Προς το περιεχόμενο

Μπέρδεμα με το korg tr


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Γεια σας.

 

Είμαι νέο μέλος και ενδιαφέρομαι για την αγορά του korg tr http://www.thomann.de/gr/korg_tr_76_music_workstation_retour.htm

 

Συγνώμη άμα η ερώτησή μου ακουστεί χαζή αλλά μπήκα στο φορουμ της korg για να δω τι γίνεται απο κριτικές και προβλήματα όπως και αν μπορώ και πως να βάλω και άλλους ήχους και εκεί έγινε το μπέρδεμα. Βλέπω forums με "Korg Trinity, Korg Triton Classic, korg triton studio και μπλα μπλα" απο ένα σωρό korg που όλα τους ξεκινάνε απο TR αλλά κανένα φορουμ που να γράφει korg TR σκέτο. Μπαίνω στο site της korg και στα products να το έχει σκέτο σαν Korg TR και να μην έχει καμία υποκατηγόρια ή ένα άλλο product με τις ονομασίες που έχει στα forums τους. Πάω στο thomann και να μην έχει άλλο εκτός απο το korg tr.

 

Έχω κάνει ένα κεφάλι καζάνι και άκρη δεν βρίσκω. Plzzz help!

Ευχαριστώ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αυτα ειναι παλιοτερα μοντελα  δεν υπαρχουν πια στην αγορα ως καινουρια και το tr ειναι ο απογονος αυτων.Βεβαια το triton,triton extreme kai trinity ηταν σιγουρα ανωτερα απο το σκετο tr το οποιο ειναι μια πιο lite εκδοση.Οι ηχοι πιστευω ειναι παρομοιοι χωρις μεγαλες διαφορες.Εδω μεσα εχει πολλους 'korgακηδες" πιστευω συντομα θα σε διαφωτισουν και θα απαντησουν με περισσοτερες λεπτομερειες

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

παντως εγω που εχω το  ρακ TR-Rack (παλιοτερο ρακ απο τρινιτυ) μπερδευομαι απο την αντιθετη.

ολο βλεπω συζητησεις για ΤR αλλα δεν ειναι για το  δικο μου  ;D

"Don't panic!" - Douglas Adams

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

παντως εγω που εχω το  ρακ TR-Rack (παλιοτερο ρακ απο τρινιτυ) μπερδευομαι απο την αντιθετη.

ολο βλεπω συζητησεις για ΤR αλλα δεν ειναι για το  δικο μου  ;D

Για να λυθεί στα γρήγορα αυτό, το TR-Rack είναι η rack version του Trinity, καμία σχέση με το σκέτο TR που κυκλοφορεί τώρα.

 

Στο αρχικό ερώτημα, πάντα εμπιστευόμαστε αυτό που λέει το επίσημο site του κατασκευαστή και δευτερευόντως κάτι που αναφέρεται σε κάποιο αξιόπιστο κατάστημα. Στην προκειμένη περίπτωση, μιλάμε για το Korg TR (όπως αναφέρεται στο site και τον thomann).

Στα Korg Forums δεν υπάρχει το συγκεκριμένο μοντέλο σαν ξεχωριστή υποκατηγορία γιατί έχει πάρα πολλές ομοιότητες με την οικογένεια Triton και ιδιαίτερα με το Triton Le (είναι σχεδόν ίδια).

 

Και πάλι όμως, δεν κατάλαβα ποιό είναι ακριβώς το πρόβλημα στην περίπτωσή μας; Τι είναι τόσο θολό; ???

Yes it is!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

με λιγα λογια αυτο που εχεις ειναι το "TR" τα αλλα παλιοτερα TRINITY,TRITON ειναι αλλα μοντελα που και μεταξυ τους δεν εχουν σχεση..οποτε αυτο που εχεις δεν χωριζεται σε αλλες κατηγοριες TR-iton,TR-inity..νομιζω οτι κατι τετοιο καταλαβες ετσι? αλλα το TR εχει 3 σειρες.. με 61,76 και 88 πληκτρα(βαρυκεντριση)

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου