Προς το περιεχόμενο

Fender Am Std, Back from the dead!


backys

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Αν γουσταρεις τα χωνεις οπου και οπως θες και καλα κανεις.

 

...τουλαχιστον ομως βγαλε αυτο το πραμα που εχει για Bridge και βαλε κατι της προκοπης...

 

Ειτε ενα απο τα καινουρια της 7εndεr με τα vintage style saddles, ειτε με ενα Callaham retrofit kit βαλε ενα 6βιδο να σε δει ο Θεος...

 

Α, κι αυτα τα die-cast κλειδια...  μια χαρα αλλαζουν  ;D

 

anyway, αμα τη γουσταρεις ετσι εισαι βασιλιας και μην ακους αυτα που λεω....   ;)

 

6βιδο οχι αλλα saddles και κλειδια κατι θα γινει (αν δε χρειαστουν τρυπες)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Αφού σου ευχηθώ και εγώ "καλορίζικη" θα ήθελα να μου λύσεις μια απορία που μου δημιουργήθηκε από τα γραφόμενά σου.

 

Αυτοί οι τρεις μάστορες (πριν τον Οικονομάκη) που... ασέλγησαν όπως γράφεις πάνω στην κιθάρα σου, με ποια αφορμή το έκαναν??

 

Δεν μπορώ να φανταστώ ότι πήγες σε οποιονδήποτε μάστορα την κιθάρα σου για απλό σέρβις, για παράδειγμα, και αυτός ανέλαβε πρωτοβουλίες να... αφαιρέσει ξύλο από την ταστιέρα ή άλλα τέτοια φρικιαστικά.

Model-o-phobia: something like homophobia, but much more amusing

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στο πρωτο setup η κιθαρα ειχα ''σκληρηνει''.Δεν εδωσα σημασια και ο μαστορας το εριξε στην αισθηση των χορδων.

Δεν εμεινα ευχαριστημενος  :-X

 

Στο δευτερο setup της ο μαστορας ''ανακαλυψε'' οτι κλωτσησε και η μια βιδα στην ενωση σωμα-μπρατσου.

Πρωτος ''βιασμος''

Δεν εμεινα ευχαριστημενος καθολου... :-X

 

Στον τριτο μαστορα πηγα επειδη σκευρωνε ευκολα.Αποφασισε να τη διορθωση με πατεντες την ελατωματικη βεργα και αλλαγη ταστων με κατι που δεν ξερω τι ηταν ακριβως αλλα ηταν ολα ανομοια μεταξυ τους.

 

Αν δεν ειχαν περασει τοσα χρονια απ'ολα αυτα θα εγραφα και ονοματα >:(

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου