Προς το περιεχόμενο

προβλημα με tonelab!!!!


Προτεινόμενες αναρτήσεις

μια ερωτηση θα ηθελα να κανω....εκει που επαιζα με το εργαλειο....το volume-wah,δεν καθεται πια στο τερμα off δλδ στο minimum απο μονο του αλλα ξαναγυριζει λιγο πιο πανω....ανοιξα το μαραφετι και ειδα μια αλενοβιδα η οποια υποτιθεται οτι ειναι για να σκληραινει την επαναφορα....την εσφιξα οσο επαιρνε αλλα παλι δεν καθεται στο τερμα κατω....ξερε κανεις τι μπορει να φταιει? μηπως ειναι κατι αλλο που σφιγγει αυτο το μηχανισμο που συγκρατει το volume τερμα κατω ή πανω αναλογα?

RUN FOREST....RUN!!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εχω ακριβως το ιδιο προβλημα!

οσο και να σφιξεις εκεινο το αλεν δεν φτιαχνεται..

οποιος ξερει θα βοηθησει...

 

2+2=5

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

δεν ξερω ρε φιλε ετσι ξαφνικα εγινε...εκει που εκανες τερμα κατω το πεταλι και χαμηλωνε εντελως ο ηχος τωρα το κανεις και επανερχεται λιγο παραπανω στα καλα καθουμενα....και φυσικα ακουγεται πολυ χαμηλα αλλα οχι τελειως mute????????/και την εσφιξα τερμα την βιδα αλλα μπα.....φοβαμαι μηπως τα εφαγε τα ψωμια της η βιδα ή εκανε μικρο βαθουλωμα εκει που σφιγγει στο μεταλλο ::)

RUN FOREST....RUN!!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά, αυτο το πρόβλημα με τα ενσωματωμένα πετάλια ήχου στις πεταλιέρες είναι γενικευμένο.. Δεν αποτελεί κάποιο πρόβλημα μόνο της Vox. Ακόμα και η AX1500G μου εχει τέτοιο πρόβλημα, που όσο και αν σφίξεις την βίδα δεν σταματάει στο τέρμα. Η λύση : καινούργια βίδα. Εγω βρ'ηκα για την ΑΧ1500 στο θωμά. Τωρα, για βοξ δεν ξέρω....

www.myspace.com/noughtsandcrossesgr

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Guru

πρεπει να ανοιξεις την πεταλιερα και να σφιξεις δυο βιδες. να ενας οδηγος με φωτογραφιες.. (για την LE)

 

http://tonelable.com/takeapart.html

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

πρεπει να ανοιξεις την πεταλιερα και να σφιξεις δυο βιδες. να ενας οδηγος με φωτογραφιες.. (για την LE)

 

http://tonelable.com/takeapart.html

 

εισαι ωραιος και μετρας problem solved.....εγω ο λακαμας εσφιξα.....την μεγαλη αλενοβιδα...στο κεντρο.... ;D

να εισαι καλα ALTER.....ευχαριστω πολυ!!!!!

RUN FOREST....RUN!!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου