Προς το περιεχόμενο

BUGERA V22 V55


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Παιδια πηρε το ματι μου τον παραπανω ενισχυτη και για τα λεφτα του μου φαινεται εξαιρετικα καλο πραγμα. Εχει ενα μετριο βρομικο καναλι αλλα εχει καθαρα Βιντατζ που τα σπανε...ειχα κατα νου να παρω τον hot rod  deluxe εσεισ τι λετε?

We are the Sultans Of Swing

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ότι πλρώνεις παίρνεις..

ο Ηοτ Ροντ είναι Φέντερ. <-Τελεία!

Αν πάς στον άλλο, τα 55watts είναι πολλά, εκτός κ τον θές περισσότερο για λάηβ..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

η αληθεια ειναι οτι αυτος ο v22 φαινεται καλη περιπτωση.Αλλα συνεχεια διαβαζω παραπονα οτι οι bugera χαλανε και βγαζουν προβληματα.Μπορει να ειναι και βλακιες

για δυσφημηση αλλα αν θες να χεις το κεφαλί σου ησυχο,δωσε το κατι παραπανω,παρε hot rod deluxe και τελος.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

η αληθεια ειναι οτι αυτος ο v22 φαινεται καλη περιπτωση.Αλλα συνεχεια διαβαζω παραπονα οτι οι bugera χαλανε και βγαζουν προβληματα.Μπορει να ειναι και βλακιες

για δυσφημηση αλλα αν θες να χεις το κεφαλί σου ησυχο,δωσε το κατι παραπανω,παρε hot rod deluxe και τελος.

 

  Πραγματικά το μόνο θέμα που προσάπτουν συνήθως σε αυτούς τους ενισχυτές είναι της αξιοπιστίας ( γιατί από ήχο δεν έχει κανείς να του προσάψει κάτι και εκεί ειναι η μαγκιά του εν λόγω ενισχυτή ). Σε φόρουμ και του εξωτερικού και εδώ στο νοιζ, αναφέρεται ότι το πρόβλημα του εν λόγω ενισχυτή (στα μοντέλα του 2009) ήταν στην εναλλαγή καναλιών μέσω του footswitch και τελικά δεν έφταιγε το footswitch αλλά ο ρυθμιστής τάσης που λόγω θερμοκρασίας έσβηνε στιγμιαία με αποτέλεσμα να επιστρέφει για λίγα δεπτερόλεπτα στο καθαρό κανάλι.

  Απλά μεταφέρω αυτά που διάβασα, περισσότερα εδώ

http://www.noiz.gr/index.php?topic=171561.10

 

και εδώ

http://www.guitarforums.com/amplifiers/8410-thoughts-bugera-v22.html

 

και εδώ

http://www.mylespaul.com/forums/squawk-box/56016-bugera-v22-amp-2.html

(σόρρυ αλλά δεν μπορώ να ψάξω το the gear page που υπάρχουν χιλιάδες ποστ για το θέμα  ;D ) 

  Επίσης δεν ξέρω αν αυτό είναι΄απόλυτα αληθές, αλλά η bugera λένε ότι είναι εντελώς διαφορετική γραμμή παραγωγής, απλά στεγάζεται στην behringer (για λόγους distribution και marketing ίσως? ) οπότε ίσως δεν πρέπει να συγχέουμε τα πράγματα...

 

  Άλλη παρατήρηση είναι ότι, καλό είναι όταν κοιτάμε θέματα αξιοπιστίας να κοιτάμε και το ποσοστό των ελλατωματικών προιόντων σε σχέση με τις πωλήσεις...Το να κάνει κάποιος μια αγορά και να του βγεί ελλατωματικό το προιόν είναι όντως λυπηρό και φυσικά με το δίκιο του να το αναφέρει στο ίντερνετ ή οπουδήποτε, αλλά πρέπει να καταλάβουμε ότι

1) ο ενισχυτής πωλείται σαν ζεστά ψωμάκια (στο thomann είναι ήδη out of stock) άρα ποιό ποσοστό είναι άκρως ικανοποιημένο?

2) Όταν αγοράζουμε κάτι και έχουμε την προκατάληψη ότι είναι...μάπα ποιότητα κατασκευής λογικό είναι αν παρουσιαστεί ένα πρόβλημα (το οποίο θα μπορούσε κάλλιστα να εμφανιστεί σε έναν fender ή marshall) να αδικήσουμε την εν λόγω μάρκα ενώ σε μεγαλύτερα ονόματα δεν καθόμαστε να το...καταγγείλουμε στο νετ απλά λέμε ''οκ, μου προέκυψε το τάδε φυσιολογικό πρόβλημα, τί να κάνω?'' ,μην ξεχνάμε ότι μιλάμε για ΛΑΜΠΑΤΟΥΣ ενισχυτές με τεχνολογία πολύ πιο ευαίσθητη από τους τρανζίστορ

3) Οι συγκεκριμένοι ενισχυτές μεταφέρονται από την Κίνα με όλα τα parts συνδεδεμένα επομένως δεν είναι απίθανο το ενδεχόμενο να έχει π.χ. μετακινηθεί λίγο από τη θέση της μια λάμπα.

 

  Γενικά ο καθένας που το ψάχνει με αυτούς τους ενισχυτές διαμορφώνει την δική του προσωπική άποψη. Το σίγουρο είναι ότι πολλοί έμπειροι επαγγελματίες του είδους έχουν καβατζώσει έναν είτε για δοκιμή είτε για σπιτική χρήση είτε ως επένδυση( Το παλικάρι που ισχυρίζεται ότι τον επέστρεψε 2 φορές στο mylespaul forum την είχε δαγκώσει καλά τη λαμαρίνα με τον ήχο του bugera του  ;D ).

To πιο σημαντικό για μένα είναι ότι από έλληνες κατόχους δεν έχω ακούσει κανένα παράπονο και είναι ικανοποιημένοι με την αγορά. Άσε τώρα τι λένε μερικοί από τους...εκατομμύρια χρήστες ξένων φόρουμ  ;D

 

  Αnyway, όσον αφορά τον fender hot rod δεν εκφέρω γνώμη γιατί είναι άλλη κατηγορία χρημάτων εντελώς...εγώ σήμερα κιολας θα παράγγελνα τον ν22 αν το site του musicstore δεν μου έκανε... ναζάκια  >:(

 

  Αυτά από μένα...καλή συνέχεια!

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Kάτοχος 6260 & 333XL & LX1200H(Digital) είμαι 300% ευχαριστημένος...

Τα υπόλοιπα τα ακούω βερεσέ....

Και ηχάρα έχουν και απ όλα...

Αν τους βάλεις κι ένα ΚΑΛΟ set λάμπες τότε δεν παίζονται απλά....

Σε 3 χρ... 1 φορά μου κάηκε το λαμπάκι του stand by στον 6260 και το On Off στον 333XL με διαφορά μιας εβδομάδας  ???...

Αγοράστε άφοβα Bugera.....

Peavey 6505 metal riffs

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ατυχέστατη συγκριση με best seller ενισχυτή....

Bugera (υποφερτοί λαμπάτοι) με Fender Hot Rod Deluxe (από τα πιό γλυκά καθαρά).

Τα Watt, είναι σαν τα λεφτά... να έχεις

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου