Προς το περιεχόμενο

LE , SX , Studio , blabla.. Τι διαφορες εχουν ?


LiveFast_DieYoung

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Ελπιζω να μη φανει χαζη η ερωτηση μου

Διαβασα πολλα τοπικ αλλα δε βρηκα κατι σχετικο

Αποφασισα να δουλεψω/αγορασω το Cubase SX(3?)

Aυτο που με προβληματιζει ειναι οι πολλες εκδοσεις

 

LE , SX , Studio , bla bla

 

μπηκα steinberg.net αλλα δε λεει αναλυτικα τι διαφορες εχει η μια εκδοση με την αλλη ...

 

εχουν πχ.διαφορα στην επεξεργασια του ηχου (στο ..playback?)  ?

εχω δει διαφορετικα ακουγετε ενα wav στο cakewalk pro 9 κ διαφορετικα στο cubase sx3 (σπασμενο , μου αρεσε που το ειδα για οσο δουλεψε)

τι αλλες διαφορες μπορει να εχουν ?

 

θελω να αναλαβω να κανω high end (pro) εγγραφη,μιξη,eq, κλπ. Τα παντα εκτος απο mastering το οποιο θα το αναλαβει καποιος που θα μου προτεινετε οταν χρειαστει (σε κανα 6μηνο)

 

να βαρεσω το φτηνο το Cubase (LE?) που μου ειχατε προτεινει παλια (με διαφορετικα ερωτηματα ομως) η με καποιο αλλο πχ. SX3 η το Cubase 4... ? Ti diafores εχουν ?

 

ΥΓ  : sequencer συγκεκριμενα αν εμπλεξα τις εκδοσεις θελω ..

ΥΓ2: εστω οτι κανει το Cubase LE πχ,η οποιο αλλο ειναι. Apo ρυθμισεις sample rate κ τετοια 44100 αυτα ... Τι απαιτουν τα επαγγελματικα standar της εποχης ? (καρτα ηχου αργησα λογω δυσκολιων ερχετε η Mackie Onyxx satelite πως γραφετε ...)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχουν την ίδια μηχανή ήχου, απλά έχουν διαφορετικά καλούδια η μια έκδοση με την άλλη, ξεκινώντας από τα απολύτως απαραίτητα και φτάνοντας στην ολοκληρωμένη λύση της μεγάλης έκδοσης.

Το sx3 δε θα το πάρεις αν πας να κάνεις όλα όσα λες, για τον απλό λόγο ότι έχει πλέον καταργηθεί εδώ και κάμποσα χρόνια (3) και πλέον δεν παρέχεται υποστήριξη από την εταιρία. Χώρια που το 4 τα πάει καλύτερα με τα νεότερα μηχανήματα σε σχέση με το "αρχαίο" sx3.

"Όχι άλλες TELE" Τάδε έφη Boukaw7

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το edu είναι μόνο για εκπαιδευτικούς σκοπούς και δίνεται μόνο σε άτομα που είτε είναι φοιτητές στον χώρο, είτε ασχολούνται επαγγελματικά με την εκμάθηση (καθηγητές, σχολές, κτλ κτλ)

 

Στο site της steinberg έχεις ρίξει καμιά ματιά; Τα αναφέρει όλα λεπτομερέστατα

"Όχι άλλες TELE" Τάδε έφη Boukaw7

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου