Προς το περιεχόμενο

Αγορά απο dv247 - ερωτήσεις


Ripen

Προτεινόμενες αναρτήσεις

οκ ρε παιδια μη βαρατε! ;D

απλα η αλλαγη της ισοτιμιας μαζι με την αυξηση που εγηνε απο τοτε στην τιμη του προιοντος νομιζω οτι κανει διαφορα σχεδον 80 ευρω ??

τοτε ηταν 215 λυρες και τωρα 282

 

http://www.dv247.com/search/0/0/ProductQuantity/Descending/laney%20vc-15/1/

 

δεν ειναι και λιγα ;)

 

 

papa don't take no mess!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 233
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Το σαξ που μόλις πήρα αν το είχα πάρει πρίν απο ένα μήνα θα έδινα 100ευρό+.Και δεν νομίζω να είναι λίγα.Πάντως ρε παιδιά μας βλέπω να κάνουμε διακοπές αγγλία το καλοκαίρι με την κατρακύλα τής λύρας.Απο δώ και πέρα τέρμα οι χρυσές λύρες :P

Trance-former

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

χρυση λΙρα ειναι αυτη (και ΔΕΝ επηρεαζεται απο συναλλαγματικες ισοτιμιες καθοτι...χρυση ;D)

 

113.jpg

 

χαρτινη λΙρα ειναι αυτη (και επηρεαζεται)

 

data?pid=avimage&iid=iEdqQtdykLPw

 

 

 

 

λΥρα ειναι αυτη (και επηρεαζεται μονο απο τσι μπαλωθιες... ;D)

 

lyra.gif

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά χθες το βράδυ έκανα παραγγελία ένα MIDI controller (Novation Remote 37 SL) με διαφορά τιμής κάπου 100 ευρώ από τον επόμενο...

 

Πριν 1 ώρα η παραγγελία μου ήδη ξεκίνησε να ταξιδεύει με UPS και είδα πως θα το παραλάβω στις 3/2. Λίγο μακριά μεν αλλά η τιμή σκίζει, άρα αξίζει να περιμένω.

 

Κάτι συμπληρωματικό. Ως διεύθυνση έδωσα την ταχυδρομική μου θυρίδα στα ΕΛΤΑ. Λέτε να υπάρξει πρόβλημα στο πως θα παραλάβω το πακέτο; Έδωσα και κινητό τηλέφωνο στη φόρμα της εγγραφής, οπότε θεωρώ πως θα αναγράφεται και πάνω στο φάκελο αποστολής. Η UPS συνεργάζεται με ΕΛΤΑ; Έχει τύχει κάποιος από εσάς να παραγγείλει με διεύθυνση ταχυδρομική θυρίδα κι όχι διεύθυνση οικίας ή εργασίας;

 

Μερικές λεπτομέρειες της αγοράς μου:

 

Το προϊόν στο internet τώρα έχει τιμή 329,21 ευρώ. Όταν έκανα την παραγγελία, είχε 331,07 ευρώ.

Στο στάδιο "received", η τιμή αγοράς ήταν 347,78 ευρώ (μαζί με ΦΠΑ 15%)

Στο στάδιο "confirmed", η τιμή άλλαξε κι έγινε 344,42 ευρώ (μαζί με ΦΠΑ 15%)

 

Άρα, η τελική τιμή αγοράς είναι αυτή που ισχύει στο στάδιο "confirmed" κι όχι η τιμή που αγοράζουμε αρχικά... Πάντως εμένα με οφέλησε γιατί αγόρασα τελικά 3+ ευρώ πιο φτηνά. Η ίδια τελική τιμή (344,42 ευρώ) αναφέρεται και στο στάδιο "shipped"...

 

Πάντως, ενώ όταν έκανα την αγορά μου εμφάνιζε κατάσταση "in stock", μετά το στάδιο "confirmed" μου το εμφάνιζε ως "usually shipped in 3 - 12 working days" και τώρα, στο στάδιο "shipped", πάλι το εμφανίζει "in stock"... ??? ::)

 

Ελπίζω να μην υπάρξει πρόβλημα με τη διεύθυνση παραλαβής... Eν αναμονή λοιπόν! :)

R+C

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Από ότι έχω καταλάβει δεν χρεώνεσαι 'όσο γράψει' την ημέρα του confirmation ...

Χρεώνεσαι ότι γράφει το κοντέρ την στιγμή που θα πάρουν τα χρήματα από την κάρτα σου.

 

Εμένα χρέωσαν την κάρτα μου την επομένη της παραγγελίας (με status received)

και το status άλλαξε σε confirmed μετά από 20 μέρες.

 

Έχω επικοινωνήσει μαζί τους τηλεφωνικά για αυτόν τον λόγο και μου είπαν τα παραπάνω.

Αν τώρα δεν είναι έτσι μας δουλεύουν ψιλό γαζί...

 

Edit: καλά, 11 μέρες για να έρθει Ελλάδα??  :o

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

 

Edit: καλά, 11 μέρες για να έρθει Ελλάδα??  :o

 

Δεν ειναι και τρομερα γρηγοροι...εδω τους παιρνει 3-4 μερες να φερουν κατι που εχουν στοκ απο την αποθηκη στο υποκαταστημα.

Αλλα με τις τιμες που εχουν, δε βαριεσαι...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ως διεύθυνση έδωσα την ταχυδρομική μου θυρίδα στα ΕΛΤΑ. Λέτε να υπάρξει πρόβλημα στο πως θα παραλάβω το πακέτο; Έδωσα και κινητό τηλέφωνο στη φόρμα της εγγραφής, οπότε θεωρώ πως θα αναγράφεται και πάνω στο φάκελο αποστολής. Η UPS συνεργάζεται με ΕΛΤΑ;

 

ΟΧΙ δεν συνεργαζεται,θα εχεις σοβαρο προβλημα,παρτους τηλεφωνο για να σου κρατησουν το πακετο για να πας να το παρεις ή δωσε τους την κανονικη δ/νση,γιατι τους εδωσες ταχυδρομικη θυριδα? :o

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γιατί κατά τη διάρκεια της εγγραφής, μου ζητούσε ακριβώς τη διεύθυνση που συνδέεται με την κάρτα μου και έβαλα τη θυρίδα. Αύριο πρωΐ θα τους πάρω τηλέφωνο να δω τι γίνεται...

R+C

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου