Προς το περιεχόμενο

Υπάρχει κάπου το Hilton volume pedal???


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Θέλω να αγοράσω το Hilton volume pedal και δυστυχώς δεν υπάρχει σε κάποιο εκ των φημισμένων μαγαζιών στην Ευρώπη!

Το έχω βρεί σε ένα Νορβηγικό site "http://www.godlyd.com/default.asp?page=566&product=2895" αλλά ως γνωστόν η Νορβηγία είναι εκτός Ε.Ε και άρα δεν γλιτώνω το τλωνείο. Σωστά?? Έπειτα το έχω βρεί και στο Ebay

 

"http://cgi.ebay.com/Hilton-Volume-Pedal-Regular-Profile-New-Design_W0QQitemZ180302449013QQcmdZViewItemQQptZGuitar_Accessories?_trksid=p3286.m20.l1116"

 

αλλά από πού και με ποίο τρόπο μπορώ να γλιτώσω όσο μπορώ το τελωνείο και να έχω μια σχετικά γρήγορη παράδοση?? Έχω ακούσει για διάφορες μόντες που γίνονται με τις αναγραφόμενες τιμές!! Ισχύουν?? Όποιος μπορεί θα ήθελα μια πλήρη βοήθεια!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1) το Ebay που έχεις βρεί δεν στέλνει Ελλάδα

2) Ποιός σου είπε ότι από Ebay  πληρώνεις τελωνείο?

Εκτός εάν εννοείς τα 3 ευρώ, που όποτε θυμούνται χρεώνουν...

Μαραθώνιος Εναλλακτική Σχολή

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν προσέξεις παρακάτω λέει με κόκκινα γράμματα ότι στέλνει και Ευρώπη! Αν ισχύει, όντως δεν πληρώνω τελωνείο???

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τελευταία παράδοση που μου έγινε απο USA (350$) δεν πλήρωσα ούτε τα 3 ευρώ...και μου ήρθε κατευθείαν στο γραφείο (Fishman Bridge+προενισχυτής της)

Μαραθώνιος Εναλλακτική Σχολή

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εμενα γιατι μου τον πιανουν καθε φορα...? (εκτος αν εχουν σταλει με USPS και εχουν κατω απο $100, εκει μονο 3 ευρω).

Ειδικα αμα ειναι UPS (γιατι μερικοι δεν στελνουν με USPS), εκει να δεις ποσα ζητανε για να τα εκτελωνισουν...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator

Τα θέμα τα τελωνείου, ebay κλπ τα έχουμε πραγματικά εξαντλήσει. Ψάξτε πάνω-πάνω στο "Guitars... " και στο "Αγορά".

 

Σε σχέση με το πετάλι... υπάρχουν τόσα καλά volume pedals που τα βρίσκεις πανεύκολα. Γιατί θέλεις το συγκεκριμένο? (Προφανώς έχεις τους λόγους σου... απλά ρωτάω για να μάθω ποιά είναι η ιδιαιτερότητά του).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Kαι μένα με ενδιαφέρει ιδιαίτερα να ακούσω για αυτήν την επιλογή μιας και δεν την έχω συναντήσει ποτέ. Για το καλτ του πράγματος, θα έπαιρνα πράγματι ένα πετάλι μόνο & μόνο για να το βλέπω να λέει "Hilton" απάνω (μόνο που θα τύπωνα κι ένα "Paris" μπροστά!! ;D)

 

Οφτόπικ: Αν ήθελα να πάρω οπωσδήποτε ένα vol. pedal (αν και δεν το χρειάζομαι προσωπικά γιατί χρησιμοποιώ το vol της κιθάρας), θα προτιμούσα το περίφημο, αλεξίσφαιρο και industry standard Εrnie Ball: https://www.shopatron.com/product/part_number=P06168/574.0.23625.23625.0.0.0

Fear no more the heat o' the sun

Nor the furious winter's rages

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δυστυχώς παιδιά για το θέμα του volume pedal νωμίζω ότι το hilton ή το Goodrich είναι σετικά μονόδρομος. Έχω παίξει και τα δύο πετάλια και έχουν την ομαλότερη διαδρομή την οποία την φτιάχνεις και στα μέτρα σου (και δεν μιλάω για την σκληρότητα)! Είναι active πετάλι χωρίς καμία απώλεια στην χροιά του και αυτό είναι που ψάχνω! Υπάρχουν και άλλα active πετάλια που όμως δεν μου άρεσαν οι διαδρομές τους!  Σαν κατασκευή μου αρέσουν και τα ernieball αλλά και αυτά με χάλια διαδρομή!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου