Προς το περιεχόμενο

Ασφάλειες αυτοκινήτων.


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Παιδιά, όποιος δεν έχει μικτή ασφάλεια, κάμνει ΜΕΓΑΛΟ λάθος... τίποτε άλλο δεν σας λέω!! Βέβαια, το ότι οι ασφαλιστικές λακαμίζονται, είναι άλλο τραγικό ζήτημα, αλλά δυστυχώς δεν αναιρεί την προηγούμενη πρόταση.

 

 

 

Reading The Fucking Manual

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 39
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Παιδιά, όποιος δεν έχει μικτή ασφάλεια, κάμνει ΜΕΓΑΛΟ λάθος... τίποτε άλλο δεν σας λέω!! Βέβαια, το ότι οι ασφαλιστικές λακαμίζονται, είναι άλλο τραγικό ζήτημα, αλλά δυστυχώς δεν αναιρεί την προηγούμενη πρόταση.

 

 

 

 

Eyeprotocol, εσυ δεν μετρας ως τυπικο δειγμα. Εισαι συντηριτικουρας  :P Η μικτη ασφαλεια ειναι για τους φοβιτσιαρηδες  :P

 

 

Θα σου κανω το ψυχογραφημα σου: Εκτος απο μικτη λοιπον ασφαλεια  α) σου αρεσει το παραμυθι με τον μερμηγκα και τον τζιτζικα γιατι νιωθεις οτι στο τελος δικαιωνεται ο καλος β) πηγες και πηρες τα λεφτα σου απο τις τραπεζες με το φοβο της καταρρευσης γ) θεωρεις οτι το software/hardware support contract expansion ειναι θεοσταλτη υπηρεσια δ) εχεις ιδιωτικη περιθαλψη υγειας σε μια απο τις ασφαλιστικες που θα καταρρεουν με το κιλο ανα τον κοσμο και που, αν δεν κλειναν, στα 64 σου θα σου διναν 4 τζαμπα εξετασεις προστατη και HealthVISA με μιση συνδρομη και το 80% του εξοδου 2 σφραγισματων σε οδοντιατρο της αρεσκειας σου.

 

Let the flames begin. :P

 

 

My love for you is ticking clock, Berserker

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά, όποιος δεν έχει μικτή ασφάλεια, κάμνει ΜΕΓΑΛΟ λάθος...

 

Για ενα αμαξι δεκαετιας και βαλε, δεν αξιζει τον κοπο.

 

Προσωπικα μιλαω.Αν και παλι, πολλα τα λεφτα.Πεταμενα. :P

Πρώην VARTANIS 🙂

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κάνετε και οι δύο λάθος. Η μικτή ασφάλεια είναι εκείνη που θα πληρώσει τη ζημιά του άλλου ρε Βαρτάνη, όχι τη δική σου, όταν εσύ φταίς. Τώρα αν νομίζεις ότι ΠΟΤΕ δεν υπάρχει περίπτωση να φταίς εσύ, το δικαιολογώ μόνο από τη δήλωσή σου ότι δεν έχεις τρακάρει ποτέ. Φτου-φτου σκόρδα.

 

Αυτό απαντά και στον evris. Στα τελευταία δύο αυτοκινητιστικά περιστατικά που συμμετείχα (χωρίς να φταίω), η αστυνομία πολύ απλά ΔΕΝ ήλθε, διότι στις μέρες μας δεν είναι υποχρεωμένη να έλθει αν δεν υπάρχουν ανθρώπινα θύματα (τραυματίες ή νεκροί). Στις μία από τις δύο περιπτώσεις, ο άλλος εμπλεκόμενος δεν έκανε δήλωση ΑΛΛΑ στα μαλίδια μου διότι είχα μικτή ασφάλεια.

 

Οδηγώ από τα 19 μου, στην Αθήνα, για πάνω από δέκα χρόνια οδηγούσα σαν μέρος των επαγγελματικών μου ευθυνών, και έχω συμμετάσχει σε επτά δυστυχήματα, εκ' των οποίων έφταιγα στα τρία. Η μικτή ασφάλεια ΔΕΝ είναι πεταμένα λεφτά, πιστέψτε με.

 

 

 

Reading The Fucking Manual

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κάνετε και οι δύο λάθος. Η μικτή ασφάλεια είναι εκείνη που θα πληρώσει τη ζημιά του άλλου ρε Βαρτάνη, όχι τη δική σου, όταν εσύ φταίς. Τώρα αν νομίζεις ότι ΠΟΤΕ δεν υπάρχει περίπτωση να φταίς εσύ, το δικαιολογώ μόνο από τη δήλωσή σου ότι δεν έχεις τρακάρει ποτέ. Φτου-φτου σκόρδα.

 

Αυτό απαντά και στον evris. Στα τελευταία δύο αυτοκινητιστικά περιστατικά που συμμετείχα (χωρίς να φταίω), η αστυνομία πολύ απλά ΔΕΝ ήλθε, διότι στις μέρες μας δεν είναι υποχρεωμένη να έλθει αν δεν υπάρχουν ανθρώπινα θύματα (τραυματίες ή νεκροί). Στις μία από τις δύο περιπτώσεις, ο άλλος εμπλεκόμενος δεν έκανε δήλωση ΑΛΛΑ στα μαλίδια μου διότι είχα μικτή ασφάλεια.

 

Οδηγώ από τα 19 μου, στην Αθήνα, για πάνω από δέκα χρόνια οδηγούσα σαν μέρος των επαγγελματικών μου ευθυνών, και έχω συμμετάσχει σε επτά δυστυχήματα, εκ' των οποίων έφταιγα στα τρία. Η μικτή ασφάλεια ΔΕΝ είναι πεταμένα λεφτά, πιστέψτε με.

 

 

 

Δεν μπορει ετσι να γινει δουλεια. Εσυ εννοεις Σαββατιατικα να συνεχιζεις να μιλας σοβαρα παρα τις προσπαθειες μου....

 

My love for you is ticking clock, Berserker

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Α.. ναι, ξέχασα

 

α) δεν ισχύει

β) δεν ισχύει

γ) εννοείται

δ) εννοείται ότι ισχύει και θεωρώ μονοκύτταρο οργανισμό οποιονδήποτε έλληνα δεν κάνει το ίδιο. Οι έλληνες πληρώνουν μία περιουσία στα δημόσια ασφαλιστικά ιδρύματα (που δεν υπόσχονται καν αυτές τις παροχές που έγραψες), αντί να διεκδικήσουν σαν πολίτες το δικαίωμα να ασφαλίζονται όπου και αν γουστάρουν. Κάνεις βέβαια λάθος αν νομίζεις ότι αυτή η ασφάλιση αφορά τα 65 (πολύ θα θέλαμε): εγώ μπήκα στο χειρουργείο πριν τέσσερα χρόνια...

 

 

 

Reading The Fucking Manual

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η μικτή ασφάλεια είναι εκείνη που θα πληρώσει τη ζημιά του άλλου ρε Βαρτάνη, όχι τη δική σου, όταν εσύ φταίς.

 

Το ξερω αυτο που λες καλα  eye ...( ο αδελφος μου ειναι δικηγορος με ειδικοτητα τα τροχαια) αλλα και δεν εχει νοημα να πληρωνω τα μαλλια της κεφαλης μου σε μια ασφαλεια, που ισως να την χρειαστω στα δεκα χρονια μια φορα.

 

Οδηγω 25 χρονια και δεν εχω τρακαρει ουτε μια φορα με το αυτοκινητο.Για πολλα χιλιομετρα.ΣΚΟΡΔΟ.

 

Με την μηχανη εχω τρακαρει ...εκατο φορες, αλλα δεν εφταιγα ουτε ΜΙΑ.

 

 

Πρώην VARTANIS 🙂

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κάνετε και οι δύο λάθος. Η μικτή ασφάλεια είναι εκείνη που θα πληρώσει τη ζημιά του άλλου ρε Βαρτάνη, όχι τη δική σου, όταν εσύ φταίς. Τώρα αν νομίζεις ότι ΠΟΤΕ δεν υπάρχει περίπτωση να φταίς εσύ, το δικαιολογώ μόνο από τη δήλωσή σου ότι δεν έχεις τρακάρει ποτέ. Φτου-φτου σκόρδα.

 

 

 

Κάνεις λάθος!! Έχω μεικτή, Εθνική! Για μεικτή καλό είναι να έχεις εταιρία με @ρχίδι@ έτσι ώστε να μπορεί να σε πληρώσει μετά... ;)

 

λοιπόν, όταν έχεις μεικτή, σε αποζημειώνει ακόμα κι αν πέσεις μόνο σου σε κωλόνα!! Η αποζημείωση εξαρτάται από το πόσο δίνεις κάθε εξάμηνο.. πχ, δίνω 530 ευρώ το εξάμηνο και έχω απαλλαγή 200 ευρώ, δηλαδή όταν η ζημιά είναι 300, μου δίνουν τα 100!! Όταν θέλεις να έχεις 100% απαλλαγή, τότε θα πληρώνεις μεγαλύτερο ποσό κάνε εξάμηνο!!

 

Βέβαια η μεικτή είναι και αναλόγως το αμάξι έτσι;;

 

πχ, στο δικό μου μόνο κάνα 200 έχουν τα φανάρια... χαχα..... οπότε συμφέρει!!

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

...

να μπορεί να σε πληρώσει μετά... ;)

...

πχ, δίνω 530 ευρώ το εξάμηνο

...

δηλαδή όταν η ζημιά είναι 300, μου δίνουν τα 100!!

...

οπότε συμφέρει!!

 

 

Χρησιμοποιω τα λογια σου, αλλα με το καταλληλο *επιλεγμενο quoting*, ωστε να καταδειξω το δικο μου point που ειναι ακριβως το αναποδο συμπερασμα στο οποιο καταληγεις.  :P

 

(Με 250 ασφαλιστρα το χρονο, περισσευουν 800 ευρω χοντρικα σε σχεση με σενα. Δηλαδη μονο εξαιτιας της ασφαλειας βγαινει κερασμα ενα μικρο αυτοκινητακι των 3-4 χιλιαδων ανα τριετια-τετραετια.

 

Ουσιαστικα, αν τρακαρεις υπαιτιοτητα σου ενα τετοιο ανα 3-4 χρονια, ακομα και μια γρατζουνια να επαθε μονο, δεν χρειαζεται να το επισκευασεις καν... το παρατας εκει που ειναι, ως δωρο στους αστεγους, κερασμενο το εχεις απο την διαφορα των ασφαλειων στο διαστημα αυτο και πας για ενα καινουριο -και δεν πληρωνεις καν 100, 200 ευρω για επισκευη που λες-  ...)

 

Υπερβολικο το παραδειγμα μου, μπαζει απο πολλες πλευρες, i know, αλλα ως ενα σημειο στεκει κιολας

 

My love for you is ticking clock, Berserker

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

η αστυνομία πολύ απλά ΔΕΝ ήλθε, διότι στις μέρες μας δεν είναι υποχρεωμένη να έλθει αν δεν υπάρχουν ανθρώπινα θύματα (τραυματίες ή νεκροί)

 

Μονάχα να τύχαινε αυτό σε μένα ή στον πατέρα μου και στο υπογράφω ότι θα τους χόρευε στο ταψί. Είναι δικηγόρος πολλά χρόνια (δεν θα γράψω πόσα) και το έχει χόμπι να τους κυνηγάει. Εδώ είχε γίνει τρομοκρατική ενέργεια της 17Ν παλιά και τον είχαν σταματήσει και τον "διέταξαν" να ανοίξει το πορτ-μπαγκάζ. Σε αφήνω απλά να μαντέψεις τι έγινε... ας πούμε απλά ότι μετά από αυτό, δεν πολυείχαν διάθεση να σταματήσουν άλλους για τον ίδιο λόγο εκείνη τη μέρα!!  ;D

Fear no more the heat o' the sun

Nor the furious winter's rages

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου