει παιρνει κατι φτηνοτερο Η ΔΕΝ ΠΑΙΡΝΕΙ ΚΑΙ ΚΑΘΟΛΟΥ!Δεν ειναι ολα για ολους!

Αλλος εχει κινεζικη απομομηση της απομιμισης,κι αλλος εχει την κιθαρα του ταδε  της χ κοτυφαιας φιρμας.Κι αλλος απλα ονειρευεται...Ο καθενας ομως μπορει να εξασφαλισει την περιουσια του,ο πρωτος με λιγοτερα κι ο δευτερος με περισσοτερα χρηματα.Ειναι θεμα προτεραιοτητων και συνειδησης του καθενος.

7)Δεν αναφερομαι σε ΚΑΜΙΑ μικρη αλλα ΜΗ ΠΡΟΒΛΗΜΑΤΙΚΗ εταιρια .Εχω αποζημηωθει απο τετοια απλα με 2...μηνες καθυστερηση...

8)ΝΑΙ εργαζομαι σε ''μεγαλη'' ασφαλιστικη εταιρεια και τα γραφω αυτα με καθε καλη διαθεση και με οσα μου χουν τυχει 20χρονια τωρα...ΦΙΛΙΚΑ ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κυβικά; 1600;

Ναι.

(Νομιζω οτι πρεπει να ειμαι ο απολυτος πιο φτηνιαρης ασφαλισμενος. Αν καποιος το χτυπαει σε τιμη, ας δωσει info).

My love for you is ticking clock, Berserker

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για 1400 έδινα 190 ευρά, αν με πάνε στα 260+ θα αρχίσω να βράζω τις χορδές και να λούζομαι με το ζεστό νερό μετά (για να μην ανάβω θερμοσίφωνες κλπ).

Bagpipes are louder than banjos.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου