Προς το περιεχόμενο

Kraut Rock


Sakis_Gallo

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Και να μην ξεχασουμε..τους Popol Vuh..  παραπέμπω στα soundtracks των ταινιων του Herzog  fata morgana και nosferatu..

 

 

Ποπο Grouparaaaaaaaaaa!

 

επισης κ tangerine dream e!!!!!!!! ;D

A musician who is travelling with the old blues while searching the psychedelic groovie sounds of the 60's with his guitar.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θα κάνω μία gay νεωτεριστική παρέμβαση, γιατί δε μπορώ να μην αναφέρω τους ΘΕΟΥΣ Wooden Shjips. Από τα 4-5 αγαπημένα μου συγκροτήματα πλέον.

 

www.myspace.com/nechayevschina

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ακούστε οπωσδήποτε τους Agitation Free !

 

και φυσικά Embryo !

 

πότε κ πού έρχονται οι Amon Duul ?

 

αλλες groupares k αυτες!

 

21-3-2009  gagarin!

A musician who is travelling with the old blues while searching the psychedelic groovie sounds of the 60's with his guitar.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δυστυχως δεν τον εχω σε βινυλιο..τον εχω κατεβάσει.. Και ενω και εγω γυρναω στις κατακόμβες αυτό δεν το έχω βρει..

 

ΟΚ φιλε μου. Μην νομιζεις, οταν ειπα οτι τον εχεις εννουσα εστω και στο pc! Ωραιος!

Και καποια αλλα θεματα επι του αρχικου θεματος τωρα. Παιδια εγω μαλλον θα παω Γκαγκαριν (bluezlick η πληροφορια σου εγραψε! ΕΙΣΑΙ ΘΕΟΣ ΡΕ!), μπορειτε να μου πειτε, ειτε απο εδω ειτε με προσωπικο μηνυμα, ποιοι αλλοι θα (ή σκεφτεστε να) πατε? Εχω λογο που ρωταω, η συνεχεια σε π.μ. ...

RainParade, bluezlick εισακυστηκατε. Ωραιοι οι popolVUH, αλλα οχι πειτε μου δηλαδη, ο Χερτσογκ παει πισω? Ο ανθρωπος με μια καμερα που ειχε κλεψει απο την σχολη κινηματογραφου (και μετα το εσκασε) εφτιαχνε απιστευτα πραγματα. π.χ. στο Νοσφερατου ΧΩΡΙΣ ΚΑΝΕΝΑ ΟΠΤΙΚΟ ΕΦΦΕ φτιαχνει ΑΤΜΟΣΦΑΙΡΑ, οχι αστεια ετσι... Εννοω, οταν εχεις εικονα Herzog και απο πισω Popol Vuh, ποιος στην χαρη σου!!! Η ταινια που προτεινω ανεπιφυλακτα: Aguirre, the Wrath of God..........

 

http://www.youtube.com/user/vacillateallday

-.OLD SCHOOL BROTHERS, OLD SCHOOL SISTERS, unite.-

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Child Of Story

τον τυπα που λες δεν το ξερω αλλα θα τον ψαξω!

εγω στανταρ θα ειμαι στο live! μετα την λαλακια που εκανα κ εχασα τους FAUST δεν ξαναχανω τετοιο Live!

A musician who is travelling with the old blues while searching the psychedelic groovie sounds of the 60's with his guitar.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ωπα παιδια ΛΑΘΟΣ!!! Εκανα λαθος και αντι να ποσταρω απο το τιουμπ το βιντεο που ηθελα ποσταρα τον τυπο που το ανεβασε... χιλια συγνωμη (δειξτε κατανοηση, ειμαι απειρος (οχι infinite :-) στο ιντερνετ...) ΑΥΤΟ ηθελα να ποσταρω

http://www.youtube.com/watch?v=yBnejPEsLec&feature=related.

Ο Herzog φιλτατε bluezlick ειναι σημαντικος Γερμανος σκηνοθετης για τις ταινιες του οποιου οι Popol Vuh εχουν γραψει μουσικη ουκ ολιγες φορες.......

 

-.OLD SCHOOL BROTHERS, OLD SCHOOL SISTERS, unite.-

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου