Προς το περιεχόμενο

Αγορά απο dv247 - ερωτήσεις


Ripen

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Ευχαριστώ για τις πληροφορίες λοιπόν. Το θέμα είναι οτι δε ζήτησα στεγνες πληροφορίες αλλα προηγούμενη εμπειρία κάποιου. Τελοσπαντων ένα παιδί κιολας με κατατόπισε πλήρως μεσω π.μ. Τους έχω στειλει mail ηδη.

 

Για την ενημέρωση σας κιολας πρόκειται για την Baja που παρήγγειλα. Το 18ο και 19ο ταστο παίζουν την ίδια νότα. Μάλλον επειδή το 19ο δεν είναι καλά βαλμένο και είναι πολύ ψηλά. Αυτό γίνεται στην 3η και 4η χορδή. Στις άλλες στο 18ο τρίζει πολύ (επειδη το 19ο ειναι ψηλα). Είναι δυνατόν η φεντερ να έχει τόσο κακή ποιότητα ελέγχου που να τους ξέφυγε κάτι τόσο θεμελειώδεις??? Με ανέβασμα του action δεν διορθώνεται δυστυχώς, είναι χοντρό το πρόβλημα. Οπότε το όργανο μάλλον θα το στείλω πίσω για αντικατάσταση. Αν και κατά πάσα πιθανότητα είναι απλή υποθεση να μπει στη θέση του το ταστο. Αλλα, είναι πιο απλό να την στείλω πίσω και να μου στείλουν μια άλλη.

 

Εντός 7 ημερών αν αναφέρεις οτι πρόβλημα εχει το οργανο, αναλαμβάνουν αυτοί τα μεταφορικά.

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 233
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Είναι δυνατόν η φεντερ να έχει τόσο κακή ποιότητα ελέγχου που να τους ξέφυγε κάτι τόσο θεμελειώδεις???

 

Φυσικα και ειναι,κιθαρα μαζικης παραγωγης πηρες οχι Suhr.Αν η κιθαρα σου αρεσει ηχητικα & εχει και σωστο βαρος πηγαινε και κανε της ενα καλο fret dress (κατι απο το οποιο καθε κιθαρα μαζικης παραγωγης μπορει να ωφεληθει τα μαλα) ,με 30-40 ευρω θα εχεις τελε που θα παιζει βουτυρο...

 

Φιλικα

 

ο εξυπνακιας. ;D

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εμένα σήμερα έγινε shipped και όλα οκ, οντως παραλάβανε στο στοκ λοιπόν όταν μου είχανε πει..

Aντε και στα δικα μας! Η δικια μου 20 μου ειχαν πει οτι θα τους ερθει, αντε γιατι εχω λυσσαξει  ;D. συνηθως σε ποσες μερες ερχονται?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φυσικα και ειναι,κιθαρα μαζικης παραγωγης πηρες οχι Suhr.Αν η κιθαρα σου αρεσει ηχητικα & εχει και σωστο βαρος πηγαινε και κανε της ενα καλο fret dress (κατι απο το οποιο καθε κιθαρα μαζικης παραγωγης μπορει να ωφεληθει τα μαλα) ,με 30-40 ευρω θα εχεις τελε που θα παιζει βουτυρο...

 

Φιλικα

 

ο εξυπνακιας. ;D

 

εχουν περασει πολλες κιθαρες απο τα χερια μου και φτηνοτερες και ακριβοτερες. δεν εχω δει να τους εχει ξεφυγει κατι τοοοσο χοντρο!!! Κατα ταλλα η κιθάρα εχει πολυ καλο action χωρις τριξιματα παντου αλλου. Τωρα το θεμα ειναι οτι εχει και γαμω τους ηχους πρεπει να εχει τρομερα ξυλα. Σφιχτο ελεγχομενο μπασο, πριμα που δαγκωνουν πεντακαθαρα. Μηπως ειναι ρισκο να την γυρισω. Θα ειναι η αλλη τοσο καλη στον ηχο?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

οχι δεν θα ειναι,για αυτο γρηγορα για fret dress,δεν ειναι δα και το τελος του κοσμου μια τελε ειναι με ΕΝΑ ψηλο ταστο ;)

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

χαχα

 

για τα σκουπιδια κι αυτο το θρεντ λοιπον...

 

Λοιπον η λυση ειναι απλη. Θα την κρατησω και θα παραγγείλω μια squire tele classic vibe. Αν η squire βγει καλυτερη θα την σπασω την baja στο τελος ενος live για show...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου