Προς το περιεχόμενο

Έτοιμο το μωρό...


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Τα parts:

 

EBay:

 

- Σώμα βαμμένο swirl χωρίς βερνίκι

 

Σχόλια: Ήθελε αρκετό τρίψιμο για να λειανθεί η επιφάνεια προτού βαφτεί. Δυστυχώς το έφαγε το τρίψιμο ο άνθρωπος που έδεσε και πέρασε βερνίκι την κιθάρα.

Τα cavities πίσω δεν είναι ακριβώς σαν της Ibanez οπότε θέλει custom κόψιμο πλαστικά (αυτό γίνεται για να μη «τρώνε» μηνύσεις οι πωλητές που κάνουν copy επώνυμα προϊόντα)

 

-  Μπράτσο με τα hard ware επάνω

 

Σχόλια: Άριστη κατάσταση, από prestige Ibanez με τα κλειδιά και το nut.

 

- Μαγνήτες (humbuckers)

 

Σχόλια: Πράσινους δεν έβρισκα Ευρώπη, οι Ελληνάρες και ο thomann δεν έφερναν. Μια χαρά μαγνήτες, ακόμα τους ανακαλύπτω.

 

Thomann:

 

- Floyd και μεσαίος μαγνήτης.

 

Σχόλια: Ν/Α

 

Ότι άλλο βλέπεται μαζί με πολύ δουλειά έγιναν από τον Πάνο Οικονομάκη.

 

Η κιθάρα είναι σαν μια πολύ καλύτερη Prestige Ibanez, όχι όμως σαν τη J-Custom μου (αλλά από look, τι να πω…είμαι σίγουρος πως πολλά παιδιά μπορούν να φανταστούν πως νιώθω).

 

Κόστος ανταλλακτικών: ~800€

Το συνολικό κόστος δεν το αναφέρω για ευνόητους λόγους.

 

Κάποια πράγματα είναι ανεκτίμητα (Vai like guitar….) για όλα τα άλλα υπάρχει η Mastercard ;D ;D ;D

 

...When i got the music i gotta place to go...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μπραβο!!!!ευγε!! μεγεια και με χαρα!!!εγινε κουκλα τελικα.περιμενα τοσο καιρο να την δω και ευχαριστηθηκα πολυ με το αποτελεσμα.

κατα την αλλη βδομαδα θα ειναι και η δικη μου ετοιμη!ΔΕΝ ΑΝΤΕΧΩ ΑΛΛΟ!ο luthier που μου κατασκευασε το μανικι στην Αγγλια μου ειπε οτι θα παθω πλακα.μου εχει βαλει pyramid inlays σε εβενινη ταστιερα με τα τελευταια 6 ταστα σκαμενα!!!

αξιζει να περιμενεις για ενα τετοιο project.δεν ειναι απλα αλλη μια part guitar.εδω μιλαμε για κατι πολυ ιδιαιτερο.οσοι γουσταραν τις swirl jem του vai και φυσικα δεν απεκτησαν ποτε,ειτε λογω κοστους ειτε επειδη πλεον ειναι πολυ σπανιες ξερουν οτι ειναι ποθος,φετιχισμος...

αν καποιος εχει μια οriginal τετοια κιθαρα ας ποσταρει μερικες φωτο να δακρυσουμε...

μεγεια και παλι παναγιωτη και ελπιζω να παιζει οσο ωραια δειχνει

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Άντε George με το καλό να δούμε και την δικιά σου. Ανυπομονώ να τη δω μαζί με το μανίκι και τους μαγνήτες που συζητάγαμε...

...When i got the music i gotta place to go...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου