Προς το περιεχόμενο

Stairway to heaven από εμένα


Georgebob

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Λοιπόν παιδιά είναι η πρώτη μου απόπειρα να ηχογραφήσω κάτι.

Θέλω να ακούσω τη γνώμη σας γι αυτό το ανέβασα.

Έχει κάποια λάθη κυρίως εκφραστικά κ κάποια τονικά.

Αυτά. Περιμένω γνώμες

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλή η προσπάθεια και έχεις πιάσει το νόημα αλλά έχεις ένα πρόβλημα. Φαλτσάρεις. Δεν ελέγχεις τα σηκώματα σου και τα βιμπράτο σου. Επίσης είσαι, μάλλον, λίγο ξεκούρδιστος.

Είσαι σε καλό δρόμο όμως. Συνέχισε.

When you will get good you will know. There is no guitar. There never was.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η κιθάρα είναι υπερβολικά φαζαρισμένη, και πρώτον, δεν ταιριάζει με το συγκεκριμένο backing track, και δεύτερον, θα τολμήσω να πω ότι "πνίγει" το παίξιμό σου... Δοκίμασε κάποιον ήχο με λιγότερο gain, αλλά περισσότερο reverb, ίσως και κάποιο delay, και πιστεύω ότι πραγματικά θα παίζεις πιο άνετα... ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όταν λες φαζαρισμένη τι ακριβώς εννοείς? Συμφωνώ οτι έχει αρκετό gain.

με reverb δεν ακούγοταν αρκετα καλά η ηχογράφιση (τουλάχιστον σαν ηχογράφιση) αρχικα με reverb το δοκίμασα.Επίσης με delay δεν μπορώ να φανταστώ οτι θα ακούγεται καλά (εννοείς φυσικά να έχει σχεδόν μηδενικο χρόνο επανάληψης).Το reverb είναι καλή επιλογή αλλά στον τρόπο που το ηχογράφησα δεν ακουγόταν καλά.Όταν το παίζω για μένα δλδ reverb βάζω.

Ευχαριστώ για τις απόψεις σας παιδιά. Θα φτιάξω κάποια στιγμή και το Last Chance του Vinnie Moore.

Long live rock and Roll

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φαζαρισμένη εννοώ ακριβώς ότι έχει πολύ gain... Ένα ανεπαίσθητο delay, όχι με μηδαμηνό χρόνο επανάληψης, αλλά με πολύ ισχνή επανάληψη θα δώσει όγκο που δεν φαντάζεσαι... Και εγώ στην αρχή παραξενεύτηκα, αλλά μετά το έμαθα... Αν θέλεις όγκο στο σόλο σου, βάλε λίγο delay, μην τσιτώνεις το gain, γιατί το μόνο που θα καταφέρεις είναι βαβούρα... ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλη προσπαθεια.

Το κομματι που διαλαξες δειχνει οτι εισαι σε καλο δρομο. :)

Ποσο καιρο παιζεις? (παιζει σημασια) για οσους κρινουν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου