Προς το περιεχόμενο

Χαλιά για drums


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπέρα παιδιά.

 

ίσως είναι λίγο υπερβολική η απορία μου, απλά ήθελα να ρωτήσω αν υπάρχει κάποιο μαγαζί που να ειδικεύεται σε χαλιά ηχομονωτικά (όχι οτι θα κάνω ηχομονωση με το χαλί μόνο, απλά να κόβει λίγο προς τα κάτω) που να είναι ειδικά για τοποθετηση drums.

Ή εστω κάποιο φτηνό!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

παρε ενα χαλι απο τα πιο φτηνα που θα βρεις απλα απο κατω να εχει επενδυση σαν πλαστικο-λαστιχο.μετρα και τις διαστασεις απο τα τυμπανα οπως ειναι στημενα οταν παιζεις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ευχαριστώ παιδιά!

Θα το ψάξω.

Για τοίχο υπάρχει κάτι αντίστοιχο; σαν ηχομονωτική ταπετσαρία ξερω γω;

Θέλω απλά να κόβει λίγο δεν κοιτάω για πλήρη ηχομόνωση προφανώς

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 3 μήνες αργότερα...

Επαναφέρω το θέμα!

 

Έχει πάρει κανείς κάτι τέτοιο; Πόσα mm είναι καλύτερα; 20mm 10mm;

Αυτά είναι μαλακότερα από ένα χαλί; Δηλαδή θα παίζω ντράμς και θα νιώθω σαν σε βάρκα;

Ideas?

Give me the freedom to destroy,

Give me radioactive toy.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Νομιζω οτι θα δυσκολευτεις...γιατι αυτο που περναει στον αποκατω..δεν ειναι ηχος αλλα κραδασμος..

Ξεκινας με ενα χοντρο χαλι και αρχιζεις και προσθετεις..μεχρι να μην ακους τον αποκατω να χτυπαει το ταβανι με το σκουποξυλο... ;D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν έχω θέμα με τον αποκάτω... Δεν έχω αποκάτω (lucky one)...

Απλά θέλω ένα χαλί χοντρό για να απορροφούνται οι κραδασμοί της μπότας (και να μη μεταφέρονται μέσω πατώματος στο υπόλοιπο σπίτι), κοινώς να μπορώ να κόψω ότι μπορώ (όχι οτι με νοιάζει και πολύ αλλα θα το ήθελα). Αλλα αυτό που με νοιάζει είναι να μην παίζω πάνω στο χαλί και να παθαίνω ναυτία...

 

Λοιπόν;

Give me the freedom to destroy,

Give me radioactive toy.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παρε και βαλε ενα κανονικο χαλι φιλε οπως αυτα που πουλα η Μοιραρακη τα βρισκεις και στα πανηγυρια  ;D Παρε ενα 2 τετραγωνικα μετρα και βαλ΄το πανω.Εμενα η αισθηση που καρφωνεται ολο το σετ πανω και βυθιζεται στο χαλι και δεν κουνιεται καθολου με φτιαχνει.Ειναι και ομορφο σαν εικονα με τις μπορντοροδοκοκκινες μπορντουρες. :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αλλα αυτό που με νοιάζει είναι να μην παίζω πάνω στο χαλί και να παθαίνω ναυτία...

 

Λοιπόν;

 

λες να σου κάνει τέτοια δουλειά οποιοδήποτε υπόστρωμα πάχους μόλις  2εκ.;

 

αποκλείεται  ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 3 εβδομάδες αργότερα...

Γεια χαρά και από εμένα...

 

Άμα θες μόνωση από κραδασμό, θα έλεγα να έπαιρνες ένα καλό "υπόστρωμα" για κάτω από το χαλάκι που προτείνουν και τα λοιπά παιδιά εδώ... Ένα υπόστρωμα των 10mm κάτω από την μοκέτα σου θα κάνει πολύ καλή δουλειά θαρρώ!

Σε ποιό καμμάτι είμαστε ρε παιδια?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου