Προς το περιεχόμενο

δειξτε τα εφφε σας...


brain_g

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Έχω μείνει άφωνος με το τι κυκλοφορεί στο forum και συγχαρητήρια σε όλους. Εγώ στη δουλειά παίζω με ένα Roland VG-88 V.2 και στις ηχογραφήσεις στον υπολογιστή με ένα Behringer V-Amp 2. Από αυτό βγαίνουν και οι ήχοι στα κομμάτια στο post μου στο clips που έχω upload-άρει στο myspace.Cheers σε όλους.

I'm a bomb technician.If you see me run try to keep up.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 1 χρόνο αργότερα...
  • Απαντήσεις 104
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Εικόνες

Μετά από άπειρες αλλαγές τα τελευταία χρόνια έχω καταλήξει στα παρακάτω,

περιμένω ένα analogman sunface που θα μπει δίπλα στο meathead και τέλος.  ::)

 

dsc00566lb.jpg

www.facebook.com/pulsedot

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Updated μπασιστοboard:

 

attachment.php?attachmentid=141241&d=1253959649

 

Το TZ2 μου αρεσε (στο loop του LS-2 για να εχω clean blend) περισσοτερο απο οποιοδηποτε muff-ο-ειδες fuzz. Γουστα ειναι αυτα βεβαια και αλλαζουν...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

dsc03474l.jpg

 

Λίγα πραμματάκια  :)

όλο κάτι μου λείπει όμως ρε γμτ.....

 

και αφού είπε καποιος για μεταφορά με μηχανή  ;D ;D ορίστε  :D

 

dsc03450u.jpg

 

αυτό το μηχανάκι κάνει χρέη φορτηγού και μόνο ....

www.facebook.com/kostas.antonakopoulos

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

-> Ibanez WD7(wah)

-> DIY Tubescreamer  (με διαφορα mods πανω)

-> Ibanez Tube King

-> Boss DD-20 - πακετο με DIY tap tempo pedal

-> DIY EHX LPB-1

 

Και καταληγουν στο καθαρο καναλι του μοναδικου......  Fender Frontman 15G ;D με αλλαγμενο μεγαφωνο :)

 

Ρευμα παιρνουν απο ενα Boss PSA230S, εκτος του TubeKing που εχει δικο του. Καλωδια ειναι Cordial, σιγα σιγα θα αλλαχθουν με George L's, για λογους χωρου στο αναμενομενο pedaltrain. Γι'αυτο δεν ειναι και συνδεμενο το LPB1 ακομα :P.

 

Τωρα περι ηχου:

Το wah ειναι wah :P. Το TS χρησιμοποιειται μονο του για χαμηλα drive, και σαν gain booster οταν ειναι ανοιχτο και το TubeKing. Επισης προσθετει sustain, και αρπαζει ο ενισχυτης πιο ευκολα (αγαπαω τα αρπαγματα). Το TubeKing βγαζει τον κυριο drive ηχο μου (maiden-marshall κατασταση). Το delay εχει και μια μνημη ως reverb σε λιγες περιπτωσεις, μεχρι να βρεθουν φραγκα για καινουρια πεταλια (3-4 ακομα και ειμαι κομπλε). Τελος, το LPB-1 το εχω για να δινω/μειωνω την γενικη ενταση του ηχου. Δινει και λιγο ογκο στα μπασα ;)

 

Εdit: Ξεχασα την παντοφλα :-[

DaveMurrayJr_pdls.thumb.JPG.033ce3048670dc31c1faa65740bf6409.JPG

What frequency are YOU getting?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το είδα σε κάποιου συμφορουμίτη την πεταλιέρα και ψήθηκα να βάλω και εγώ ένα τέτοιο http://www.thomann.de/gr/mighty_bright_pedal_board_light.htmκαθώς και ένα ρολόι.  ;D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

dsc03474l.jpg

 

Λίγα πραμματάκια  :)

όλο κάτι μου λείπει όμως ρε γμτ.....

 

και αφού είπε καποιος για μεταφορά με μηχανή  ;D ;D ορίστε  :D

 

dsc03450u.jpg

 

αυτό το μηχανάκι κάνει χρέη φορτηγού και μόνο ....

 

Επειδή κουβαλάω με ακριβώς τον ίδιο τρόπο τα πράγματά μου, επίτρεψέ μου μια (άσχετη) παρατήρηση (σόρυ κιόλας, μην παρεξηγηθείς!). Τα λάστιχα που χρησιμοποιείς (αυτά που λέμε "χταπόδι") για να δένεις το flightcase, ΜΗΝ τα χρησιμοποιείς!!! please!! είναι πολύ επικίνδυνα, έχει χτυπήσει πολύς κόσμος με αυτά....

Αν θέλεις να ακούσεις τη συμβουλή μου, πάρε 2 απλούς, μικρούς ιμάντες απο ένα σούπερ μάρκετ, είναι ασφαλέστεροι και σίγουρα καλύτεροι για δέσιμο...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου