Προς το περιεχόμενο

Κοκκινοσκουφίτσα - Remake


ex-OurDarkness

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Γεια σου ρε τζιτζι. Γι'αυτό σε πάω ρε φίλε, γιατί ξέρω ότι θα χαθούμε, θα συναντηθούμε μετά από αιώνες και θα μου φτιάξεις το κέφι με το μοναδικό σου στύλ. Ρισπέκτ!!

 

 

 

 

 

 

 

βζζζζζζζζζζζζζζζζζζζζζζζζ....... ;)

Fender να πιάνεις, Harley Benton να γίνεται...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 20
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Η γιαγιά της Κοκκινοσκουφίτσας ζει στο δάσος και είναι ενενήντα πέντε χρονών.

ας υποθεσουμε οτι η γιαγια ειναι μητερα της μητερας της διοτι εαν ηταν πεθερα της θα την ειχε ξεπαστρεψει προ πολλου. εαν λοιπον η κοκκινοσκουφιτσα ειναι γυρω στα 5 σημαινει οτι οι δυο γυναικες κυοφορησαν γυρω στα 45, κατι σαφως αδυνατο γνωριζοντας οτι παλιοτερα οι γυναικες περνουσαν πιο νωρις την εμμηνοπαυση. αρα τιθεται υπο αμφισβητηση η συγγενεια των δυο πρωταγωνιστριων η οποια αναλυεται διεξοδικα στο μεταγενεστερο παραμυθι ''κοκκινοσκουφιτσα: η αρχη''...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ας υποθεσουμε οτι η γιαγια ειναι μητερα της μητερας της διοτι εαν ηταν πεθερα της θα την ειχε ξεπαστρεψει προ πολλου. εαν λοιπον η κοκκινοσκουφιτσα ειναι γυρω στα 5 σημαινει οτι οι δυο γυναικες κυοφορησαν γυρω στα 45, κατι σαφως αδυνατο γνωριζοντας οτι παλιοτερα οι γυναικες περνουσαν πιο νωρις την εμμηνοπαυση. αρα τιθεται υπο αμφισβητηση η συγγενεια των δυο πρωταγωνιστριων η οποια αναλυεται διεξοδικα στο μεταγενεστερο παραμυθι ''κοκκινοσκουφιτσα: η αρχη''...

 

όντως παίδες, το στόρυ μπάζει....

Βass is a state of mind...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

όντως παίδες, το στόρυ μπάζει....

 

Νομίζω ότι πρέπει να αποδοθούν ευθύνες άμεσα και να χυθεί άπλετο φώς στην ιστορία της κοκκινοσκουφίτσας.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η σωστή έκδοση του παραμυθιού με τα 3 γουρουνάκια και το λύκο:

 

http://www.youtube.com/watch?v=3g8pX9LevHQ

Μη με ξυπνάς απ΄τις έξι...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αμα καταφερετε να μαλωσετε και για την κοκκινοσκουφιτσα θα αποχωρησω και θα γραφτω στο φορουμ, της Μπι-μπι-μπo και του τζον-τζον... :) :) :)

 

BiBimail

 

στείλε μου πμ ;D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχετε χάσει τον έλεγχο μου φαίνεται εδώ μέσα! Για να τα κάνω ακόμη πιο μπάχαλο, παραθέτω το εξής απόσπασμα απο wikipedia, για να υποψιαστείτε λίγο(αν κ πιστεύω είστε ήδη υποψιασμένοι) τι τρέλα υπάρχει στον κόσμο!

 

Prostitution

    One of the more common interpretations refers to a classic warning against becoming a "working girl". This builds off the fundamental "young girl in the woods" stereotype. The red cloak was also a classic signal of a prostitute in 17th century France. A Colombian charity recently used this theme in a poster campaign that showed various fairy tale characters reduced to child labour, including Red Riding Hood as a child prostitute.

 

Κάπου είχα ακούσει ότι σε πανεπιστήμιο κάναν ανάλυση παραμυθιών και είχαν αναφέρει αυτή την εκδοχή και μάλιστα για το κόκκινο χρώμα, που παραπέμπει στην πορνεία!

 

Συμπέρασμα? Η μάνα της κοκκινοσκουφίτσας ήταν μπλεγμένη, η κοκκινοσκουφίτσα ήταν υιοθετημένη και χωμένη στο κύκλωμα της πορνείας, άρα... το στόρυ δεν μπάζει  ;D ;D ;D

 

 

Ά ρε πουτάνα φώσκολε!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου